Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Browser-ul OPERA e complet FREE !

- - - - -
  • Please log in to reply
405 replies to this topic

#37
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io am facut un singur saituletz la viata mea si mergea perfect in IE. apoi l-am bagat in firefox si m-am crucit. am modificat prin css-uri de am capiat. apoi am incercat pe opera si l-am chemat pe dzeu, cristos si sfinta fecioara nascatoare de isus cristos si dumnezei ca sa fie martorii minunii.

P.S. sa nu veniti cu timpenii ca nu stiu CSS  :death:

#38
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
l-ai uitat pe petre , vasile , ghorghe , nicolae si restu din "gashka`" ^_^

Edited by aolex, 20 September 2005 - 21:40.


#39
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

Mosotti, on Sep 20 2005, 22:27, said:

[…]

P.S. sa nu veniti cu timpenii ca nu stiu CSS  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Nu știi CSS. :P
Engine-ul de randare al Firefox e incomparabil mai bun decât cel al IE.

#40
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
gBrowser - is an image browser/organizer with which you can view and organize your digital image collection (or collections!). Its layout is based on your file system; what you see in the Finder is what you see in gBrowser, but in a much more convenient way. It includes many other features, such as slideshow capability, the "Image Viewer" (very useful on multi-monitor setups, it can be used as a non-linear slideshow or just to more easily view pictures as you browse your collection), a utility to create slideshow screensavers, plugin support (well, soon it will :-), free and friendly tech support, and much, much more.

It's for MAC, and owned by Andreas Schwarz

Attached Files



#41
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

evilone, on Sep 20 2005, 22:43, said:

Nu știi CSS. :P
Engine-ul de randare al Firefox e incomparabil mai bun decât cel al IE.

<{POST_SNAPBACK}>


si ce conteaza, din moment ce nu bate unu cu altu :roflmao: netscape avea acelasi comportament ca si firefox, asa ca am rezolvat 2 dintr-un foc. insa cind am pus si opera  :death: pentru opera nici n-am mai facut. pentru 3 oameni raspinditi in galaxie nu ma obosesc  :)

#42
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Alucard, on Sep 20 2005, 22:47, said:

gBrowser - is an image browser/organizer with which you can view and organize your digital image collection (or collections!). Its layout is based on your file system; what you see in the Finder is what you see in gBrowser, but in a much more convenient way. It includes many other features, such as slideshow capability, the "Image Viewer" (very useful on multi-monitor setups, it can be used as a non-linear slideshow or just to more easily view pictures as you browse your collection), a utility to create slideshow screensavers, plugin support (well, soon it will :-), free and friendly tech support, and much, much more.

It's for MAC, and owned by Andreas Schwarz

<{POST_SNAPBACK}>

gbrowser nu e denumiriea oficiala. de fapt oficial nu exista nimic, ce s-a aflat pe net e doar in stadiu de zvon.

#43
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
@Mosotti: Citește cu mare atenție specificațiile CSS și încearcă să le aplici. În felul ăsta ai mari șanse ca site-ul să se vadă bine în toate browserele. Cu timpul o să înveți ce browsere suportă ce (o să constați că IE suportă cel mai puțin, și chestiile pe care le suportă le suportă de multe ori aiurea) și o să înveți să ocolești problemele.

#44
cdarau

cdarau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 10.08.2003
Salut! Am o intrebare: are Opera optiunea prin care pot sa salvez texte introduse anterior ??? (NU ID-uri si parole, ca asta stiu ca are).
In Firefox se putea sorta sa salveze astfel de date tastate. Eu foloseam optiunea asta la titluri de mesaje sau la trimis SMS-uri de pe MyX. Scriam prima litera si aparea restul titlului care il mai tiparisem alta data sau daca scriam prima cifra dintr-un nr de telefon, imi aparea restul numarului tiparit alta data in trecut.

Merci.
Claudiu :naughty:

Edited by cdarau, 20 September 2005 - 22:32.


#45
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

zuppy, on Sep 20 2005, 22:56, said:

gbrowser nu e denumiriea oficiala. de fapt oficial nu exista nimic, ce s-a aflat pe net e doar in stadiu de zvon.

<{POST_SNAPBACK}>


intr-adevar nu este denumire oficiala, dar ...domeniul Gbrowser.com este cumparat de Google  :console: inca de anul trecut, iar pentru fanii Firefox  :peacefingers: ...saptamana trecuta Google "l-a achizitionat" pe citez  :photo:  "Ben Goodger, Mozilla Foundation's lead engineer on Firefox."

so ...io nu cred ca se apuca de os-uri sau alte prostioare vehiculate, in schimb browser-ul ... :naughty:

http://www.internetn...cle.php/3467961

Quote

Google watchers for months have wondered what plans are underway for a Google Web browser. Last year, the company bought up the domain gbrowser.com and last week retained the services of Ben Goodger, the Mozilla Foundation's lead engineer on Firefox.

Edited by Celestin, 20 September 2005 - 22:28.


#46
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
daca o sa apara gbrowser, in mod sigur o sa se bazeze ori pe geko ori pe khtml. nu ma astept la nimic revolutionar.

#47
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

Mosotti, on Sep 20 2005, 21:54, said:

si ce conteaza, din moment ce nu bate unu cu altu :roflmao: netscape avea acelasi comportament ca si firefox, asa ca am rezolvat 2 dintr-un foc. insa cind am pus si opera  :death: pentru opera nici n-am mai facut. pentru 3 oameni raspinditi in galaxie nu ma obosesc  :)

<{POST_SNAPBACK}>


3 vizitatori ai pe site-ul tau? Multi inainte...

#48
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002

Mosotti, on Sep 20 2005, 21:27, said:

io am facut un singur saituletz la viata mea si mergea perfect in IE. apoi l-am bagat in firefox si m-am crucit. am modificat prin css-uri de am capiat. apoi am incercat pe opera si l-am chemat pe dzeu, cristos si sfinta fecioara nascatoare de isus cristos si dumnezei ca sa fie martorii minunii.

P.S. sa nu veniti cu timpenii ca nu stiu CSS  :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Bun venit in club. Opera are o implementare "originala" a standardelor, chiar si paginile validate cu W3C validator se vad de multe ori aiurea, iar aici se include si webmail-ul de la Yahoo (cel putin e versiunile mai vechi de opera, de la 8 in sus n-am mai incercat).

Personal, il folosesc sa testez paginile WML si cam atat.

#49
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
sunt fan opera de cind la-am descoperit prima oara ,n-am mai folosit IE de la Microsux deloc. Opera e unul din cele mai bune browsere existente la ora actualam pot spune ca nu are rival. asta e parerea mea.

Edited by MasterOfDark, 21 September 2005 - 13:45.


#50
clauocos

clauocos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 07.07.2005

MasterOfDark, on Sep 21 2005, 13:31, said:

sunt fan iperam de cind la-am descoperit prima oara nam mai folosit IE de la Microsux deloc. Opera e unul din cele mai bune browsere existente la ora actualam pot spune ca nu are rival. asta e parerea mea.

<{POST_SNAPBACK}>


Si a mea.E cel mai superb browser. :coolspeak:

#51
adinet

adinet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 22.08.2005
:coolspeak:   ma bucur pt. noua versiune chiar daca nu are skimbari asa vizibile..

Feel Free: Opera Eliminates Ad Banner and Licensing Fee
Eu folosesc de f. mult timp si acasa si la locul de munca, si nu ma pot plange de el, chiar daca la ver. anterioare au fost unele probleme |2-3 pagini error| acum sa rezolvat... :w00t: ma bucur ca au ales alt fel de drum pt. bani..si sper sa ramana asa.. free :naughty:

#52
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

clauocos, on Sep 21 2005, 14:41, said:

Si a mea.E cel mai superb browser. :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


superb nu are grade de comparatie ..  :w00t: nu m-am putut abtine  :D

#53
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Thorr, on Sep 21 2005, 14:18, said:

Bun venit in club. Opera are o implementare "originala" a standardelor, chiar si paginile validate cu W3C validator se vad de multe ori aiurea, iar aici se include si webmail-ul de la Yahoo (cel putin e versiunile mai vechi de opera, de la 8 in sus n-am mai incercat).

Personal, il folosesc sa testez paginile WML si cam atat.

<{POST_SNAPBACK}>


i am not alone  :death: si io le-am validat, sint perfectionist, ce bipbip  :death:

edit: si io am patit cu versiunea 7 nu stiu cit. poate s-au prins intre timp ca nu tre sa fie cel mai rapid browser ci browseru care afiseaza rahaturile in ordine  :death:

Edited by Mosotti, 21 September 2005 - 19:49.


#54
pd

pd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 04.05.2004
nu inteleg de ce va plangeti atat de versiunea 7. Opera a trcut de mult la versiunea 8.

Personal, prefer Opera cu toate ca am instalat pe calculator si firefox + extensii.

Imi place opera pt interfata - functionaliate. Am gasit si pt firefox extensii care sa il apropie de opera, dar din pct de vedere al interfetei Opera is the best!
Asta nu inseamna ca trebuie sa blamam firefox. E foarte bine ca exista o concurenta pe piata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate