Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

iOS 5

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#181
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010

View Postcuculea, on 27th March 2012, 10:19, said:

Nu ma pricep foarte bine la IOS si Apple, dar sunt pe cale sa devin un utilizator de apple, intreb si eu doar, sincronizarea, chiar si a contactelor, nu se face in serviciul lor Cloud???? La ce iti trebuie alta aplicatie ca sa faci sincronizarea contactelor?
Asa este, se sincronizeaza automat, inclusiv contactele si pozele. Eu am facut totdeauna update de fiecare data cand a aparut un nou iOS si totdeauna a mers perfect. In ultimul timp nici macar nu am mai conectat iPhone-ul la iTunes, am facut update-ul la noul iOS direct din iPhone prin "Settings->General->Software Update". N-am pierdut nici o aplicatie, nici o poza, nici un contact, nimic! Nici macar pe vremea cand nu exista iCloud. De altfel iCloud e super tare, poti sa modifici contactele din iCloud intr-un browser pe un calculator cu Windows de exemplu, si schimbarile apar imediat in iPhone. Cand faci o poza cu iPhone-ul, imediat o gasesti si pe calculatorul de acasa gata downloadata din iCloud, desi aici am impresia ca intai asteapta sa ajungi intr-un loc in care ai legatura WiFi, ca sa nu faca trafic mare de date. Este adevarat ca eu niciodata n-am facut jailbreak, pentru ca n-am avut nevoie, asa ca nu stiu ce se intampla in cazul respectiv.

Edit
De altfel acum este absolut imposibil sa pierzi vreo aplicatie! Poti sa stergi absolut toate aplicatiile din iPhone si din calculatorul unde ai iTunes si tot nu le pierzi! Sunt ale tale pentru totdeauna. Daca de exemplu ai cumparat sau luat free o aplicatie si ai sters-o din iPhone si din calculatorul unde ai instalat iTunes si dupa un timp te razgandesti si vrei s-o pui din nou, te duci in iTunes, apesi pe "Purchased->Not on this computer" si gasesti acolo toate aplicatiile pe care le-ai sters, si pe care le poti downloada din nou gratis. Sau se poate face direct din iPhone, cand ajungi la o aplicatie pe care ai avut-o si ai sters-o, iti apare in loc de butonul Buy, butonul Install.
In concluzie, ai luat o aplicatie legal, e a ta pentru totdeauna. Asta este frumusetea Apple! Nu trebuie sa-ti faci griji, probleme! It just WORKS! :D

Edited by Blomsfield, 27 March 2012 - 12:34.


#182
Flatron330

Flatron330

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2012
Fratilor, am si eu o intrebare. Afecteaza 5.1 viteza telefonului? Adica, am iPhone 4S si merge foarte bine. Va fi incetinita viteza lui?

#183
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu afecteaza cu nimic

#184
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Sau poti face sincronizare cu google contacts, unde google contacts il activezi cu contul tau de google.

#185
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Sau poti face sincronizare cu google contacts, unde google contacts il activezi cu contul tau de google.


eu personal folosesc icloud

Edited by Flegmatic, 01 April 2012 - 22:54.


#186
rdirectoru

rdirectoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.04.2007
Salut! Pot sa mai fac restore la 5.1 acum ca a aparut 5.1.1? Am I4 cu 5.0.1 si jailbreak untethered.

Multumesc!

#187
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
La 5.1 nu ai jailbreak untethered, apple zilele astea inca mai permitea sa faci downgrade de la 5.1.1 la 5.1 , dar nu cred ca poti face de la 5.0.1 la 5.1.
Mai asteapta putun pana apare jailbreak untethered pe 5.1.1

#188
rdirectoru

rdirectoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.04.2007
Intrebarea mea era daca pot sa fac restore la 5.1, nu sunt foarte interesat sa mai fac jailbreak. Oricum multumesc pentru raspuns, intotdeauna mi-ai raspuns prompt!  :thumbup:

#189
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
E simplu iei 5.1 il pui cu shift restore din itunes , daca iti da eroare e clar, nu poti doar la 5.1.1

#190
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Faceți update liniștiți la 5.1.1! pod2g a confirmat că untethered-ul merge pe 4S, new iPad, și probabil celelate iDevice-uri.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate