Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Tigai ceramice ...

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
Nicu-Luceanu

Nicu-Luceanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.01.2012

View PostKaskadoru, on 19th June 2011, 14:16, said:

Ceramica e foarte sensibila la ciobire.

Curiozitatea mea este daca nu se lipeste. Se apropie cat decat de tigaile de teflon in privinta acestui aspect (ca sa se poata gati fara ulei/grasime) ?

eu am cumparat  de la selgros in primavara o tigaie din ceramica de 24 cm si am mai dat bani si pe capac   ,apoi acasa  am pregatit-o cum scrie in instructiuni cu mare grija si atentie ,si de la prima utilizare sa prins omleta de ea,am pus o felie de paine si sa prins,
Am fost FFFFF.dezamagit si dupa cateva incercari nereusite in care imi venea sa o arunc pe pereti am cumparat o tigaie Tefal de vreo 130 lei si nu mai am nici o problema.
Cei de la magazin mi-au zzis ca nu se poate asa ceva ,ca tigaia de ceramica e buna si clientii revin si mai cumpara.Incredibil cum numai a mea se prinde.....Acu vad si reclame la TV ,cat sunt de bune si minunate dar.......deja am dat vreo 200 lei pe o tigaie si capac si ...dezamagire totala

Edited by Nicu-Luceanu, 17 January 2012 - 13:14.


#20
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
em am o tigaie cu interior ceramic, cumparata din carrefour, este marca proprie, a costat 80 lei (aproximativ). sunt foarte multumita de ea. nu se lipeste absolut nimic, se curata foarte usor, manerul nu se incinge, este bine fixat de tigaie, ba chiar are un "senzor" care iti semnalizeaza cand tigaia s-a incins corespunzator. capac de sticla am cumparat separat, din selgros, a costat 17 lei, e putin mai ieftin asa decat varianta tigaie+capac.
acum am pus ochii pe o cratita cu interior ceramic, aceeasi marca, astept poate intra la oferta deoarece acum costa 140 lei...

#21
ghidioneanu

ghidioneanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.12.2003

View Postcuculili, on 15th December 2011, 12:05, said:

Cu naivitate am experimentat toate inventiile culinare.
Nimic nou sub soare.

Concluzia?
Gratar de aragaz: Fonta.
Din fonta cinstita si curata, fara teflo si ceramicus din era spatiala.
Tigaie? E, concesie vremurilor: teflonata, una de 20 RON care zboara la primul semn de suparare (ce naiba, costa cat 2 pachete de tzighi)

Cratite din inox cu manere fixate cu nituri nu prin punct-electric.
Doar bomba H le distruge si, poate, laserul martian.

In rest cautarea asta de vase perfecte seamana cu adulmecarea Sfantului Graal.
Tot ce merita a fost deja inventat.
Ai mare dreptate ! Mai ales la capitolul gratar ! :)  
La tigai am experimentat si eu varianta cu ceramica, am facut si  cadou doua tigai , una fiicei mele, a rezistat doua luni... si una unei prietene la care rezista de un an. Toate trei tigaile marca proprie Carrefour. Tigaia mea de acasa are un an si ceva, dar are semne grave de imbatranire, urmeaza sa o arunc si sa adopt varianta expusa de tine...

Edited by ghidioneanu, 17 January 2012 - 15:30.


#22
Nicu-Luceanu

Nicu-Luceanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.01.2012

View Postcorinadaniela, on 17th January 2012, 15:17, said:

em am o tigaie cu interior ceramic, cumparata din carrefour, este marca proprie, a costat 80 lei (aproximativ). sunt foarte multumita de ea. nu se lipeste absolut nimic, se curata foarte usor, manerul nu se incinge, este bine fixat de tigaie, ba chiar are un "senzor" care iti semnalizeaza cand tigaia s-a incins corespunzator. capac de sticla am cumparat separat, din selgros, a costat 17 lei, e putin mai ieftin asa decat varianta tigaie+capac.
acum am pus ochii pe o cratita cu interior ceramic, aceeasi marca, astept poate intra la oferta deoarece acum costa 140 lei...


#23
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006
Am avut tot felul de tigai, si cu teflon, si ceramice. Unele ieftine, altele mai scumpe. Din punctul meu de vedere de departe cele mai bune tigai sunt cele de inox, cu fund capsulat (daca se poate si peretii sa fie capsulati, si mai bine). Pe locul doi ar fi cele de fonta emailata, care nu sunt deaparat mai rele decat cele de inox, dar sunt foarte grele, fiind nasol de manevrat, mai ales cand faci un sote. Pe locul trei le-as pune pe cele de fonta. Astea sunt practic indistructibile, dar sunt foarte grele, si sunt pe locul trei fiindca spre deosebire de cele de fonta emailata trebuie tot timpul intretinute cu ulei, altfel se prinde mancarea de ele. Dupa ce am invatat sa folosesc o tigaie de inox (nu e greu deloc), am decis sa renunt definitiv si irevocabil la tehnologiile "spatiale", "magice" si inovative din urmatoarele motive:
1. O tigaie cu teflon/ceramica nu poate fi incalzita prea tare deoarece se exfoliaza. Asta reprezinta un mare dezavantaj cand vine vorba de prajit/sotat ceva. In tigaia de teflon nu obtii ceea ce francezii numesc "sucs", iar cand faci legume sote acestea nu se caramelizeaza la exterior, ramanand crocante la interior. M-am chinuit o gramada de vreme sa obtin asa ceva intr-un wok cu ceramica si nu am reusit niciodata. Am reusit fie sa ard ingredientele, dupa care curatarea tigaii a fost un chin, fie sa obtin niste legume prajite dar moi. In tigaia de inox mi-au iesit perfect din prima.
2. Tigaile respective nu sunt durabile in timp, la un moment dat se exfoliaza/zgarie, moment in care sunt numai bune de aruncat.
3. Mancarea nu se lipeste/prinde intr-o tigaie de inox decenta, totul e sa stii s-o folosesti. Bonus, obtii acele "sucs" (bucatele caramelizate din ingredientele pe care le gatesti) peste care torni putin vin pe care il lasi sa scada, mai adaugi un cubulet de unt si obtii un sos extraordinar care il torni peste ce ai prajit in tigaie.
4. Tigaile de teflon/ceramica au de obicei manere de plastic, deci nu le poti introduce in cuptor. Cele de inox au de obicei manerul tot de inox, deci n-au nici o problema cu cuptorul. Exista insa si exceptii la ambele categorii.

P.S. Mai am totusi o tigaie de teflon pentru clatite si una din aluminiu eloxat in care fac ochiuri.

Edited by andrei_0, 20 January 2012 - 00:44.


#24
cib3k

cib3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.11.2006
Incercati sa evitati vasele acoperite cu teflon. Nu sunt sanatoase. Am fost multa vreme adeptul lor, dar in ultimul timp tot continua sa apara studii care gasesc noi probleme de sanatate cauzate de teflon.

De mai mult timp se stia ca teflonul incalzit in exces (peste 260 grade, temperatura usor de atins in tigaile-gratar sau cele puse pe un ochi mai mare) emite gaze toxice care provoaca probleme respiratorii. Ultimele studii au demonstrat ca acei compusi perfluorinati din tigaile de teflon scad eficienta vaccinurilor pentru copii, incetinind activitatea sistemului imunitar si pot duce la aparitia bolilor de tiroida. Daca urmariti Google News, sectiunea Health, o sa vedeti cum treptat apar si alte studii.

Daca totusi va incapatanati sa folositi tigai de teflon, vedeti ca teflonul este de mai multe feluri. Poate sa aiba un strat, doua, trei sau mai multe, poate sa fie intarit cu particule de titan, ceramica, diamant si asa mai departe. De obicei scrie pe tigaie ce tip de teflon foloseste. Sa zicem, de exemplu, Teflon Select. Daca mergeti pe site-ul producatorului, o sa aflati ca este undeva la mijloc ca durabilitate si are 3 straturi. Daca pe tigaie scrie ILAFLON Resist R Plus, cautati pe google si aflati ca are doar 1-2 straturi. Asta poate sa va ajute daca aveti de ales dintre tigai la preturi diferite. Ca recomandare, eu am folosit timp de vreo 2 ani o tigaie Skanka de la Ikea, cu Teflon Select, si mi s-a parut cel putin la fel de buna ca cele Tefal, la un pret mult mai mic. Dupa atata timp nu s-a exfoliat teflonul aproape deloc. Tocmai am cumparat si una de inox, tot de acolo - e grea, are fundul gros, iar pretul este jumatate fata de cel din alte magazine. Daca mobila e discutabila, vasele de bucatarie Ikea mi se par foarte bune ca raport pret-calitate.

#25
julesverne86

julesverne86

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 121
  • Înscris: 28.03.2012
Salut,

La mine in piata un cetatean bronzat vinde tigai si grill-uri din fonta. O sa-l intreb cat costa si daca sunt rezonabile o sa iau si eu.
Acum am o tigaie teflonata veche de 4 ani, pe care am folosit-o cam o data pe luna. Este zgariata dar tot mai merge..... Cred ca am luat-o din Carrefour.

Merge sa faci legume si peste in tigaie din fonta, pe gaz ? Se lipeste?

Cele bune !

Edited by julesverne86, 26 May 2012 - 22:48.


#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cum se "intretine" o tigaie/gratar de fonta? Ma refer la cele cumparate noi din piata sau din magazine.

Multumesc

#27
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostMembruAnonim, on 27th May 2012, 22:53, said:

Cum se "intretine" o tigaie/gratar de fonta? Ma refer la cele cumparate noi din piata sau din magazine.

Multumesc

Exista o sansa sa nu fie fonta veritabila, asa ca sunt de recomandat cele originale.

Ca intretinere este evident ca trebuie ferita de umezeala ce o face sa rugineasca, si unsa dupa fiecare folosire cu grasime/ulei pentru ca sa devina non-adeziva.

O varianta superioara a tigailor de fonta sunt cele din otel carbon, ce au toate avantajele si mai putine dezavantaje fata de fonta  :rolleyes:

#28
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Si astea din otel carbon nu se lipesc?
Am luat mai demult un set de 2 tigai din otel carbon, non-adezive cica, dar n-am fost multumit.
Am folosit doar una, se lipeau legumele in ea chiar si ajutate cu putin ulei.  
Acuma... e drept ca erau si ieftine, vreo 35 de lei parca amandoua, au fost luate dintr-un supemarket (Real, cred).

View Postandrei_0, on 20th January 2012, 01:37, said:

Mancarea nu se lipeste/prinde intr-o tigaie de inox decenta, totul e sa stii s-o folosesti.
Cum ar trebui folosita, ca sa nu ramana mancarea lipita pe ea?

Edited by Mocebon, 28 May 2012 - 23:11.


#29
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostMocebon, on 29th May 2012, 00:08, said:

.
Am folosit doar una, se lipeau legumele in ea chiar si ajutate cu putin ulei.  
Acuma... e drept ca erau si ieftine, vreo 35 de lei parca amandoua, au fost luate dintr-un supemarket (Real, cred).

Doua observatii - una tine de asezonarea tigailor, adica de intrarea intre pori a unui strat de grasime ce sa joace rolul unui teflon natural, si care strat trebuie protejat de mancarile acide si de rugina. Procesul in cauza dureaza ceva timp, de aceea vasul se unge dupa fiecare folosire cu putina grasime, la fel ca unul de fonta.

In al doilea rand gandeste-te ca in supermarket nu e locul cel mai indicat pentru produse de calitate - asa pot sa dau si eu exemple de otel "inox" de la Real ce de fapt sunt niste chnezarii contrafacute ce le observi ca incep a se coroda, sa nu mai comenam grosimea vasului sau cat de bine sunt fixate manerele.



View PostMocebon, on 29th May 2012, 00:08, said:

Cum ar trebui folosita, ca sa nu ramana mancarea lipita pe ea?

Trebuie jonglat cu obiectele - intai vasul se incalzeste intens, apoi se adauga uleiul rece si apoi mancarea, intr-o succesiune atent cronometrata. In practica nu toti suntem jongleri asa ca mancarea se va prinde cu toata distractia de rigoare. Grija ca eliminarea resturilor zgarie inoxul normal si il distruge pe cel contrafacut.

#30
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006

View PostFane, on 01 august 2011 - 13:33, said:

a doua o tigaie tot rosie cu interior alb, luata tot din selgros, o marca ieftina, cu ceramica de pe interior lucioasa. isi face f. bine treaba, nu se prind de ea alimentele prajite, face probleme totusi la maner, se cam topeste de la caldura flacarii si trebuie strans din timp in timp. i-am dat-o mamei ca ea are aragaz electric si nu cred ca o sa mai aiba probleme cu manerul. cei care aveti si voi aragaz electric puteti s-o luati ca-si face treaba bine, am vazut ca sunt in auchan, e modelul de tigaie ceramica mai ieftin de la ei. (au doua modele acum la vanzare)

Exact tigaia asta am luat-o si eu, din Auchan.
Tigaia propriu-zis e f. buna, nu lipeste, se spala usor, dar manerul...dupa numai 5-6 folosiri a cedat moral si psihic.
Probabil pe aragaz electric/plita/inductie e ok, pe flacara nu merita.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru ca tot a trebuit sa imi innoiesc vesela (deh, inductie) am luat si niste tigai de la Bergner. De fapt e aceeasi, dar de marimi diferite.
http://www.ideall.ro...58/produs-19926
Mie, pana acum, mi se par ok in functionare, nu se lipeste nimic de ele nici daca prajesc fara ulei, si cum folosesc palete de lemn si de plastic, inca nu am reusit sa le zgarii. E drept, le am de 3 luni doar.  Mi se par groase si dau impresia de rezistent. Imi place si manerul, ca nu aluneca. Sa vedem si pe mai incolo cum o sa reziste.

#32
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
Am avut si eu cateva experiente neplacute cu tigaile ceramice si am trecut la cele de fonta ! :)

#33
grija

grija

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2013
La Multi Ani dragilor!

Apropo de tigaile de ceramica.

Eu le distribui de 1,5 ani. Folosesc una si acasa, am facut si cadouri si am obtinut pareri foarte bune.

Recomand cu caldura si incredere tigaile de ceramica de pe site la mine www.grija.ro, iar cei nemultumiti pot returna fara nicio obiectie produsul, urmand sa isi primeasca banii inapoi in cel mai scurt timp. Apropo de pret: el este de depozit, cu adaos de 5% pentru activitatea comerciala a noastra si cu transportul prin posta sau curier. Probabil iese cel mai mic pret de pe piata.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dupa juma de an de folosinta a tigailor ceramice de care pomeneam, pot sa ma declar foarte multumit. Extrem de bune, se curata repede, nu se lipeste nimic de ele, omleta o fac cu ulei doar pentru ca imi place mie gustul de prajeala, altfel am incercat sa o fac si fara si merge dar iese cam uscata, deci cateva picaturi de ulei sunt necesare pentru a aduce gustul de prajeala. In rest n-am ce zice. Manerul e de mare folos ca nu aluneca nici cand ai mana umeda sau chiar uleioasa, sunt solide, astea funcioneaza ca in filme daca intra unul in casa si ma prinde cu ea in mana (au grosime mare si fundul si mai gros, nu mi-ar fi frica sa sparg capul cuiva cu asa ceva). Am mai avut tigai dar nu asa solide, le puteai indoi cu mana daac te chinuiai, dar astea nici o sansa.

#35
Clau44

Clau44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.01.2008

View Postecoa, on 19 iunie 2011 - 13:37, said:

Propun un post unde sa vorbim de tigai ceramice si tot felu de vase si cratite ceramice , care sunt bune si rezista in timp ??


Am luat tigaie ceramica 80 lei si gratarul ceramic 107 lei de la dmail dar dupa 2-3 utilizari vopseaua de pe margini sa ars , ceramica la margini sa desprins , e deja cu noante de galben , are defecte , nu e neteda, e cu mici zgrunturi nu stiu cum sa zic mai exact ca si cum ar fi un fir de nisip peste care sa vopsit... dejamagit ... sunt made itali si cica au 5 ani garantie, si pare ca nu mai rezista mult si se cam prinde ...

Grataru are deja ceramica pe suprafata de gatire luata de la ce pare o lovitura cu ceva ascutit , o folosito mama care e cam brutala si tigaia are 4 locuri pe suprafata de gatit unde sa desprins ceramica , din care 1 pare clar lovitura made in mama , totusi daca ceramica era tare ar fi trebuit sa fie niste zgarieturi mici nu sa ajunga la aluminiu cu tot cu ciobanimea mamei !!!

Este marca "pen**fal" sau o alta firma?

View Postbogdangelu, on 03 august 2011 - 10:02, said:

@Fane  multumesc de informatii.O s-a incep sa caut in Cora,Metro etc ce tigai de ceramica au si s-a ma decid ce sa cumpar ca tigaia Tefal pe care o am sa facut praf dupa 1 an  de folosinta.Dupa ce dai o caruta de bani ca a ramas doar numele Tefal se comporta ca una de ,,doi lei,, vorba lui @corinadaniela.Si daca vrei pune si cateva poze cu tigaia care este cea mai buna luata din Auchan ca trebuie urgent s-a cumpar.

Şi eu am pata pe o tigaie de ceramică, acum am ocazia într-un hipermarket (cu puncte), preţul întreg este foarte mare.
Aţi cumpărat? Cum se comportă?

View Postcorinadaniela, on 17 ianuarie 2012 - 15:17, said:

em am o tigaie cu interior ceramic, cumparata din carrefour, este marca proprie, a costat 80 lei (aproximativ). sunt foarte multumita de ea. nu se lipeste absolut nimic, se curata foarte usor, manerul nu se incinge, este bine fixat de tigaie, ba chiar are un "senzor" care iti semnalizeaza cand tigaia s-a incins corespunzator. capac de sticla am cumparat separat, din selgros, a costat 17 lei, e putin mai ieftin asa decat varianta tigaie+capac.
acum am pus ochii pe o cratita cu interior ceramic, aceeasi marca, astept poate intra la oferta deoarece acum costa 140 lei...

Oare cele din C*ra prin puncte sunt de calitate? Având în vedere că preţul întreg este de la 145 ron (tigaia de 20 cm.) până la 222 lei.

Eu am cumpărat o tigaie de aluminiu teflonată din Hipermarketul Co*a, sub denumirea hiperamrketului, am dat doar 18 sau 19 lei pe ea, şi are aproape 2 ani, şi încă se comportă excepţional (mai trebuie unsă cu ulei din când în când) şi la clătite prima dată pun ulei în tigaie, după care de la a doua clătită numai adaug nici o picătură de ulei (doar uleiul din aluat), în ea prăjim cartofi, sniţele, chiftele, peşti. ochiuri, cârnaţi, aproare de toate (cu exceptia legumelor şi a caşcavalului) şi sunt foarte mulţumit de ea. Ce este drept, am folosit numai paletă de lemn. Dacă a ţinut 2 ani şi-a făcut banii, mai ales că a fost ieftină.
Pentru cei care au aragaz pe gaz vă recomand ca tigăile cumpărate, să aibe cercuri pe fund, ca să distribuie uniform căldura în tigaie, altfel, tigaia se încălzeşte mai tare unde este flacăra şi nu va prăji uniform.

#36
grija

grija

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2013

View PostNicu-Luceanu, on 17 ianuarie 2012 - 13:10, said:

eu am cumparat  de la selgros in primavara o tigaie din ceramica de 24 cm si am mai dat bani si pe capac   ,apoi acasa  am pregatit-o cum scrie in instructiuni cu mare grija si atentie ,si de la prima utilizare sa prins omleta de ea,am pus o felie de paine si sa prins,
Am fost FFFFF.dezamagit si dupa cateva incercari nereusite in care imi venea sa o arunc pe pereti am cumparat o tigaie Tefal de vreo 130 lei si nu mai am nici o problema.
Cei de la magazin mi-au zzis ca nu se poate asa ceva ,ca tigaia de ceramica e buna si clientii revin si mai cumpara.Incredibil cum numai a mea se prinde.....Acu vad si reclame la TV ,cat sunt de bune si minunate dar.......deja am dat vreo 200 lei pe o tigaie si capac si ...dezamagire totala


"Tigaile din ceramica sunt si ele produse pe categorii de calitate. Ele le distribui pe toate: "basic", "premium" iar clientii sunt foarte multumiti.
Angajatii au luat pentru ei acasa, au luat si pentru cadouri si au fost foarte multumiti.
De 1.5 ani, de cand le distribui, n-am intalnit niciun client nemultumit, nici de cele basic - care au stratul mai subtire si care in mod normal ar fi mai sensibil.

View PostClau44, on 06 ianuarie 2013 - 07:54, said:


Este marca "pen**fal" sau o alta firma?



Şi eu am pata pe o tigaie de ceramică, acum am ocazia într-un hipermarket (cu puncte), preţul întreg este foarte mare.
Aţi cumpărat? Cum se comportă?



Oare cele din C*ra prin puncte sunt de calitate? Având în vedere că preţul întreg este de la 145 ron (tigaia de 20 cm.) până la 222 lei.

Eu am cumpărat o tigaie de aluminiu teflonată din Hipermarketul Co*a, sub denumirea hiperamrketului, am dat doar 18 sau 19 lei pe ea, şi are aproape 2 ani, şi încă se comportă excepţional (mai trebuie unsă cu ulei din când în când) şi la clătite prima dată pun ulei în tigaie, după care de la a doua clătită numai adaug nici o picătură de ulei (doar uleiul din aluat), în ea prăjim cartofi, sniţele, chiftele, peşti. ochiuri, cârnaţi, aproare de toate (cu exceptia legumelor şi a caşcavalului) şi sunt foarte mulţumit de ea. Ce este drept, am folosit numai paletă de lemn. Dacă a ţinut 2 ani şi-a făcut banii, mai ales că a fost ieftină.
Pentru cei care au aragaz pe gaz vă recomand ca tigăile cumpărate, să aibe cercuri pe fund, ca să distribuie uniform căldura în tigaie, altfel, tigaia se încălzeşte mai tare unde este flacăra şi nu va prăji uniform.


Ma bucur, deci rezultatul a fost favorabil in timp.

Edited by grija, 08 January 2013 - 20:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate