Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Vama Veche

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#109
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006

View PostEpurica, on Sep 6 2006, 01:30, said:

Probabil.  :lol:
Mai, acum ceva timp, cand cica au dat Phoenix ultimul lor concert- Sala Polivalenta nu a fost plina! A fost asediata.  :w00t: Si nu erau bosorogi nostalgici! Si in perioada aia "traia" si Vama Veche.
Mai mult ca sigur ca sunt subiectiva, caci pentru mine nu exista termen de comparatie intre cele doua trupe. dar poate ca asa sunt si iubitorii de vama.  :mellow:

Poate pentru ca Phoenix in concert se vede rar? Poate pentru ca acel concert a fost organizat cu sacrificii si sponsorizari din toate partile? Vama Veche avea un target mult mai larg decat Phoenix si Phoenix a fost in revenire...si ea s-a spart candva. VV e o combinatie intre comerciala si rock...unele rock, altele comerciale, care ating pe toata lumea.  :photo:

E tot viitorul pentru ca, repet: VV nu s-a terminat...doar s-au despartit. Divortul nu inseamna sfarsit iar vocalistul continua...si o sa aibe success pentru ca el compunea din cate stiu. 3 angajati se pot inlocui, chiar cu unii mai buni decat cei de pana acum, dar vocalistul nu se poate inlocui! :P Si presupun ca ati vazut pe "asa-zisul" prieten al lui Tudor ca spunea, aproape cu lacrimi in ochi, ca l-a lasat acum cand ii nastea...  :naughty:


ASTA NU E TOPIC DE TABERE!!  :deadtongue:

Edited by Digibrain., 06 September 2006 - 00:39.


#110
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View Postzuppy, on Sep 6 2006, 01:32, said:

si la mine, rahati in cada, voma pe jos... am facut dus o singura data in 10 zile, desi era vara.  ah, ce amintiri  :lol:
Eu nu faceam niciodata dus/baie in 6-7 zile pentru ca ori nu aveam unde, ori era prea infecta locatia. Asa ca preferam sa ma multumesc cu da ol' dush de la BuKu :) Desi..daca imi aduc bine aminte, in tabara de la Balea am facut baie in fiecare zi..pai deh..aveam cada in camera :D Dar il alte tabere imi aduceam aminte cum nici usa nu se inchidea, si cum faceam gauri in zid cu tirbusonul, si cum le maream cu degetul :D

#111
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 01:36, said:

ASTA NU E TOPIC DE TABERE!!  :deadtongue:
:lol:

View PostEpurica, on Sep 6 2006, 01:40, said:

Era viitorul  "la inceput", probabil.  :mellow:
prin 97 cand a aparut, vama vehche avea un stil total diferit de ce exista pe piata la vremea aia. practic, a reprezentat o revolutie pe piata muzicii.

#112
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005
Ati dat-o in offtopic. Incepe ploaia de avertismente! Pic pic pic

Edited by xella, 06 September 2006 - 00:53.


#113
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostTidusss, on Sep 6 2006, 01:48, said:

Si acum crezi ca s-a schimbat ceva? Spune-mi o formatie care sa semene, sau macar sa ADUCA PUTIN cu VV....
nu am zis ca s-au schimbat, doar ca nu mai am rabdare sa ascult genul asta de muzica. mi-am schimbat eu preferintele muzicale.

Edited by xella, 06 September 2006 - 01:09.


#114
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
zupp, stiu, tocmai de asta am spus "la inceput".

Edited by xella, 06 September 2006 - 01:35.


#115
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Pentru cei care considera Vama Veche una din "putinele trupe care cantau Live" un sfat : Mai treceti si voi pe la un concert.

Adevarat, VV cantau live , dar aveau compozitii facile iar Chirila nu prea avea voce. Exemplu : In doua concerte i-am auzit contrastant cu Antract. Solistul de la Antract suna de zece ori mai bine Live decat in concert...pacat ca au niste versuri de copil de clasa a 4-a..cel mult.

Mi-a mai trecut oarecum dispretul...pentru ca trupa nu mai exista...dar undeva ma simt bine ca Vama Veche is gone :)

Cred ca la inmormantarea trupei va trebui sa invitam toti solistii de muzica pop-dance-crap din Romania, si sa otravim coliva :D

Edited by krossfire, 06 September 2006 - 07:04.


#116
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 01:36, said:

E tot viitorul pentru ca, repet: VV nu s-a terminat...doar s-au despartit. Divortul nu inseamna sfarsit iar vocalistul continua...si o sa aibe success pentru ca el compunea din cate stiu. 3 angajati se pot inlocui, chiar cu unii mai buni decat cei de pana acum, dar vocalistul nu se poate inlocui! :P Si presupun ca ati vazut pe "asa-zisul" prieten al lui Tudor ca spunea, aproape cu lacrimi in ochi, ca l-a lasat acum cand ii nastea...  :naughty:
ASTA NU E TOPIC DE TABERE!!  :deadtongue:
intr-o formatie nu exista "angajati"..nu exista "eu sunt de fapt formatia, voi sunteti angajatii mei"..toti sunt egali ( sau ar trebui ) in ochii publicului...e adevarat ca frontman-ul are de obicei mai multe fane/i, dar de multe ori nu pentru ceea ce e el cu adevarat, ci fiindca e imaginea formatiei..
cu mentalitatea asta de "angajatii" mei, n-o sa ajungem nicaieri...si tarja era " imaginea si vocea" nightwish, si ei tineau sali intregi de concerte pline pana la refuz, si a fost "concediata" chiar de cei pe care ajunsese sa-i considere angajati..publicul vede simte si mai ale TAXEAZA  :photo:

Edited by rox, 06 September 2006 - 08:02.


#117
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006

View Postrox, on Sep 6 2006, 08:55, said:

intr-o formatie nu exista "angajati"..nu exista "eu sunt de fapt formatia, voi sunteti angajatii mei"..toti sunt egali ( sau ar trebui ) in ochii publicului...e adevarat ca frontman-ul are de obicei mai multe fane/i, dar de multe ori nu pentru ceea ce e el cu adevarat, ci fiindca e imaginea formatiei..
cu mentalitatea asta de "angajatii" mei, n-o sa ajungem nicaieri...si tarja era " imaginea si vocea" nightwish, si ei tineau sali intregi de concerte pline pana la refuz, si a fost "concediata" chiar de cei pe care ajunsese sa-i considere angajati..publicul vede simte si mai ale TAXEAZA  :photo:

mai ales, da...
Eu nu cred ca erau mai mult decat niste angajati-colaboratori-prieteni. Eu cred ca daca Tudor are concert pe 8 nu cred ca VV s-a dus si poate continua. Bass-isti, clapari etc gasesti peste tot, si chiar buni dar o voce care sa inlocuiasca perfect, nu exista....mai ales ca unele piese sunt foarte personale si nu au cum sa interpreteze altii (simta) ce canta. :P

#118
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
Mie imi pare rau. :(

#119
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 01:20, said:

Nu am initiat eu discutia despre Phoenix, dar tu esti in eroare pentru ca asculta foarte foarte putini...si nu mai e o trupa de actualitate! Vama Veche place la 1/2 de Romanie...cel putin dupa numarul de oameni de la concerte, vanzari, rating la emisiuni etc. Nu cred ca exista roman care sa nu fi ascultat de cel putin 100 de ori diferite melodii.
cred ca la asta se refera definitia de "mare artist", nu neaparat sa ajungi acolo ... dar sa stii sa nu te ia valul ... sau chirila incearca sa faca pe roger waters acuma ?  :D

#120
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View PostPollux, on Sep 4 2006, 11:19, said:

am auzit ca s-a spart.  -_-
Din pacate asa e :confuzzled: am ramas doar cu Vama !
vreau sa ma aud la radio... supermelodie data destul de des la radio :coolspeak:

#121
kmc

kmc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 12.04.2006
:(  Si mie imi pare rau! Pacat...
Ceva fite am mirosit si eu pe acolo, desi sunt fan VV. Asta e. O sa ascult in continuare melodiile preferate. A murit.. nu conteaza, muzica ramane.

#122
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 01:00, said:

Phoenix e o trupa demodata...nu mai e ascultata decat de rock-erii inraiti...sau cei batrani care vor sa-si aduca aminte de vremurile " de altadata..." .
fugi de-aici! fuguta, fuguta!!!!

View PostEpurica, on Sep 6 2006, 01:16, said:

Blasfemie, blasfemie!  :w00t:
Sunt multi tineri care mai asculta si azi Phoenix,  iar cateva melodii ale lor, dupa care s-au facut coveruri mai mult sau mai putin reusite- vezi Fata Verde, e imposibil sa nu fie cunoscute.
Cu toate astea, nu inteleg de ce pe acelasi toipic pe care se discuta despre Vama Veche apare si numele Phoenix.  :huh:
:worthy:

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 01:20, said:

Nu am initiat eu discutia despre Phoenix, dar tu esti in eroare pentru ca asculta foarte foarte putini...si nu mai e o trupa de actualitate! Vama Veche place la 1/2 de Romanie...cel putin dupa numarul de oameni de la concerte, vanzari, rating la emisiuni etc. Nu cred ca exista roman care sa nu fi ascultat de cel putin 100 de ori diferite melodii.

Phoenix inca se mai asculta! ca nu asculti tu sau grupul tau de prieteni, asta e altceva. cunosc o gramada de oameni care asculta Phoenix  nu numai de dragul vremurilor apuse! muzica lor nu va muri, cel putin nu in urmatorii 100 de ani. ;)

on-topic: Vama Veche s-a ascultat pentru ca au avut un mare impact cu primele 2 albume si toata lumea a asteptat de la ei ceva ce se pare ca nu au mai putut oferi. Piese ca "Nu am chef azi" "Ana" "Calul din Marlboro" s.a.m.d au facut deliciul anilor 98-99, si intr-adevar au si in prezent mare succes. O data insa cu gloria au aparut si "fumurile" de vedeta care, desigur au contribuit la degradarea imaginii Vama veche. ce a fost - a fost.

#123
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
[quote name='Tidusss' date='Sep 5 2006, 20:37' post='1855520']
. Oricum, stau sa va intreb acum: ce alta trupa interna a mai umplut Sala Palatului in 2 zile consecutive, si are asa de multi fani ca Vama Veche? Mai mult de 2 nu cred ca sunt...Phoenix, as zice eu...alta, chiar nu imi vine in minte.

IRIS

#124
WST

WST

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.09.2006

View Postandragony, on Sep 8 2006, 00:11, said:

fugi de-aici! fuguta, fuguta!!!!
:worthy:
Phoenix inca se mai asculta! ca nu asculti tu sau grupul tau de prieteni, asta e altceva. cunosc o gramada de oameni care asculta Phoenix  nu numai de dragul vremurilor apuse! muzica lor nu va muri, cel putin nu in urmatorii 100 de ani. ;)

on-topic: Vama Veche s-a ascultat pentru ca au avut un mare impact cu primele 2 albume si toata lumea a asteptat de la ei ceva ce se pare ca nu au mai putut oferi. Piese ca "Nu am chef azi" "Ana" "Calul din Marlboro" s.a.m.d au facut deliciul anilor 98-99, si intr-adevar au si in prezent mare succes. O data insa cu gloria au aparut si "fumurile" de vedeta care, desigur au contribuit la degradarea imaginii Vama veche. ce a fost - a fost.


Cred ca tu esti fan Phoenix si parerea ta nu e una obiectiva, din pacate :P
Omul zicea in general. Sincer, eu n-am vazut Phoenix foarte des la pe la tv, fata de Vama...
  Am vazut ca a fost concert VV, cum se programase si spusese la tv si a fost foarte bine...toata lumea a fost fericita, cei 3 angajati au fost inlocuiti asa ca.... totul continua, la instrumentatie se va umbla deoarece, poate nu vor fi atat de inspirati ca cei de pana acum dar textele vor fi la fel de siropoase, deoarece textierul e...e ...e acelasi  :coolspeak:

#125
exgweyss

exgweyss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 08.09.2006
Bine ca s-o despartit si astia. Nu o mai scos nimic decent de la primul album (de pe care mi-o placut cateva melodii - prin mesajul care il aveau).

#126
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
"...vodka sau de gin..tequilla,rom sau vin!!!
...tigari numai vorbeeesc!!! si...pe tine,pe tine,pe tineee TE URASC!!!"

"secretara mea a-nteles
sta pe plaja si bea linistita un ness"

"am doar 18 ani..sunt nebun,iubesc si nu am bani!!"

"Sf.Petru a tras un fum...si mi-a zis ca nu-i nebun...
Nu crezi ca ar fi o prostieee??   .....Sa vin eu.....in ..LAP-TA-RI-EEEE!!!!"

"welcome to the hotel Cismigiu...such a lovely place...  sa te ...."

"l-am intrebat plangand "Dar calul din Marlboro?"
...el mi-a raspuns razand:"Vedem noi mai incolo!" "

"tine tu si spaga mea"        "vreau sa ajung la radio"


pt toti fanii Vama Veche.... :worthy:

pt ceilalti...trezit-va la realitate!! :nonobad:  Vama Veche a fost cel mai bun lucru din muzica romaneasca!!!
tre sa va placa "muzica" ,totusi, ca sa recunoasteti asta! :console:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate