Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Serious Sam 3: BFE

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Serious Sam 3: BFE dezlănțuie hoarde de monștrii în această vară

Croteam face ultimele pregătiri pentru cel de-al treilea joc din seria Seriuos Sam, cunoscută de-a lungul timpului pentru modul inconfundabil și extrem savuros în care abordează stilul First Person Shooter.

Promițând o reîntoarcere glorioasă la epoca de aur jocurilor FPS, Croteam a prezentat în mod oficial Serious Sam 3, anunțându-ne că vom putea înfrunta hoardele de inamici mutanți chiar din această vară, iar de această dată vom putea juca și din echipe cu până la 16 participanți, parcurgând împreună campania din joc.

Contrar numelui pe care îl poartă, Serious Sam 3 este creat pentru distracție și condimentat cu tot ce a fost mai bun la jocurile care l-au precedat.

Acțiunea jocului poziționează evenimentele din Serious Sam 3 înaintea întâmplărilor petrecute în Serious Sam: The First Encounter, lansat în anul 2001. Evenimentele desfășurate în decorul devastat al orașelor de pe planeta noastră ilustrează lupta finală a pământenilor împotriva legiunilor invadatoare de mutanți, controlați de organizația Mental.

La fel ca și celelalte jocuri din serie, Serious Sam 3 ne oferă lupte în spații deschise și avalanșe interminabile de inamici care să ne țină ocupați. Jocul poate fi parcurs în campanie single player, mod co-op cu până la 16 jucători conectați în rețea, sau sesiuni multiplayer .

Serious Sam 3: BFE va fi disponibil pentru platforma PC și console, undeva în decursul acestei veri.

http://www.go4games....ta-vara-8023705



Serious Sam 3 primește primul trailer



Desi croații de la Croteam anunțaseră de ceva vreme că lucrează din greu la Serious Sam 3: BFE, continuarea seriei în care "Serious" Sam Stone tăbăcește funduri de extratereștri, detaliile concrete despre acest joc încă se lăsau așteptate.

În avanpremiera E3 2011, iată că primim în sfârșit primul trailer oficial al jocului, acțiunea din Serious Sam 3 având loc înainte de primele două jocuri ale seriei (trei, de fapt, prima aventură Serious Sam fiind împărțită în două titluri separate - The First Encounter și The Second Encounter), odată cu primul atac al antagonistului Mental împotriva planetei Pământ.

După cum puteți vedea în secvențele video de mai sus, Serious Sam 3: BFE nu se depărtează prea mult de la rețeta predecesorilor săi, acțiunea explozivă și grafica excelentă ieșind și acum în evidență.

Se pare că va trebui să mai așteptam un pic până vom afla ce simbolizează acronimul BFE, Serious Sam 3 fiind așteptat în această vară, pentru PC, Xbox 360 și PlayStation 3.

http://www.go4games....trailer-8307847

#2
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Presimt ca o sa ne tina lipiti de monitoare jocul asta, si va fi foarte distractiv, la fel ca si primele. Il astept cu nerabdare. Totusi, nu vad nimic, o precomanda, ceva.

 edy_3dz, on 4th June 2011, 23:30, said:

Si pentru cei ce se intreaba de la ce vine BFE (eu unul m-am intrebat), raspunsul se afla chiar in descriere: Before the First Encounter ;)
Da, uite ai spus un detaliu bun, chiar stateam si ma gandeam de la ce vine prescurtarea.

Edited by 10nut, 04 June 2011 - 23:34.


#3
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Si pentru cei ce se intreaba de la ce vine BFE (eu unul m-am intrebat), raspunsul se afla chiar in descriere: Before the First Encounter ;)

#4
george169

george169

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.10.2010
Can't wait! Cu primele 2 a fost distractie maxima :)))

#5
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Care primele doua? Ca sunt trei (de fapt 4):

SS1 - First Encounter
SS1 - Second Encounter
SS1 - Next Encounter (numai consola, ps2)
SS2

Si nu mai zic de SS1 editia HD.

#6
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Deabia astept!!
Ma jucam toata ziua SS2! Il aveam pe vremea cand nu stiam pirata :lol:

Edited by bogdy2008, 14 June 2011 - 19:04.


#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
WU nu inteleg o chestie, cica: "Acțiunea se va desfășura în secolul al XXII-lea în Egipt, înainte de evenimentele din Serious Sam: The First Encounter, în timpul confruntării finale dintre rasa umană și hoardele invadatorilor Mental."

Cum adica? Primul incepe in Egipt in anul 1378 inaintea erei noastre. Presimt ca o sa fie o mare varza.

#8
darky321

darky321

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 102
  • Înscris: 16.04.2011
damn,can't wait  :scared:

#9
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 12.01.2007
nu mai pot dupa atati ani de asteptare :lol: am terminat  First Encounter , Second Encounter si SS2 .Si acum SS2 il joc cu prietenii in retea.

Edited by mario_bros, 15 July 2011 - 23:07.


#10
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

 gerbil, on 15th July 2011, 21:36, said:

WU nu inteleg o chestie, cica: "Acțiunea se va desfășura în secolul al XXII-lea în Egipt, înainte de evenimentele din Serious Sam: The First Encounter, în timpul confruntării finale dintre rasa umană și hoardele invadatorilor Mental."

Cum adica? Primul incepe in Egipt in anul 1378 inaintea erei noastre. Presimt ca o sa fie o mare varza.
:nonobad: N-ai fost deloc atent la introducerea din SSFE :P

Quote

The game introduction reveals what happened before the game actually takes place: in ancient times, Earth was involved in a conflict between Mental and the Sirians, an alien race that left many of its artifacts to be found by humanity. In the 22nd century Mental's forces return to Earth hell-bent on eradicating humankind: as a last resort the usage of the "Time Lock" is decided: this Sirian device can send back a single individual through time.
Deci batalia are loc in secolul 22 - si va fi suprinsa in SSBFE - dar pentru ca sunt invinsi, oamenii il trimit pe SS in trecut - moment in care incepe actiunea din SSFE.

Inteles? :console:

#11
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Buna

Cine a jucat "Serious Sam - The Third Encounter"?
Cred ca sunt la primul nivel, am ajuns la un moment dat la o carte care dupa spusele lor nu trebuie cititia... nu reusesc sa trec mai departe.
Voi cum ati trecut?
Apropo, dupa filmuletul de prezentare se pare ca va fi super Serious Sam 3.
Va multumesc.

Edited by blezneag, 23 July 2011 - 12:54.


#12
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Serious Sam 3 PC hands-on: constant, awesome chaos

...
On the small chance that this isn't insane enough for you, the game also allows up to 16 players in the co-op mode. If you have a number of USB gamepads, you can also play with up to four players in splitscreen mode in either co-op or competitive play. There are no solid announced plans for a console version yet, because the team wanted to focus on the PC version. Fortunately, the game looks amazing, even considering the fact that the levels I have access to aren't finished. I don't know if I can sell this game hard enough; it does everything right.
...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MPAYf3yv4Ew?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
...
Serious Sam 3: BFE is coming to the PC this summer. The developers have not announced what "BFE" stands for.

http://arstechnica.c...-bet-on-sam.ars

Edited by musso, 22 August 2011 - 20:59.


#13
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
L-am terminat, nu prea e cine stie ce, slab slab.

#14
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
eu nu stiu ce tot aberezi acolo.
jocul apare pe 22 noiembrie.

#15
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010
avem si ironsights

#16
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 gerbil, on 28th October 2011, 15:48, said:

L-am terminat, nu prea e cine stie ce, slab slab.
ma,eu cred ca tu de fapt  te-ai jucat solitaire 3 si ai confundat jocurile :photo:

#17
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Am jucat un beta release, dar e slab un fel de tetris combinat cu nfs.

#18
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Nu ai jucat cumva asta, Serious Sam: The Random Encounter? :lol:

Edited by 10nut, 08 November 2011 - 23:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate