Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Timp de livrare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cadiadi3000

cadiadi3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.11.2010
Am facut o comanda pe Amazon.de, de un monitor, pe data de 16 Mai(ca mod de livrare "normal" - firma de curierat dhl). Data de expediere scria ca este 30 Mai... Intreabarea este: daca sunt punctuali?

#2
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006
Da, sunt punctuali.De cele mai multe ori ajunge chiar mai repede. Depinde insa daca l-ai luat de la amazon (procesarea comenzilor cea mai rapida) sau de la parteneri.

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
DHL este f. ok, doar ca de obicei este f. scump...

Daca insa vine cu Deutche Post + Posta Romana... iti urez bafta!

#4
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 19.08.2005
Probabilitatea cea mai mare este sa vina cu Deutsche Post + Cargus.
DHL nu livreaza direct Amazon.de iar tendinta este sa se transfere aceste colete de la Posta Romana catre Cargus deoarece Cargus este preluat de DHL iar DHL apartine de Deutsche Post deci...
Iar la intrebarea ta despre punctualitate, da, sunt destul de punctuali. De regula, coletele fac din Germania in Romania o zi iar Cargus livreaza in general in ziua urmatoare intrarii in tara a coletului.

#5
cadiadi3000

cadiadi3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.11.2010
A fost trimis in regim normal si nu express. Monitorul este luat de la amazon, cel putin asa scrie, ca vanzarea a avut loc de la Amazon EU S.a.r.L. Mi sa dat un cod de urmarie a comenzi pentru dhl, dar de joi dimineata este in localitatea Feucht.

#6
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
In afara de pretul pe care il arata acolo mai platesti ceva aici (tva sau alte costuri)? Am vazut un monitor si are un pret destul de bun.

#7
cadiadi3000

cadiadi3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.11.2010

View PostDau, on 23rd May 2011, 13:21, said:

In afara de pretul pe care il arata acolo mai platesti ceva aici (tva sau alte costuri)? Am vazut un monitor si are un pret destul de bun.


Inca nu stiu daca se platesc direfente de TVA sau alte costuri. Stiu cel putin, ca pana in prezent, pe langa pretul de pe pagina se mai adauga 10 euro pt impachetat si transport dar la pretul fara TVA a produsului.

#8
cadiadi3000

cadiadi3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.11.2010
Acum imi dau si eu raspunsul la intrebare.... mai punctuali si mai rapizi decat scriu ei pe pagina... mi sa zis ca imi vine in 2 sapt si mia ajuns in una..super tare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate