Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

HBO GO (din 8 martie va fi înlocuit cu HBO MAX).

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4290 replies to this topic

#289
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmegafanro, on 08 aprilie 2015 - 12:02, said:

Comunicat oficial:
Clientii care nu sunt de acord cu aceasta modificare au dreptul sa renunte la extraoptiunile HBO sau HBO MaxPak fara plata vreunei despagubiri, in termen de 30 de zile de la momentul intrarii in vigoare a noilor tarife.
Eu nu inteleg faza asta de mai sus. Adica pana acum daca renuntam la Pachetul MaxPak plateam despagubiri??? :)

#290
ssu1ram

ssu1ram

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.10.2005
Făcut cont şi folosit atât pe PC, cât şi pe un Samsung Smart TV.
Calitatea imaginii e decentă spre foarte bună, pe ambele dispozitive.

Just in time for Game of Thrones. Posted Image

LE: Ştie cineva dacă e posibilă mărirea dimensiunii fontului la subtitrare ?

Edited by ssu1ram, 08 April 2015 - 18:58.


#291
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Posttudor75, on 08 aprilie 2015 - 18:55, said:

Eu nu inteleg faza asta de mai sus. Adica pana acum daca renuntam la Pachetul MaxPak plateam despagubiri??? :)
Omule, HBO GO se tarifeaza suplimentar. Nu-ti poate baga pe gat majorarea, astfel incat ai 30 de zile sa renunti la serviciu. Nu stiu ce nu intelegi

#292
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013
Incorect, teoretic (si practic) HBO Go NU se tarifeaza suplimentar fiindca tot atat urmeaza sa platesti si daca nu il activezi.

Se maresc tarifele pentru pachetele optionale Maxpack si HBO, si sunt obligati sa te informeze si sa iti dea posibilitatea de a renunta la ele fara penalizari. Ca oricum nu ai fi platit penalizari, asta e altceva, dar legal asa trebuie sa fie notificarea…

#293
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postbethlen, on 08 aprilie 2015 - 18:59, said:

Omule, HBO GO se tarifeaza suplimentar. Nu-ti poate baga pe gat majorarea, astfel incat ai 30 de zile sa renunti la serviciu. Nu stiu ce nu intelegi

Mai Omule, pachetul MaxPak va costa de luna viitoare 14 lei, cu sau fara HBO GO. Majorarea oricum va exista si nu vad rostul frazei din comunicat. Adica, oricum aveam voie sa renunt oricand la pachet, fie ca ramanea la acelasi pret, fie ca se scumpea. Capisci?

LE: Merci @sags pentru lamuriri. Deci au bagat fraza aia din cauza ca-i obliga legea. Posted Image

Edited by tudor75, 08 April 2015 - 19:10.


#294
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postcristinel07, on 08 aprilie 2015 - 18:43, said:

Careva ce a folosit HBO Go cu ajutorul SMART TV?

Da, pe 2 LG-uri si merge foarte bine, calitatea imaginii mie mi s-a parut un fel de hd-ready sau un sd foarte bun. Intreba cineva de marimea fontului subtitrarii, nu stiu la Samsung unde este daca este dar la LG se foloseste butonul QMenu.

#295
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
Nici la mine nu apare optiunea in digicare.

#296
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pe smart LG merge ok. Subtitrarea de la Qmenu cum a zis cineva mai sus. Mie mi se pare ca se vede bine, mai bine decat multe programe SD din grila , cam HD ready.
Eu sunt multumit .
Poate conteaza si cum vine internetul la TV. Eu am fir direct din router fiind unul langa altul si probabil se foloseste de toata banda. Nu ma prea pricep , nu stiu daca e adevarat ,zic si eu.
Si apropo, tocmai m-am razgandit sa renunt la ei ca eram cat pe ce. Am scapat de un stres si cu nevasta-mea care vroia in fiecare seara cate un film sau un serial. Acum are cateva luni la ce sa se uite. Eu nu sunt asa fan sa vad filme, vad vreo 2-3 pe luna si doar daca au note mari pe IMDB sau le lauda lumea.

LE : Pentru ca am primit pe PM o intrebare despre numarul de 5 schimbari  , eu inteleg asa :
Poti sa activezi maxim 4 dispozitive . De exemplu un TV , un laptop, o tableta si un telefon. Daca intri de 100 de ori pe luna pe TV pe HBOGO nu se intampla nimic. Nu autorizezi TV-ul de fiecare data cand intri ci doar odata , la inceput. Daca schimbi televizorul si il autorizezi pe acela in locul celui vechi atunci consumi inca o autorizare din cele 5 .
La fel la orice dispozitiv . Eu numai azi am intrat de 6 ori pe TV pe HBOGO si pe site imi spune de doar 2 schimbari(autorizari) ,am si un laptop momentan.
In schimb atentie la browserul de internet. Se pare ca daca schimbi browserul pe acelasi PC se cheama ca ai facut o schimbare de dispozitiv din ce vad. Sau cel putin asa cred din moment ce mie imi scrie acolo browserul si nu PC-ul.
Daca nu e corect ce zic , rog pe cineva mai informat sa ne lumineze ( ca tot vine Pastele).

Edited by Seteh, 08 April 2015 - 19:35.


#297
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postpapichullooo, on 08 aprilie 2015 - 15:50, said:

Deja functioneaza, testat de pe aplicatia de andoid prin chromecast pe tv-ul de la birou Posted Image.
Eu nu am gasit in digicare unde sa activez serviciul!
In ce meniu ai intrat?

#298
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Fiti amabili...de ce cand creez contul la final imi spune sa contactez operatorul?

#299
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Celor care nu le merge pe Ubuntu sa trimita mail la HBO .Pro:ca avem HBO GO la RDS ,Contra:Nu merge pe Linux si nu e HD.

Edited by ZIGZAG20, 08 April 2015 - 19:43.


#300
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postsags, on 08 aprilie 2015 - 18:54, said:

Alt detaliu cu bataie de cap. Din Windows 7 sau mai nou, nu-i asa? Ca eu mai nou de Vista nu am…
Cred ca merge si din vista, trebuie sa ai extensia in google chrome. de fapt chromecastul primeste comanda si face streaming de pe internet.

#301
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
SI eu gandesc la fel cand e vorba de autorizare, autorizarea se face o data, la inceput cand te autentifici. Ca apoi oricum nu dai delogare. La pc da conteaza si browserul, ca apare Mozilla la dispozitive, eu acum avand 3, PC si cele 2 tv-uri.

#302
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
La mine e ceva sucar :) . Si eu folosesc Mozilla dar imi apare IE11 . Si imi merge pe Mozilla, am probat special sa vad .

#303
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postmisshu, on 08 aprilie 2015 - 19:32, said:


Eu nu am gasit in digicare unde sa activez serviciul!
In ce meniu ai intrat?
Salut, cum intri in Digicare, cred ca este al treilea meniu, nu sunt la calculator acum. Pe urma urmezi pașii de acolo, este foarte simplu.

#304
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Eu mi-am rezolvat problema...contul este facut. Buna treaba cu HBO GO asta.

#305
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Cu astfel de vești, cred că mă voi abona și eu la MaxPack! Bună mișcare, RCS-RDS!

#306
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postrazvan1983, on 08 aprilie 2015 - 19:48, said:

SI eu gandesc la fel cand e vorba de autorizare, autorizarea se face o data, la inceput cand te autentifici. Ca apoi oricum nu dai delogare. La pc da conteaza si browserul, ca apare Mozilla la dispozitive, eu acum avand 3, PC si cele 2 tv-uri.
Normal asa ar trebui sa fie dar eu am patit deja ca m-am logat de ex. pe 2 pc-uri si s-au dus 2 incercari, pana acum e ok. Apoi s-au delogat dupa cateva zile bineinteles fara sa fac nimic, m-am logat din nou tot de pe acele 2 pc-uri si bineinteles s-au mai dus inca 2 incercari. Tot asa pateam aproape 2 luni, tot trebuia sa sun la relatii cu clientii sa reseteze. Acum insa s-a blocat pe zero si e mai bine asa, pot sa ma loghez ori de cate ori vreau si pe mai multe dispozitive. Sa nu uit ca atunci cand am cerut HBO GO nu a mers nici macar crearea de cont nou (cei de la UPC si-au cerut scuze in numele celor de la HBO, aia de la HBO ma sfatuiau sa golesc cache si chestii din astea de amatori), deci ei stiu ca sistemul e prost, pe telefon bineinteles ca au fost probleme si acolo in sensul ca nu se deschidea nici un film.

Edited by Kalman2007, 08 April 2015 - 20:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate