Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Deagostini R/C Lamborghini Reventon 1:10 Scale Kit de la Deagostini

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
@bubba_000

Ai dreptate. Mult mai rentabil e sa iei ceva la second, ca in piese de schimb oricum trebuie bagati bani (sunt si componente consumabile). Ca n-a aparut reclama la Tv e suspect, la Masini de Colectia erai insa instintat ca e vb de un test. De aia ziceam ca as cumpara numarul 1, sa vad ce informatii se ofera. Nitrometanul e scump, insa multi nu incing caciucurile masinutelor zi de zi.  



@stylus93, e exact ca la masinile pe gaz. Daca pui altceva strici motorul. Si la miniaturile astea, motorul chiar costa (ma refer strict ca si componenta


LE. Probabil Deagostini "ofera" piese de schimb daca cumperam revista in dublu exemplar :D

#20
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Am inteles... nitrometanul este exagerat de scump. Cat ruleaza o masinuta cu un plin ( lambo reventon-ul de la deagostini) ? Daca merge 20, 25 de min cred ca  e ok.... :D



LE. Probabil Deagostini "ofera" piese de schimb daca cumperam revista in dublu exemplar :D



Cu siguranta!  :roflmaofast:

#21
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Mda, insa daca vrem sa bagam un Fast and Furios ori un NFS real prin parcarea din Polus cu drifturi si alea alea, trebuie sa scoatem bani frumosi din buzunar :D. Poate se merita, poate nu.
In pana mea, acum cu incalzirea globala si pretul benzinei nu puteau si ei sa bage un model eco, fie el si electric ?

#22
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Sincer modelele pe baterii mi se par fara rost. Trebuie tot timpul sa stai cu acumulatori la tine. Am si eu un elicopter si nu m-am mai atins de el de cel putin un an doar din cauza acumulatorilor. Trebuie tot timpul sa-l incarci... incarcarea tine 2 ore iar timpul de zbor 10, 15 min  :thumbdown:
Asa bagi benzina si-i dai bataie! :D
Am gasit automodele si pe benzina "normala"... numai ca ele costa 4000 , 5000 de lei! La banii astia imi cumpar masina buna. :))

Edited by stylus93, 30 April 2011 - 13:51.


#23
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Eu pana la urma tot n-am gasit 1 nr in Cluj.

La elicoptere, acumulatorii au o autonomie de maxim 15 min insa la masinute ea e mult mai mare. Chinezariile alea din malluri la 100 de lei merg 3o-40 de min, deci iti  dai seama ca modelele profi au si mai mult

#24
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Mie mi l-a gasit cineva la Alba... toata chestia e ca nu stiu daca sa ma apuc de revista sau nu. Nu vad nici o reclama, nici macar pe site-ul lor oficial si-n plus de asta observ ca nu se prea gaseste. Mai mult ca sigur este un studiu de piata.
Masinutele au o autonomie mai mare? Oare de ce?
Oricum... cele pe baterie nu suna la fel de bine ca cele termice! :D

#25
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
La elicoptere, ptr a fi cat mai usoare si ptr a se putea ridica de la sol e nevoie de acumulatori usori. Acumulator usor automat inseamna autonomie mai mica. Plus ca la elicoptere in general e vb de trei motarase care fuctioneaza la turatii mari, plus mecanismele de servo, plus ledurile.
Daca la un elicopter ai un acumulator de 700 mah nu poti sa-i mai pui inca unul de 700 ptr ca ala sigur nu se ma ridica de la sol.

La masinute poti sa faci upgradeuri de acumulatori fara grija.

#26
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Dupa cum ziceam... este doar un studiu de piata!
http://blogulcolecti...tudiu-de-piata/

Bai dar astia is chiar nesimtiti! Adica fac studiu de piata pe banii mei, ai vostrii????
Daca revista nu se vinde si unii au cumparat primul numar... ce fac? Raman cu banii aruncati pt. studiul lor de piata?! :curse: :madanimated: :angry2:

Edited by stylus93, 01 May 2011 - 21:50.


#27
geapss

geapss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.12.2008
cand apare al doilea numar

#28
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
Din ce am citit pe forumul italian, nu am inteles clar...vine cu telecomanda sau nu?

#29
catalin_2010

catalin_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 26.12.2010

View Poststylus93, on 29th April 2011, 22:27, said:

Te apuci de el? Eu unul nu stiu ce sa fac... daca e doar un studiu de piata si ramanem cu ele? Am gasit automodele la aceeasi scara, aceleasi performante la pretul de 1000 de lei. ( Aston Martin si McLaren, binenteles gata asamblate ).

scuzati de intarziere,am avut o problema medicala.n-am vazut sa fie la chiosc asa revista,eu orcum nu ma apuc de ea.

#30
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postgeapss, on 2nd May 2011, 09:19, said:

cand apare al doilea numar


Sambata 7 mai.

View Postcatalin_2010, on 4th May 2011, 20:40, said:

scuzati de intarziere,am avut o problema medicala.n-am vazut sa fie la chiosc asa revista,eu orcum nu ma apuc de ea.

Nici eu deoarece e doar un studiu de piata. Sa-si faca studiul de piata pe banii lor nu pe ai mei! :cursing:

#31
catalin_2010

catalin_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 26.12.2010

View Poststylus93, on 5th May 2011, 12:59, said:

Nici eu deoarece e doar un studiu de piata. Sa-si faca studiul de piata pe banii lor nu pe ai mei! :cursing:

eu oricum pana nu termin Bismarck-ul(daca il termin) nu ma apuc de nimic.

#32
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Eh cum sa nu-l termini??? Trebuie sa-l termini si sa ne intalnim la Chios sa dam o tura! :D

Edited by stylus93, 06 May 2011 - 23:33.


#33
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Cred ca o sa fie o flota intreaga pe Chios :D (vin si eu)

#34
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
:D Putem organiza un campionat!  :first:

Edited by stylus93, 07 May 2011 - 21:13.


#35
tuareg

tuareg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 21.01.2006
Se zice ca ar fi aparut si nr. 2 .In Bucuresti nu este inca .

#36
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
nici eu nu stiu care este criteriul oraselor in care se gaseste revista.
In TM nu a auzit nici un distribuitor de ea.
In cele din urma voi comanda de pe net sau telefonic editiile trecute.
Am sunat la call center si spuneau ca dupa 2 saptamani de la editare au in stoc pentru comanda numerele pierdute.
In Italia am vazut ca este foarte elaborat minisite-ul dedicat acestei editii si ca regasim si multe obiecte promotionale.
Ce nu am inteles este daca va fi inclusa telecomanda (pret standard - undeva la 60 Euro)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate