Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

bicicleta VELORS ENDURO

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
Dacă deraiorul pe spate e Tourney (parcă seamănă puțin), atunci e ok la prețul ăsta. Dar din poză bate mai mult către ceva Shimano non-series (sub Tourney calitativ), secvențiale, pe care le-am văzut mult pe DHSuri ieftine.

Neuzer Tornado de mai sus are tot Tourney pe spate (asta poate îți aduci aminte dacă semăna cu ăla sau nu).

#20
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
sincer nu imi aduc aminte.
si problema e ca tot astea rupte-n fund imi plac mai mult
http://www.dhsbike.r...646-21v/55.html
asta e mai okay ca dotari?

#21
razvi007

razvi007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 08.02.2011

View Postonlyone, on 5th July 2011, 18:45, said:

sincer nu imi aduc aminte.
si problema e ca tot astea rupte-n fund imi plac mai mult
http://www.dhsbike.r...646-21v/55.html
asta e mai okay ca dotari?
Eu zic ca e mai bine sa renunti la bicicletele astea cu suspensie pe spate,in primul rand ca e foarte slaba calitativ si in al doilea rand pentru ca nu te ajuta cu nimic mai ales daca mergi mai mult pe asfalt.Eventual cauta una cu suspensie doar pe fata ca atunci nu risti sa ai asa de multe probleme cu ea.

#22
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
Daca nu mergi pe drum accidentat eu iti recomand o bicicleta cu furca fixa si roti de 28''. Eu am avut una de la decathlon ce m-a tinut cel putin 10000 de km si m-a costat 99 de eur acum 7-8 ani.....

Uita-te la ei pe site si daca vezi ceva ce-ti place pune aici si-ti spunem daca merita sau nu...

Edited by cucur, 06 July 2011 - 10:05.


#23
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
M-am uitat la decathlon... sunt bicle frumoase pe acolo, cu preturi pe masura. Firma asta btwin e frantuzeasca?
De ce sunt mai bune rotile de 28 fata de cele de 26?

#24
razvi007

razvi007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 08.02.2011

View Postonlyone, on 6th July 2011, 21:04, said:

M-am uitat la decathlon... sunt bicle frumoase pe acolo, cu preturi pe masura. Firma asta btwin e frantuzeasca?
De ce sunt mai bune rotile de 28 fata de cele de 26?
Rotile de 28 sunt mai mari ca diametru,distanta pe care o parcurg la o rotatie completa este mai mare si implicit creste si viteza.

#25
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Am inteles, bine asta este logic :) credeam ca mai este ceva la mijloc.
oricum cu cat o roata e mai mare, ca si la masina, si forta motorului trebuie sa fie mai mare la o turatie data, in functie si de rapoartele la care e gandita cutia de viteze.
adica ma gandesc ca mai usor invarti o roata mai mica decat una mai mare, la o turatie data
eu vreau sa ma oboseasca bicla in principiu, la sala fac 30-40 minute pe aia stationara setata la maxim si ma cam rupe, adica obosesc exact asa cum vreau.

Edited by onlyone, 06 July 2011 - 21:07.


#26
razvi007

razvi007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 08.02.2011

View Postonlyone, on 6th July 2011, 22:07, said:

Am inteles, bine asta este logic :) credeam ca mai este ceva la mijloc.
oricum cu cat o roata e mai mare, ca si la masina, si forta motorului trebuie sa fie mai mare la o turatie data, in functie si de rapoartele la care e gandita cutia de viteze.
adica ma gandesc ca mai usor invarti o roata mai mica decat una mai mare, la o turatie data
eu vreau sa ma oboseasca bicla in principiu, la sala fac 30-40 minute pe aia stationara setata la maxim si ma cam rupe, adica obosesc exact asa cum vreau.
Fii sigur ca daca o sa incerci sa mentii viteze de 35-40 de km/h pe bita o sa fii destul de obosit.Incearca vreo 2 kilometri sa te tii la viteza asta sa vezi ca nu-i chiar asa de usor.

#27
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Pana la urma am achizitionat bicla din imagine cu cadru fix 100%
Le multumesc tutoror celor care si-au dat cu parerea.
Am facut primi 12 km cu ea, pana acum functioneaza conform asteptarilor :)

Attached Files



#28
razvi007

razvi007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 08.02.2011
Pare destul de ok.Manetele de la schimbator sunt cam slabe,si eu am avut din acestea pe bita veche si se deregleaza cam usor;dupa o vreme nu mai corespundeau exact pozitiile marcate pe maneta cu cele in care se schimba de fapt si pana la urma am renuntat la ele.

#29
traby

traby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 13.06.2008
Oricum felicitari pt alegere si pt ca ai renuntat la cele  rupte'n fund...ia uite ce frumos arata un cadru normal asa ca pt un om serios care a pedalat candva in copilarie un pegas.Cat priveste schimbatoarele is slabute dar nu-i bai,poti face upgrade in viitor cu unele mai bune.Cum e sa pedalezi pe nisip ca habar n-am..aici la mine e zona montana si nisip doar daca isi face cineva o casa gasesc  :D

#30
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
E nasol sa pedalezi pe nisip afanat :) eu nu (mai) fac asta; doar am parcat-o acolo cat am stat putin pe plaja

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate