Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 

update firmware Huawei U1220s

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.04.2007
Salut! Pentru ca am o cartela Digi net mobil si am reusit sa stric modemul de la ei, am incercat sa folosesc telefonul mobil tot de la Digi pentru a ma conecta la net. Am cautat driverele, am configurat din PC o conexiune dial-up folosind ca modem telefonul si functioneaza, dar la viteza conexiuni nu mai apare 7,2Mbps ci 384Kbps. Internetul se simte ca are o viteza mai mica, dar semnalul este mult mai stabil decat prin modem. Ma gandeam ca daca a-s face un update de firmware pentru Huawei U1220s poate urca pana la 7,2Mbps. Are cineva idee de unde pot downloada un firmware pentru modelul asta de telefon? Exista alta metoda prin care conexiunea sa se faca la 7,2 Mbps? Multumesc anticipat!

Attached Files



#2
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
modemul din telefon atit suporta, 3G simplu adica 384 Kbps !
Orice update ai facetot asa v-a merge, solutia e sa iei un modem sau un telefon care sa suporte 7,2Mbps

#3
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.04.2007

View PostModemuri3G, on 31st July 2011, 16:17, said:

modemul din telefon atit suporta, 3G simplu adica 384 Kbps !
Orice update ai facetot asa v-a merge, solutia e sa iei un modem sau un telefon care sa suporte 7,2Mbps
Am inteles, in contunuare ramane sa caut un modem 3G mai rasarit decat ZTE-ul oferit de Digi, caruia i s-a dus firmwareul cand am vrut sa-l decodez si acum sta aprin permanent LED-ul rosu. Multumesc pentru raspuns!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate