Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Vama Veche

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#127
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postyapy, on Sep 28 2006, 14:52, said:

pt ceilalti...trezit-va la realitate!! :nonobad:  Vama Veche a fost cel mai bun lucru din muzica romaneasca!!!
tre sa va placa "muzica" ,totusi, ca sa recunoasteti asta! :console:

Uauu..cat de profund...

Trebuie sa ne placa si Shakira, nu ?

#128
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Postkrossfire, on Sep 28 2006, 19:16, said:

Trebuie sa ne placa si Shakira, nu ?
da :kisstogether:

#129
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
Toata viata n-am sa uit :

"Ne cacam pe-ntuneric,
Stam cu cracii-n pisat.
Aicea nu-i de mine,
Eu sunt un delicat.
Vreau o buda normala
Si un dus cat de cat.
Americanii-s de vina,
F***-i in gura sa-i f*t."
               Hotel Cismigiu. :lol:

#130
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
EPILOG

Binele si Rau-n jurul tau se vor juca
Lumea asta moarta va-ncerca sa-ti fure dragostea
Niciodata sa nu uiti de inima ta

Celor care cred ca Visele nu pot muri,
Celor care stiu ca Ura nu naste copii
Le vom cinta, le vom cinta le vom spune-asa

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea..

si.. CANTEC PROST

Adormeam ca pruncii pe covor
Nu stiam c-avem si dormitor
Un sarut dura pe-atunci cat discurile cu Pink Floyd
Ne-am iubit atat de mult incat am declansat razboi...
:coolspeak:

#131
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006
pana la urma s-au despartit sau nu ?

#132
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
I-am vazut pe cei de la Vama recent la un concert...din pacate pentru mine Chirila continua sa cante cu nesimtire piese la a caror orchestratie au lucrat mai mult fostii colegi.

#133
DeEa88

DeEa88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.12.2006
Wooow :wub:  :wub: Vama Veche (pentru mine va ramane intotdeauna Vama veche :P)... versuri in care de multe ori, ma regasesec.... si in care multi tineri se regasesc... singurii care declanseaza o atmosfera greu de descris... probleme tineresti, dorinte tineresti, viata de adolescent... exact, e cel mai bun lucru din muzica romaneasca, si va ramane asa :rolleyes: . Poate ca as vrea sa apuc vremurile cand, sa presupunem, ca o alta formatie ar reusi sa intreaca Vama Veche dar nu cred ca e posibil.... sunt prea buni si prea apropriati de noi, tinerii...  :proud: odata ce ne intra pe sub piele (sau "ne alearga prin vene"  :D ) nu o sa mai iasa  :whistling:

#134
sweet_ruxandra

sweet_ruxandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.03.2007
Acuma stiu ca marea ma asteapta...
Nisipul ma va saruta si el
O scoica o sa ma zgarie in mana dreapta
Algele o sa ma zgarie nitel
Si iar e vant afara si marea o sa ma doara
Si-un val o sa ma arunce in cortul ei
O sa innebunim si sarea o s-o topim
Intr-un sarut  :kisstogether:

Vara asta am sa ma-ndragostesc
Vara asta am sa ma-ndragostesc
Vara asta am sa ma-ndragostesc de tine .....  :naughty:  
:coolspeak:

Vrei soare, soare iti dau
Sau pielea ti-e ruda cu luna
Pe stanci daca vrei te sarut
Sau in apa...mi-e totuna...

Sa pot sa te aleg dintr-o suta
In ochi sa ai inima mea
Sa-ncerc sa ma ascund de iubire
Dar sa nu te mai
Sa nu te mai pot uita.... :inlove:

#135
ninetu

ninetu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.03.2007
Clar ca Vama Veche e o stare de spirit (cam nostalgica si mereu cu mintea aiurea), dar trupa buna cu oameni destul de tari. Mie-mi place "Vino sa visam sub apa" (destul de desteapta piesa instrumental).
O chestie ma scoate din sarite mereu: chiar daca si versurile si vocea fac Vama Veche (dar nu pe orice melodie), Tudor Chirila mi se pare extrem de nesuferit, scarbos de visator sau absent fara nici un rost (ca n-ai la ce sa visezi tot timpul) si probabil cam arogant. Nu stiu cum o fi ca actor, dar ala e un capitol separat. Iar melodia "La radio" plus clipul mi se par niste chestii la fel de iritante cu atat mai mult cu cat se vede ca e o chestie care vrea sa se vanda ca o rasuflare rasuflata inainte ca el sa se certe cu baietii.

#136
chitzabush

chitzabush

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2007
Vama Veche ramane pentru mine "the best band ever":X:X :D  
Pacat insa ca s-au despartit...
Majoritatea melodiilor imi plac.Sper sa vina la Iasi...ori Trupa Veche...ori Vama Veche...  :D

Vama Veche...Ana...18 ani...Epilog...Hotel Cismigiu...V.S.T...Vara asta...Fericire...Zmeul...:X:X:X

#137
grizzly

grizzly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.04.2005
care stie cine-i tipa ce canta in Dragostea ?

#138
catal0ntz

catal0ntz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 13.04.2007
Vama Veche 4 Ever !!!!!!
E singura formatie care a reusit de atatea ori sa ma trezeasca la realitate si sa ma scoata uneori din momente grele. E singura formatie care canta pentru romani. Pentru tinerii atomici. Cei beti sau aproapte beti din Vama sau de pe iarba TNB-ului, vara, la vre-un concert cand se striga in cor: "Americani-s de vina ,,,,,,,,," si te uiti spre "Inter" si constati ceva dar uiti repede pentru ca toata lumea din jur sare si sari si tu si ce bine e.
Sau stai acasa si asculti un album intreg si ziua aia va fi cu totul alta.
Sau esti in autobuz si esti scarbit de tot ce vezi in jur ( prostie romaneasca in general ) si iti pui castile in urechi si bagi un "Atentie se inchid usile" sau "Calul din Marlboro" sau "Vama Veche" sau "Omul Plajei" si iti zici ca la vara, la mare o sa fie cel mai tare.
Abia astept sa implinesc 50, 60, 70, cati ani m-o mai tine Dumnezeu si sa ascult in ziua aia "18 ani" si sa imi aduc aminte de tot ce a fost in noaptea majoratului.
Vama Veche e tot ce e mai frumos si tot ce se poate intampla frumos unui tanar roman.
Ii iubesc pentru ca au facut din muzica un lucru complex, combinat si cu alte lucruri. Unele albume, as putea zice, ca au un fir epic. Cum ar fi "Am sa ma intorc barbat".
Imi pare rau ca s-au despartit si nu consider ca ultimul album este naspa.
Dar de acum vom avea 2 formatii care or sa "produca" lapte "VV" si deci, e bine :)

Edited by catal0ntz, 01 May 2007 - 13:41.


#139
---CLAU---

---CLAU---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 11.06.2007
E faina formatia si sunt faine si multe melodii de la ei. Insa sunt unele despre care nu se poate spune ca sunt chiar reusite. Insa preferatele mele ar fi :"Ana", "Vama Veche", "Epilog", "Prolog", "Hotel Cismigiu", "Vara asta", "Zmeu", "18 ani" cred ca mai sunt dar nu imi vin in minte acum! :P

#140
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
mie imi place foarte mult "cantec prost" de pe ultimul album :)

#141
fade2black_11

fade2black_11

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.07.2007

View Posti_luv_vv, on Jul 23 2006, 03:54, said:

bey sa deschis un forum vama veche nou uitai aici:

http://vvspirit.myforum.ro/index.php

mam uitat prin el si pare f cool  :coolspeak: cre co sa va plak :)
va pup!!!!!

go back to school my friend.......... :nonobad:

#142
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcatal0ntz, on May 1 2007, 14:40, said:

Vama Veche 4 Ever !!!!!!
E singura formatie care a reusit de atatea ori sa ma trezeasca la realitate si sa ma scoata uneori din momente grele. E singura formatie care canta pentru romani. Pentru tinerii atomici. Cei beti sau aproapte beti din Vama sau de pe iarba TNB-ului, vara, la vre-un concert cand se striga in cor: "Americani-s de vina ,,,,,,,,," si te uiti spre "Inter" si constati ceva dar uiti repede pentru ca toata lumea din jur sare si sari si tu si ce bine e.
Sau stai acasa si asculti un album intreg si ziua aia va fi cu totul alta.
Sau esti in autobuz si esti scarbit de tot ce vezi in jur ( prostie romaneasca in general ) si iti pui castile in urechi si bagi un "Atentie se inchid usile" sau "Calul din Marlboro" sau "Vama Veche" sau "Omul Plajei" si iti zici ca la vara, la mare o sa fie cel mai tare.
Abia astept sa implinesc 50, 60, 70, cati ani m-o mai tine Dumnezeu si sa ascult in ziua aia "18 ani" si sa imi aduc aminte de tot ce a fost in noaptea majoratului.
Vama Veche e tot ce e mai frumos si tot ce se poate intampla frumos unui tanar roman.
Ii iubesc pentru ca au facut din muzica un lucru complex, combinat si cu alte lucruri. Unele albume, as putea zice, ca au un fir epic. Cum ar fi "Am sa ma intorc barbat".
Imi pare rau ca s-au despartit si nu consider ca ultimul album este naspa.
Dar de acum vom avea 2 formatii care or sa "produca" lapte "VV" si deci, e bine :)

:inlove: vama veche, my love

(ma regasesc in ce zici tu)

si oricand ma simt aiurea sau cand nu mai pot de fericire.... vama veche ... si asta de cativa ani buni :) (mi-am schimbat destul de multe preferinte muzicale in timp, dar asta nu)

Edited by Annny, 19 July 2007 - 15:44.


#143
catal0ntz

catal0ntz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 13.04.2007
Revin. Vama Veche este cel mai frumos fenomen al adolescentei mele. A fost fara indoiala muzica de fundal din piesa de teatru a celor mai frumosi ani ai mei. Acesti ani cand uneori te gandesti doar la tine si la cum sa te distrezi mai bine si mai mult. Anii in care te apuci de brate cu fratii tai si te invarti si tipi de parca n-ai mai avea nevoie de amigdale. Anii in care nimic nu conteaza si esti dispus sa faci orice pentru a te distra. De la distrugerea gardului lui mustaciosu` pana la alergatul gol pusca, noaptea, pe strada impreuna cu acei frati de care vorbeam. Sunt ani care au trecut si in care am facut o gramada de lucruri, unele de care ma rusinez acum. Dar eu stiu cel mai bine ca nu conteaza asta. Iar acum cand ascult acele piese imi aduc aminte de ce a fost atunci... si ce as mai iesi pe strada sa fac ce faceam inainte. Dar nu se mai poate... din cauze... naspa...

In pozele astea chiar ca nu conta nimic... :peacefingers:

Edited by catal0ntz, 19 July 2007 - 19:40.


#144
burja

burja

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.07.2007
Tot ce se leaga de Costinesti,Vama Veche,distractii,tineret,drumetii imi place inclusiv Vama Veche.Acum cativa ani eram obsedata de ei, imi placea si de Tudor care era idolul meu,de cum canta mai ales "Vara asta" era o melodie de suflet a mea, o ascultam in tren cand mergeam spre mare si imi placea sa beau cafea si sa "savurez"si melodia in acelasi timp.L-am cunoscut pe Tudor la unchimiu acasa pentru ca facea parte din gasca lui de mic, tipu e sooper nebun si amuzant.Tin minte ca am ras cat nu am ras niciodata atunci...Imi era cam rusine sa vorbesc cu el si nu am schimbat nici o vorba, dar la sfarsit cand a plecat ma pupat si ma salutat. :inlove: .Pe atunci a fost cea mai tare senzatie a mea.Si cam atat, inca ii mai ascult cu "hotel cismigiu"dar parca acum nu mai simt ce simteam atunci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate