Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Deagostini R/C Lamborghini Reventon 1:10 Scale Kit de la Deagostini

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
A aparut la chioscurile de ziare, pretul primului nr. este de 9,90 roni.
Este vorba de un automodel rc termic pe nitromethan,
Pretul urmatorului nr. este de 19,90 roni. Kitul va apare in 67 de nr..
Detalii: tractiune integrala permanenta, cutie de viteze automata cu doua trepte, frana pe disc(un singur disc), motor in doi timpi Super Tigre 18 de aproximativ 3cm cubi, suspensii independente cu amortizoare hidraulice, sistemele de transmisie sunt pe cuzineti cu bile( asa apare scris, poate o fi vorba de rulmenti) , lungime 360 mm, latime, 200 mm, ecartament 175 mm, ampatatament 260 mm, greutate 1800 g.


Niste poze cu ce apare in primul numar respectiv o janta un eleron si o insertie de spuma.
  

si un clip


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_nrvdCyRDHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_nrvdCyRDHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by choppermaster, 28 April 2011 - 14:42.


#2
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Deja incep sa ma enerveze astia. Ma lasa complet fara bani de buzunar.

#3
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

View Postpaintx05, on 28th April 2011, 15:59, said:

Deja incep sa ma enerveze astia. Ma lasa complet fara bani de buzunar.
Eu nu o sa cumpar doar cand or sa inceapa sa apara pisele de sasiu transmisie si motor.
Rotii si carcase gasesti si la noi.

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Foarte frumos, merita, iar ca pret iesi cat un Ansmann la final, ~1350 lei.

Sa speram ca se tin astia de treaba, ca merita luat, apare in fiecare saptamana sau lunar?

#5
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

View Postconnectorxp, on 28th April 2011, 15:52, said:

Foarte frumos, merita, iar ca pret iesi cat un Ansmann la final, ~1350 lei.

Sa speram ca se tin astia de treaba, ca merita luat, apare in fiecare saptamana sau lunar?
Am auzit ca cica e la doua saptamani.

#6
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
M-am trezit si eu tarziu...
IN Timisoara mai stiti pe unde pot gasi primul numar?

#7
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

View Postadyrafy, on 29th April 2011, 11:13, said:

M-am trezit si eu tarziu...
IN Timisoara mai stiti pe unde pot gasi primul numar?
Cauta pe la chioschiuri ca inca gasesti

#8
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Hm.
Ciudat. Eu am intrebat la chioschiul de unde imi iau eu de obicei publicatiile (si ma stiu cat de cat cu tantica de acolo) si mi-a spus ca nu stie nimic de asa ceva.

#9
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Foarte misto. Am aflat si eu de la cineva marti ca a aparut ceva nou ( o revista noua cu o masina lamborghini ) de la Deagostini. Am zis sa sun la ei sa verific.... doamna de la telefon (foarte intepata ) a zis ca nici vorba de o noua colectie, ca nu si iara nu... iar acum vad un thread aici. Pana la urma care-i faza? E doar un studiu de piata, un experiment? Intreb... ca sa stiu daca sa ma apuc de revista sau nu!

Edited by stylus93, 29 April 2011 - 16:46.


#10
ioio_number1

ioio_number1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststylus93, on 29th April 2011, 17:43, said:

Foarte misto. Am aflat si eu de la cineva marti ca a aparut ceva nou ( o revista noua cu o masina lamborghini ) de la Deagostini. Am zis sa sun la ei sa verific.... doamna de la telefon (foarte intepata ) a zis ca nici vorba de o noua colectie, ca nu si iara nu... iar acum vad un thread aici. Pana la urma care-i faza? E doar un studiu de piata, un experiment? Intreb... ca sa stiu daca sa ma apuc de revista sau nu!

Sincer nici eu nu stiu care e situatia. Am citit azi dimineata aici pe forum si m-am pus pe cautat , am umblat tot orasul (TIMISOARA) am intrebat pe la tot felu' de chioscuri dar nimic nimeni nu a auzit de asa ceva. A cumparat cineva acest model? Exista asa ceva? sau este doar un zvon lansat asa.

#11
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
In Cluj unde anume l-ati gasit ? c-am fost pe la cateva chioscuri, pe la centrele Inmedio si nici urma de asa ceva.

#12
catalin_2010

catalin_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 26.12.2010
pai maine cand merg dupa Bismarck,intreb la chiosc sa vad daca vine.pe la 10-11 va voi zice.bineinteles ca la 10-11 dimineta :lol:

#13
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postcatalin_2010, on 29th April 2011, 21:19, said:

pai maine cand merg dupa Bismarck,intreb la chiosc sa vad daca vine.pe la 10-11 va voi zice.bineinteles ca la 10-11 dimineta :lol:

Te apuci de el? Eu unul nu stiu ce sa fac... daca e doar un studiu de piata si ramanem cu ele? Am gasit automodele la aceeasi scara, aceleasi performante la pretul de 1000 de lei. ( Aston Martin si McLaren, binenteles gata asamblate ).

#14
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Cu tot cu telecomanda ?ca asa si pe la aeromodele gasesti unele la pret foarte bun, insa vin fara telecomanda si cand vezi ca telecomanda sare de 300-500 de lei iti cam pica plombele.
Eu mi-as lua primul numar, macar sa vad la ce sa ma astept.

#15
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Uite aici:

http://www.autorc.ro...-dbr9-1-10.html
http://www.autorc.ro...1-gtr-1-10.html
http://www.autorc.ro...-2007-1-10.html

Asa pare... ca au si telecomanda! Mai ai nevoie doar de baterii, benzina, baterie pt. fija bujii!

http://www.autorc.ro...-3-evo-rtr.html
Acest model merge peste 80 de km/h! :D

Edited by stylus93, 29 April 2011 - 21:57.


#16
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
Eu am sunat la Deagostini (gasit numarul lor pe site) si spuneau ca revistele cu Lamborghini au fost deja livrate catre distribuitori si ca in maxim 2 saptamani vom avea posibilitatea de a comanda si pe site sau telefonic.
Si eu am cautat in TM si nimeni nu stia nimic de aceasta aparitie.

#17
bubba_000

bubba_000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.09.2009
Nu vreau sa va tai elanul, dar eu zic ca daca nu ati auzit de el e foarte probabil sa fie un test de piata. Asa au facut (de 2 ori) si cu mari corabii si asa fac si acum cu Masini Celebre (apar doar 5 numere si vor relua daca ei considera ca va merita). La fel a facut hachette cu Bismarck.Cred ca mai bine asteptati pana apare (daca apare) "oficial" (cu reclama la tv etc.).

Si inca ceva: nitrometanul e foarte scump: cam 110 RON 2L la HPI racing Cluj. Pe langa asta, nu stiu cum va fi cu piesele de schimb. Pentru ca pana la urma se va strica cate ceva. E inevitabil.

#18
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Sa inteleg ca benzina normala nu e buna? Eventual cea de 98, 100? Trebuie neaparat cumparat nitrometan?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate