Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

L.A. Noire Is Coming to PC

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

View Postgerbil, on 17th November 2011, 18:48, said:

Prietene unii au pensia atata. Eu am 234 lei, ce zici sa iau acest joc si sa mai raman eventual cu 39 de lei din care probabil pot sa imi iau cateva pachete de seminte sa am o luna pana la pensia viitoare.  :naughty:
Fara suparare, dar daca tu ai PENSIA atat, poate a venit vremea sa lasi jocurile.

+1 doctorwho. Perfecta dreptate.

@Gh3r0m: daca cineva traieste in Romania, nu inseamna neaparat ca 'vaneaza' torrente. Intr-adevar, din pacate, este adevarat pentru marea majoritate de gameri dar nu e regula generala.

@Spike20: cauta te rog un forum ai carui useri au media de varsta cuprinsa intre 11 si 14 ani. Acolo sigur o sa impresionezi pe toata lumea.

#38
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Nu exista numai pensie de varsta,exista si de invaliditate,si de boala etc.

#39
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009
de ce se discuta aici de pretu' jocului asta cand toate jocurile noi au cam acelasi pret? Ce e atat de socant?

Edited by dmx85, 19 November 2011 - 15:32.


#40
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008

View Postdmx85, on 19th November 2011, 15:31, said:

de ce se discuta aici de pretu' jocului asta cand toate jocurile noi au cam acelasi pret? Ce e atat de socant?
"SOCANT" sunt salariile din Romania. Cu un salariu care rar trece de 800 lei (pentru care, crede-ma doctorwho, MUNCESTI pentru ei de nu mai ai nici un chef cand ajungi acasa) si mai trebuie sa ii imparti la gaze, chirie ( doamne fereste sa stai in chirie la ce preturi hiper umflate se practica. Ti-ar trebui 120% din venit pt. chirie),  mai are nevoie copilul etc.
  
Revin. Nu consider preturile unui joc (sau in general) prea mari ci salariile nesimtit de mici, majoritare din Romania.
  Aud in mass media romaneasca fraza "pensiile nesimtite" adica cei ce au pensia mare. Nu, alea nu sunt pensii nesimtite. Pensiile nesimtite sunt cele ( majoritare, din pacate) de 300-800 lei si salariile de tot rasul de 800-1000lei.  Alea sunt pensii nesimtite...din partea statului.

#41
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
da....un salariu sub 1500 de lei mi se pare nesimtit... dar cand ai un salariu de 2500+ si piratezi absolut tot iarasi mi se pare nesimtire...

#42
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Oricum jocul nu este atat de bun si spun asta doar pentru ca jocului este blocat la 30 FPS!Si este nasol pentru ca mai sacadeaza cateodata,iar eu il joc la maxim!Lucrul acesta cu 30 FPS nu m-a deranjat la NFS The Run pentru ca nu s-a simtit dar aici mi se pare o prostie si nu prea poate fi jucat calumea!
Si eu zic ca se merita sa dai bani pe un joc cu componenta online cand acesta este mai bun ca singleplayer gen BF3,MW3,SC2 etc!

Edited by reddevilnb1, 20 November 2011 - 18:20.


#43
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009

View Postreddevilnb1, on 20th November 2011, 18:19, said:

Oricum jocul nu este atat de bun si spun asta doar pentru ca jocului este blocat la 30 FPS!Si este nasol pentru ca mai sacadeaza cateodata,iar eu il joc la maxim!
am auzit multa lume plangandu-se de chestia asta, insa io n-am avut absolut nicio problema, a mers brici, fara sacadari, cu toate alea la maxim (quality).

#44
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010
noi suntem condamnati, nu-s jocurile pt cumparat pt noi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate