Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 

LG Optimus Net

- - - - -
  • Please log in to reply
1568 replies to this topic

#109
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Sa inteleg ca toata noaptea a consumat 34% din baterie...si asta in stand by?

Sa nu te astepti la minuni din prima zi cand calibrezi bateria....dar ceva iti consuma curent in draci.O aplicatie sau ceva....

#110
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
Da, toată noaptea a consumat 34% din baterie  în stand by.
Dimineață am pus la încărcat telefon, l-am lăsat pînă la 100%, am intrat în Recovery Mode și am dat Wipe battery stats. Au trecut 4 ore jumătate și acumulatorul e încă la 100% (stand by + 8-9 minute de convorbire). Oare a intrat în modul normal de funcționare? Sînt curios cînd va scădea la 99%.

#111
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Va intra in normal dupa cateva cicluri de incarcare.

#112
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
Peste 15 minute se fac 7 ore de cînd stă încărcată 100%. :) Spre deosebire de consumul de 34% în stand by în 9 ore de azi noapte, parcă e altceva, nu? ;)

Edited by Bobses, 29 May 2012 - 13:29.


#113
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am incercat si eu Battery Calibration, dar nu vad mari efecte dupa primul ciclu ( tine ceva mai mult, dar nu sunt foarte mari diferente). Dupa ce  se incarca peste noapte voi face si eu un wipe battery stats sa vad daca ajuta mai incolo.

#114
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
Ajută: am făcut eu dimineață și a stat peste 8 ore la 100% (stand by și vreo 10 minute convorbiri). Acum, după 9 ore de cînd am făcut Wipe battery stats, a scăzut la 99%. E incomparabil dacă am în vedere ce repede mi se descărca pînă acum.
Aștept să văd în cît timp va ajunge pe la 10%, cînd îl voi încărca iar.

#115
st_dani17

st_dani17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2007
am si eu o intrebare .. dupa root-are ati incercat sa instalati flash? din ce am inteles merge.. inca nu m-am apucat de root-are.. doar pentru flash m-as risca in sensul ca nu vreau sa pierd garantia inca.. mai am de verificat daca se conecteaza la sateliti .. oricum foarte interesant telefonul .. merita cei 114 ron pe care i-am dat pe el (+ optiunea de net)

#116
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
Flash Player am instalat eu ca aici. Merge, destul de greu, dar funcționează.
Acum mă chinui să descarc complet bateria după Wipe battery stats făcut ieri dimineață: e la 5% și l-am pus să cînte, clipuri, wi-fi, gps... M-a ținut 1 zi jumătate. :) Sper ca, după cîteva cicluri, să țină mai mult.

Edited by Bobses, 30 May 2012 - 15:36.


#117
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu sunt foarte multumit de Wipe Battery Stats. Pot sa zic ca l-am folosit destul de mult azi ( trafic 3G de vreo 20- 30 mb, verificari Twitter etc) si momentan e la 68%, tinand cont ca in celelalte zile cam pe la ora asta era in jur de 30-40% si foloseam internetul de maxim 2-3mb. Singura dilema pe care am intampinat-o este ca nu imi mai arata la Battery use intervalul de timp corect (de exemplu acuma imi arata 3h 29m 31s, dar defapt au trecut 11 ore).

#118
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
L-ai conectat cumva la PC?

#119
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Absolut deloc. Am fost la scoala si nu am avut unde, chiar daca as fi vrut.

#120
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Atunci l-ai oprit? Un restart?
Stiu ca par intrebari stupide...dar doar in aceste cazuri se reseteaza acel contor.

LE. Iti recomand o aplicatie buna pt monitorizarea bateriei...
https://play.google....mNjYzcxLmJtdyJd

Edited by feribalint, 30 May 2012 - 17:27.


#121
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002

View Postferibalint, on 30th May 2012, 18:23, said:

Iti recomand o aplicatie buna pt monitorizarea bateriei...
https://play.google....mNjYzcxLmJtdyJd
Am s-o încerc și eu după ce mi se încarcă telefonul.
Eu nu am avut probleme cu contorul.

#122
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Anumite informatii vei vedea dupa urmatoarea incarcare...cand este si aplicatia pe telefon.

#123
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Hopa. Acum mi-am amintit... Vroiam sa ii arat unui coleg care are Xperia Arc cum arata ClockWorkMod si atunci i-am dat restart...

#124
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Pai vezi? De acea s-a resetat contorul.

#125
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostBobses, on 29th May 2012, 16:45, said:

Ajută: am făcut eu dimineață și a stat peste 8 ore la 100% (stand by și vreo 10 minute convorbiri). Acum, după 9 ore de cînd am făcut Wipe battery stats, a scăzut la 99%. E incomparabil dacă am în vedere ce repede mi se descărca pînă acum.
Aștept să văd în cît timp va ajunge pe la 10%, cînd îl voi încărca iar.
:) Imi pare rau ca va dau asemenea "stire", insa calibrarea voastra cu 1% in 9 ore e...nula  ;)  varza de Bruxelles...e in eroare totala.
Acele "indicatii" de consum sant eronate. Iti mai vand un pont; cand faci calibrare, nu fortezi telefonul sa descarce NICIODATA, din contra, fara wifi, 3G, jocuri, apeluri daca se poate f. scurte si putine spre deloc, fara date activate, fara video, etc, etc...Trebuie sa-l lasi sa descarce de la sine, nicidecum fortat, nu stiu cine v-a invatat sa calibrati asa, dar v-a invatat prost.  :peacefingers:
Inca un amanunt: calibrarea nu se face pt. a mari autonomia (nu are aceste proprietati) ci doar pt. a reseta contorul sa dea indicatii corecte nu eronate, de gen descarcare " 1% in 9 ore..."  :OK:

#126
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
Nu contest ceea ce spui (în mod clar ai mai multă experiență decît mine în telefoane), dar totuși pe mine m-a ajutat ceea ce am făcut: m-a ținut vizibil mai mult decît pînă acum.
L-am forțat să se descarce ca să reușesc să-l încarc în seara asta, nu să mă trezesc mîine cu el descărcat (am nevoie de telefon). Acum se încarcă liniștit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate