Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Ce zona sa aleg din Regiunea Antalya: Belek, Lara, Kemer etc

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
blueLotus

blueLotus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 29.04.2003
Salut,
Eu si sotia ne-am hotarat sa mergem in vacanta in Antalya in aceasta vara (sfarsit iunie - inceput mai) pentru 7 zile. Bugetul este de aprox 1500 euro.
La recomandarea unor prieteni care au mai fost vrem la un hotel de 5* .
Am luat un catalog de la o agentie si am gasit ceva oferte insa as avea nevoie de sfaturi si de la colegi de forum care au fost acolo pentru ca descrierile din catalog sunt toate minunate :D insa pe tripadvisor de ex parerile sunt impartite.
In Belek am mai gasit locuri disponibile care se incadreaza in buget si in perioada la: VERA CLUB MARE si ALVA DONA.

Prietenii nostri ne recomanda Belek pentru plaja cu nisip dar eu as vrea pareri si despre alte statiuni din regiunea Antalya. Sau si voi recomandati tot Belek?
Multumesc!

#2
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View PostblueLotus, on 30th May 2011, 18:15, said:

...recomandati tot Belek?
DA! Rixos!

#3
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
Belek: plaja cu nisip,  la fel si in apa,  cele mai luxoase hoteluri . Dezavantaj: parca peisajul nu e la fel de spectaculos ca in alte statiuni.
Lara/Kundu: plaja cu nisip, la fel in apa, hoteluri bune. Peisajul e ceva mai frumusel.
Side: plaja cu nisip, in apa-depinde si de hotelul ales, pt. ca s-ar putea sa dai peste ceva pietre. Hoteluri bunicele. Fiind relativ aproape de Belek, peisaj nu din cel mai spectaculos, dar oraselul Side are ceva istorie.
Kemer: plajele sunt amenajate cu nisip, dar in apa pietris. Hoteluri bunicele (unele chiar bune). Peisaj: superb.
Alanya: plaja, in general, amenajata cu nisip. In apa pietris. Hotelurile cam cele mai slabute (exceptand cateva) din zona Anatalyei.
Depinde de voi ce doriti.

#4
blueLotus

blueLotus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 29.04.2003

View PostMircel, on 30th May 2011, 20:03, said:

DA! Rixos!

Am cochetat si cu Rixos insa depaseste bugetul!

View Postchrismo, on 30th May 2011, 22:50, said:

Belek: plaja cu nisip,  la fel si in apa,  cele mai luxoase hoteluri . Dezavantaj: parca peisajul nu e la fel de spectaculos ca in alte statiuni.
Lara/Kundu: plaja cu nisip, la fel in apa, hoteluri bune. Peisajul e ceva mai frumusel.
Side: plaja cu nisip, in apa-depinde si de hotelul ales, pt. ca s-ar putea sa dai peste ceva pietre. Hoteluri bunicele. Fiind relativ aproape de Belek, peisaj nu din cel mai spectaculos, dar oraselul Side are ceva istorie.
Kemer: plajele sunt amenajate cu nisip, dar in apa pietris. Hoteluri bunicele (unele chiar bune). Peisaj: superb.
Alanya: plaja, in general, amenajata cu nisip. In apa pietris. Hotelurile cam cele mai slabute (exceptand cateva) din zona Anatalyei.
Depinde de voi ce doriti.

Multumesc pentru aceasta descriere succinta si la obiect!

Edited by blueLotus, 31 May 2011 - 08:33.


#5
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View PostblueLotus, on 30th May 2011, 19:15, said:

Salut,
Eu si sotia ne-am hotarat sa mergem in vacanta in Antalya in aceasta vara (sfarsit iunie - inceput mai) pentru 7 zile. Bugetul este de aprox 1500 euro.
La recomandarea unor prieteni care au mai fost vrem la un hotel de 5* .
Am luat un catalog de la o agentie si am gasit ceva oferte insa as avea nevoie de sfaturi si de la colegi de forum care au fost acolo pentru ca descrierile din catalog sunt toate minunate :D insa pe tripadvisor de ex parerile sunt impartite.
In Belek am mai gasit locuri disponibile care se incadreaza in buget si in perioada la: VERA CLUB MARE si ALVA DONA.

Prietenii nostri ne recomanda Belek pentru plaja cu nisip dar eu as vrea pareri si despre alte statiuni din regiunea Antalya. Sau si voi recomandati tot Belek?
Multumesc!
La suma asta aveti o multime de resorturi de ales:
   -BELEK   -Cornelia de Luxe Resort
                -Voyage Belek Golf
                -Rixos Lares
                -Royal Wings


  -KEMER  -Amara Dolce Vita
               -Rixos Sungate
               -Kemer Resort


si lista poate continua

#6
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View PostJidanu, on 31st May 2011, 14:09, said:

La suma asta aveti o multime de resorturi de ales:
   -BELEK   -Cornelia de Luxe Resort
                -Voyage Belek Golf
                -Rixos Lares
                -Royal Wings


  -KEMER  -Amara Dolce Vita
               -Rixos Sungate
               -Kemer Resort


si lista poate continua
Tare cred eu ca suma de 1500 eur include si transportul cu avion.

#7
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postsoftyty, on 31st May 2011, 15:14, said:

Tare cred eu ca suma de 1500 eur include si transportul cu avion.
Ar fi bine,dar e fara avion.

#8
blueLotus

blueLotus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 29.04.2003
Pachetele turistice ofertate de agentie includ si avionul... de aceea nu ma incadrez cu 1500 la hoteluri gen Rixos ...

Edited by blueLotus, 02 June 2011 - 15:06.


#9
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View PostblueLotus, on 2nd June 2011, 16:05, said:

Pachetele turistice ofertate de agentie includ si avionul... de aceea nu ma incadrez cu 1500 la hoteluri gen Rixos ...
Dar nici nu ai spus cu ce mergi. Cu avionul, la bugetul tau esti limitat la oferte. Avionul ptr doua persoane face cam 550-600 eur, depinde de agentie. Astfel in cel mai bun caz iti raman 135 eur/noapte/camera. Avand in vedere ca deja e sezon si ofertele de EB au disparut, ai f putine variante. Incearca cu masina sau poate schimbi zona. Marmaris/Bodrum pot sa-ti ofere aproape aceleasi servicii, dar la mai putini bani. De Kusadasi nu ma pronunt, ca nu am mai fost de ani buni pe acolo.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate