Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Sony-Ericsson Xperia Ray

- - - - -
  • Please log in to reply
440 replies to this topic

#145
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Ai verificat daca SI-ul telefonului se afla pe lista de distributie a update-ului ? De unde l-ai luat telefonul, de la Orange cumva ?
Sincer eu as mai astepta cu update-ul asta pentru ca mai au niste bug-uri care trebuie puse la punct , citeste si tu pe forumul celor de la sony si vezi ce zic altii care au facut updateul de cum se comporta telefonul. Pt. al meu a aparut demult deja dar nu i-am facut inca mai astept un pic.

In legatura cu ARC-ul vezi ca unele telefonae au probleme cu carcasa se crapa , dar daca nu te deranjeaza acest aspect, se merita pentru ecranul foarte frumos, mai mare si pentru viteza mai buna a procesorului, viteza care nu se simte foarte tare dpdv al meu care le-am avut pe amandoua .

#146
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Am verificat de mult si mai verific din cand in cand atunci cand imi aduc aminte... Inca nu se afla pe aceea lista din pacate...
Telefonul l-am cumparat de nou la liber. Nu suport telefoanele codate si branduite asa ca am preferat sa dau 11 mil. pe el anul trecut in noiembrie.
Ma gandeam sa imi iau ArcS-ul pentru display-ul mai mare... dar l-as tine si pe acesta pentru ca imi place ca arata ca telefon nu ca o paleta de tenis... Ma mai gandesc...

Edited by florin_trs, 05 July 2012 - 15:09.


#147
vali_devill

vali_devill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2010
Urmaresc sa cumpar acest telefon...in primul rand pt ca sunt fan sony ericsson,iar in al doilea rand pt marimea lui perfecta pt mine.
2 intrebari a si eu...are functie reverse camera,sa te vezi in telefon cand iti faci poza,de exemplu.
Si a doua,cand scrii un sms,poti selecta tipul tastaturii,qwerty sau 3/4?stiu ca se poate roti telefonul pt o tastare imbunatatita,dar ma interesa ceva gen pt b apesi de 2 ori,ca la telefoanele obisnuite.
Va multumesc anticipat.
Brgds

#148
ticodriver

ticodriver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 02.09.2005
Are si camera frontala, desi nu stiu exact daca la asta te-ai referit.
Tastatura poate fi comutata din optiuni in cea de tip "phone keyboard".

#149
vali_devill

vali_devill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2010
Multumesc pt lamuriri...
Reverse camera inseamna sa ma pot poza pe mine prin camera frontala...ca si cum te-ai uita in oglinda.
Brgds

#150
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Are si asa ceva.

#151
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
A aparut in sfarsit si pentru telefonul meu update la ICS 4.0.4.
In concluzie... se misca destul de bine, grafica este mult mai frumoasa, in schimb pe partea de filmare nu mai sta asa de bine... Filmarea este sacadata, nu mai este cursiva si lina iar daca incerc sa dau zoom in timp ce filmez nu se mai vede nimic baga totul in ceata la modul propriu. Pe partea de fotografie sta mai bine, comparativ cu  versiunea anterioara de soft. Stie cineva daca se poate rezolva in vreun fel problema pe partea de filmare sau trebuie sa astept o alta versiune de soft...?! Ma intereseaza filmarea, pentru ca dimensiunile reduse si modul cum filma acest telefon ( batea lejer o camera video clasica ) au fost punctele forte care m-au facut sa-l achizitionez.

#152
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Din cauza bugurilor nu fac încă update.
Poți să încerci să dezactivezi stabilizatorul e imagine la video ar tb să fie mai bine.

Te rog detaliază partea foto acum după update ,eventual nniște poze să vedem calitatea . Ce dimensiuni au pozele acum?

#153
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Fotografiile au dimensiunea cuprinsa intre 1,8 si 2,2 Mb. Am sa pun aici cateva fotografii dar redimensionate.
La filmare am dezactivat stabilizatorul de imagine pentru ca la el m-am gandit si eu initial dar degeaba... are tendinta de a sacada imaginea, nu are aceea curgere lina pe care o avea cu versiunea anterioara de soft... chiar se agraveaza daca ai tendinta de a misca mai repede telefonul in timp ce filmezi... iar despre zoom... acesta poate fi considerat ca inexistent pentru ca nu se vede absolut nimic chiar daca dai  si numai o treapta zoom...

Attached Files



#154
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Se pare ca au mai umblat totusi la compresie pentru ca pozele cu GB ies de maxim 1,7 mb , ce putin cele ce le-am facut eu  pana acum. Asta e un lucru bun  :peacefingers: dar partea video din pacat dezamageste in aceasta versiune plus ca din cate stiu eu filmeaza cu sunet Mono fata de Stereo in GB.
Pozele ies ok ,dar nu imi prea dau seama deoarece multe sunt panorame si celelalte sunt resize-uite . Poate faci un review mai amplu la ICS dupa catevca zile de folosire , ma intereseaza in mod special bateria daca tine un pic mai mult , lag-uri in meniuri, probleme de soft restarturi, blocari etc.

#155
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 28.04.2004
nu tine mai mult bateria. de blocat s-a intamplat dar rar, insa un freeze in care iti apare wait/close...nu e chiar iesit din comun. de cel cu filmarea s-a zis mai sus.

cel mai important lag, pe care eu il gasesc inacceptabil, e cand vrei sa dai telefon. pana iti accesezi agenda sau un numar format anterior poate dura si mai bine de 30 secunde, in functie de ce alte aplicatii mai ruleaza prin background. e stupid si enervant!!!

eu vreau sa-mi pun varianta de soft anterioara..

#156
adioperator

adioperator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 17.05.2005
Salut
De cateva zile am achizitionat acest telefon pentru sotie.
Are Android 2.3.4 care se misca fosrte bine, insa sunt o gramada de aplicatii inutile (cel putin asa le vad eu) care as dori sa le elimin din telefon cu ajutorul aplicatiei Titanium Backup. Stie cineva daca exista o lista a progrmelor ce pot fi eliminate fara niciun risc din telefon? Sau exista un rom "custom" 2.3 ce sa fie curatat de respectivele programe?
Multumesc anticipat !

@florin_trs, frumoase poze, felicitari !

#157
mju

mju

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 02.07.2005

 Clayman, on 12th July 2012, 21:18, said:

nu tine mai mult bateria. de blocat s-a intamplat dar rar, insa un freeze in care iti apare wait/close...nu e chiar iesit din comun. de cel cu filmarea s-a zis mai sus.

cel mai important lag, pe care eu il gasesc inacceptabil, e cand vrei sa dai telefon. pana iti accesezi agenda sau un numar format anterior poate dura si mai bine de 30 secunde, in functie de ce alte aplicatii mai ruleaza prin background. e stupid si enervant!!!

eu vreau sa-mi pun varianta de soft anterioara..

cauta pe google play exdialer. arata mai frumos decat agenda originala si se misca foarte bine

#158
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 28.04.2004
mersi frumos

#159
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Cu, conexiunea de date dezactivata, si vorbit cca. 1h si 30 min. m-a tinut bateria 6 zile jumate cu actuala versiune de soft.
Fara sa ma ating de telefon deloc, am obtinut cu versiunea anterioara de soft si 9 zile in stand-by.

Edited by florin_trs, 15 July 2012 - 19:53.


#160
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
In primul rand ce bateria este de 1460 mha sau de 1500 Mha?  Luminozitatea la cat o tii si ce versiune de soft ai ?

Sincer sunt sceptic un pic, pe mine mai mult de 3 zile maxim nu m-a tinut , eu il incarc la 2 zile , bateria este de 1460 Mha.

#161
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008

 AndySoft, on 17th July 2012, 15:48, said:

Sincer sunt sceptic un pic..
Cu toate ca nu sunt dator cu nici o explicatie referitoare la scepticismul tau...
Sunt trecut de 35 ani, am depasit varsta cu minciunile, iar de meserie nu sunt pescar ca sa insir minciuni aici...
Revin cu o alta fotografie la final, cand trebuie sa-l incarc.
Stima...

Attached Files



#162
the_big_noob2

the_big_noob2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 10.06.2010
Spune-ne te rog si ce soft ai.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate