Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

acte masina la vama

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007
Am o intrebare la voi va rog: daca vreau sa trec in bulgaria cu masina care nu e pe numele meu ci al sotului dar el nu va fi in masina cu mine, pot trece fara pb ? Pe talon e trecut numele lui si adresa noastra, adresa care figureaza si in buletinul meu deci pot demonstra ca sunt sotia intr-un fel. E posibil sa imi trebuiasca ceva la mana de la sot ?
Si inca ceva, mai e nevoie de carte verde ? si de unde o iau ?

#2
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006
Cartea verde este implicit inclusa in asigurarea RCA. Cat despre treaba cealalta mergeti la un notar sa iti faca o imputernicire, costa 25 de lei si te poate scuti de o gramada de chestii chiar daca nu se uita nimeni la actele masinii. Better safe then sorry.

#3
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postaron, on 8th June 2011, 12:12, said:

Cartea verde este implicit inclusa in asigurarea RCA. Cat despre treaba cealalta mergeti la un notar sa iti faca o imputernicire, costa 25 de lei si te poate scuti de o gramada de chestii chiar daca nu se uita nimeni la actele masinii. Better safe then sorry.

Asta e un pic mai greu de facut...

#4
oplaurentiu

oplaurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 23.02.2007
nu iti trebuie nimic. cartea verde o ai in rca. nu te uiti deloc la asigurare???

#5
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postoplaurentiu, on 8th June 2011, 12:32, said:

nu iti trebuie nimic. cartea verde o ai in rca. nu te uiti deloc la asigurare???

Sincer ? nu :D Stiam ca in alti ani am luat carte verde separat. Deobicei nu ma ocup de chestiile astea, de data asta trebuie sa o fac si sunt cam in pom. E super daca ziceti ca nu ma intreaba cine sunt si de ce conduc o maisna care nu e pe numele meu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate