Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Dermaroller

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
RalucaIoanaa

RalucaIoanaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2014
Imi poate spune cineva care ar fi pretul corect pentru un dermaroller de 1.0mm? Am gasit alte preturi pe fiecare site..

#20
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
40-60 $. Alea de 10-20$ nu-s de nici o treaba !!! Iti recomand Dr. Roller cu 192 de ace nu 514.

#21
RalucaIoanaa

RalucaIoanaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2014
Multumesc frumos! Deci as putea comanda cu incredere de pe site-ul lor nu?

http://www.dermaroll...a.ro/index.html

Si am inteles ca nu este recomandata folosirea lui pe durata alaptarii. Este adevarat?

#22
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
E ok, spune-mi mai exact ptr ce iti trebuie ? Accelerare absortie cutanata, remodelare cicatrici ? In primul caz nu se recomanda in al doilea caz nu are nici o influenta asupra alaptatului.

#23
RalucaIoanaa

RalucaIoanaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2014
Pentru vergeturi

Edited by RalucaIoanaa, 29 October 2014 - 23:58.


#24
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Nu vad ce interactiuni ar putea aparea cu alaptatul atata vreme cat in lapte nu trece nici o substanta.

#25
RalucaIoanaa

RalucaIoanaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2014
Da..nici eu nu vad legatura dar asa citisem pe un site si am spus ca daca tot am ocazia sa mai intreb pe cineva sa o fac. Multumesc frumos pentru raspunsuri!

#26
GiorgianaGio

GiorgianaGio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2014
Buna seara! Ma intereseaza si pe mine cum se foloseste acest dermaroller pentru fata, mai exact pentru riduri, ce marime trebuie sa aiba acele? Si pentru vergeturi ce marime trebuie sa aiba? Si de unde se poate achizitiona? Multumesc.

#27
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Pentru riduri 0,5-1 mm (atentie la cele de sub ochi, pielea e subtire), vergeturi 1,5-2 mm, nu luati din acelea cu 512 ace ptr ca nu patrund in piele, sint de cumparat pe net (de ex http://dermaroller-romania.ro/). Daca luati de pe ebay nu luati chinezarii de 10$.

#28
GiorgianaGio

GiorgianaGio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2014
Acesta nu este bun, nu? La cat timp trebuie schimbat? Este dureros, trebuie sa folosesc vreo crema cu efect de anestezic? Si din ce am citit pe site-ul de mai sus de face tratamentul o data la 6-8 saptamani pentru riduri, am inteles bine, nu? Multumesc.

Attached Files



#29
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Nu e bun ptr ca nu patrunde in piele datorita efectului "fachir", densitatea acelor e prea mare. In general este dureros (depinde de f multi factori) sint creme cu anestezic care se tin inainte 30 de minute apoi se curata, eu nu folosesc suport durerea. In teorie cu ace de 1 mm o data la 4 saptamani iar cu ace de 1,5 mm la 6-8 saptamani. Este obligatorie folosirea de creme cu vit A si C zilnic seara pentru stimularea sintezei de colagen !!! EFECTELE NU APAR DECAT IN TIMP !!! Eu am inceput sa folosesc dermaroller in 2011 (cicatrici post acnee) si rezultate bune am obtinut dupa 3 ani !!! Ultima moda e DERMAPENUL  eu am luat de 1 luna din China si am facut momentan 1 sedinta :). Nu doare si e foarte usor de folosit, a fost 100$ cu 20 de dispozitive de schimb. Pentru riduri exista dermarolere mai inguste si mai usor de manipulat.

#30
GiorgianaGio

GiorgianaGio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2014
Atunci cele de 0,5 mm s-ar folosi o data la 3 saptamani. Ai curaj, eu nu cred ca as suporta, cred ca o sa iau si crema anestezica. Poti sa pui o poza inainte si dupa folosirea dermaroller-ului?

#31
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
0.5 mm nu pătrunde adânc în piele nu știu cat va ajuta, poze Nuuuuuuu :)

#32
GiorgianaGio

GiorgianaGio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2014
Inseamna ca trebuie sa-mi iau dermaroller cu ace de 1mm pentru fata, am putina teama :D Cum se curata si cat pot sa folosesc o rola, un an, doi sau trebuie schimbata la un anumit timp? Ok :)

#33
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Dupa ce se foloseste se spala cu apa calda si se tine in alcool 20-30 minute se lasa sa se usuce si se pune inapoi in suport, inainte de folosire eu il tin iarasi in alcool minim 30 de minute. Nu trebuie sa ai teama, nu apesi tare ci treptat si vezi cat poti suporta durerea.

#34
GiorgianaGio

GiorgianaGio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2014
Multumesc. Ti-a curs sange? Tu ce crema ai folosit?

#35
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
No pain no gain, da eu apas tare pana vad ca iese sange ptr ca Des Fernades chirurgul estitician care a inventat metoda spunea ca doar asa apar rezultate vizibile. Acum folosesc http://www.ebay.com/...l-/271424514526, este si in Romania adusa de catre Secom.

#36
GiorgianaGio

GiorgianaGio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2014
Omg! Am vazut ca este si dermaroller pentru ochi. Eu ma gandeam sa aplic si niste vitamine C, E, A uleioasa dupa folosirea dermarollerului si in continuare sau sa folosesc colagen sau acid hialuronic de la gerovital, poate sunt mai bune, dar o sa tin cont si de produsul recomandat de tine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate