Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Masura 141

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#1
bogmil

bogmil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.03.2011
Ce mai stiti de masura 141? m-am inscris si eu in noiembrie,dar nu am mai facut nimic de atunci.pa

Edited by bogmil, 05 May 2011 - 10:45.


#2
bogmil

bogmil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.03.2011

View Postbogmil, on 5th May 2011, 11:43, said:

Ce mai stiti de masura 141? m-am inscris si eu in noiembrie,dar nu am mai facut nimic de atunci.pa
Mie abia acum mi-au aprobat dosarul!

#3
katilinus

katilinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 25.07.2006
am sunat acu 2 zile la bucuresti. spera sa afiseze rezultatele pana pe 31 mai. banii peste 2 luni.
cum adica ti-au aprobat dosarul? pe site la ei nu e afisat nimic.
madr.ro

#4
bucsie

bucsie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 03.02.2007
la viata satului acu 2 sapt o zis ca se fac dosarele gratis de nu stiu ce firma de consultanta, care primeste apoi de la stat onorariul. nu stiu cat de adevarat este.

#5
soricel69

soricel69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.01.2011

View Postbucsie, on 20th May 2011, 08:11, said:

la viata satului acu 2 sapt o zis ca se fac dosarele gratis de nu stiu ce firma de consultanta, care primeste apoi de la stat onorariul. nu stiu cat de adevarat este.
am prins si eu ceva dar nu tot
sunt 2 firme care fac asta si poti sa primesti 7500 de eur  dar mai multe n-am vazut
a vazut cineva emisiunea sa ne zica si noua despre ce e vorba ??

#6
bogmil

bogmil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.03.2011

View Postkatilinus, on 20th May 2011, 05:03, said:

am sunat acu 2 zile la bucuresti. spera sa afiseze rezultatele pana pe 31 mai. banii peste 2 luni.
cum adica ti-au aprobat dosarul? pe site la ei nu e afisat nimic.
madr.ro
Eu am pus dosarul in nov 2010, si trebuiau sa ne sune ca sa facem AF-ul. Nu au dat niciun semn,pana acum o sapt,cand mi-au zis ca au aprobat dosarul(sunt pe lista,parca) si cred ca acum cand ma vor suna iar, ar trebui sa fac intr-o luna Af-ul.
Nu stiu mai mult,ca atunci in nov am crezut ca merge mai repede treaba...

#7
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Intrebare:

Am luat legatura de la cei de la judet, si am inteles ca trebuie sa avem certificat de producator, si sa dovedim comercializarea produselor agricole cu 12 luni inainte de depunerea dosarului.

Daca puteti sa imi dati si mie exemple de cum ati facut voi va rog. Certificatul de producator stiu ca se obtine de la primarie, mai greu este cu dovada comercializarii de produse, nu stiu daca trebuie pfa sau nu.

#8
katilinus

katilinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 25.07.2006
E necesar cert. de producator.. dar nu stiu nimic despre dovada...
vezi ca ghidul se modifica de la sesiune la sesiune... nu neaparat ce-a fost valabil in nov, mai e valabil de la 1 iunie...


View Posttavktm, on 21st May 2011, 17:30, said:

Intrebare:

Am luat legatura de la cei de la judet, si am inteles ca trebuie sa avem certificat de producator, si sa dovedim comercializarea produselor agricole cu 12 luni inainte de depunerea dosarului.

Daca puteti sa imi dati si mie exemple de cum ati facut voi va rog. Certificatul de producator stiu ca se obtine de la primarie, mai greu este cu dovada comercializarii de produse, nu stiu daca trebuie pfa sau nu.


#9
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Pentru certificatul de producator deja am inceput demersurile. O sa vad ce mai urmeaza !
Multumesc,

#10
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Cei de la primarie nu au fost super incantati de ideea emiterii unui certificat de producator, insa o s-o rezolvam pana la urma.
Vreau sa va mai intreb pe scurt, daca este necesara implicarea unui SRL sau AF sau PFA pentru un astfel de proiect, ca cerinta, sau daca merge aplicat si de o persoana fizica ?

Multumesc.

Edited by tavktm, 05 June 2011 - 22:44.


#11
katilinus

katilinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 25.07.2006
man.. abia acum am vazut intrebarea ta... (doar ma ai in lista pe mess ... trebuia sa lasi un offline)...
in momentul in care depui proiectul , poti sa il depui ca PF, dar din momentul in care ai raspunsul de la ei (afirmativ), ai 30 zile parca sa faci PFA/SRL...doar asa poti semna contractul de finantare.

www.madr.ro !!! s-au afisat rezultatele proiectelor depuse in nov 2010.

#12
bogmil

bogmil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.03.2011
Oameni buni, spuneti-mi si mie ce sa fac, sunt pe tabelul de selectie, din sesiunea nov 2010, si nu stiu cand trebuie facut PFA. TRebuie sa vina confirmarea prin posta????mersi anticipat si bafta celor care abia acum isi depun dosarele.

Edited by horia66, 19 June 2011 - 21:45.


#13
katilinus

katilinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 25.07.2006
man, mergi si fa-ti pfa. Numai sa ai grija ce treci la domeniul de activitate. pt apicultura e 0149 si ca domeniu secundar tb sa trec si comercializare...
ai 30 de zile sa faci pfa.
cel mai sigur ar fi sa mergi la cei care ti-au facut proiectul ca ei ar trebui sa stie mai bine.

#14
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Eu am SRL, merge ? Am in lista cu activitati si activitati agricole, dar ca si cod caen principal am altceva ? O fi ok ?

#15
bogmil

bogmil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.03.2011
Baieti, am rezolvat, mi-a venit confirmarea prin posta.adica sa fac pfa si toate celelalte in 30 zile. Ce stiti, cam cat ma costa ca sa fac toate astea, adica sa fac PFA,sau I.I. (I.F.), cazierele, si contul la banca? mersi

#16
vasea57

vasea57

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 18.03.2011
domnilor am si eu o intrebare am vreo 12 prajini de porumb si nu prea imi iese calculul cu ude cam ce punctaj am
va multumesc

#17
katilinus

katilinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 25.07.2006
pana acu pfa a fost ~260 lei. restul inca nu-s facute

#18
bogmil

bogmil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.03.2011

View Postkatilinus, on 24th June 2011, 02:50, said:

pana acu pfa a fost ~260 lei. restul inca nu-s facute
Salut. Vrei sa spui ca asa mult costa? pai la ce e mult? Si poate imi spui si mie, ce trebuie sa fac prima oara, deci ce acte imi trebuie la mine pt inceput, si unde trebuie sa merg. mersi anticipat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate