Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)
 

DEZMEMBREZ MERCEDES W140 (BALENA)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#19
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.817
  • Înscris: 02.01.2007
Condoleante.
Eu am un Passat de 2.8L V6. Pacat ca are 450K Km. :((
Vreau sa-i schimb motorul cu unul la fel, dar mai "tanar". Inca e suportabila taxa de 1800.
E groaznic sa te desparti de o "inima mare."

#20
Panck_71

Panck_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 16.03.2009
Da 1800/an mai merge,e mai bine decat 4800/an
putem sa fim "bucurosi"ptr ca contribuim la contul solidaritatea ptr iesirea din criza a tarii cei cu masini peste 2 L

#21
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.910
  • Înscris: 13.03.2010
pai dupa statul roman e clar.... daca ai masina peste 3000 e clar ca esti miliardar si tre sa fi impozitat corespunzator...


PS: statul roman e o mizerie...

#22
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.732
  • Înscris: 22.11.2007
Masina pare in stare prea buna sa o dezmembrezi. Cred ca se pot gasi modalitati sa fentezi impozitul ;). Si nu ma refer la inmatriculat in alta tzara sau d-astea.

#23
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.910
  • Înscris: 13.03.2010

 bossake, on 27th April 2011, 23:52, said:

Masina pare in stare prea buna sa o dezmembrezi. Cred ca se pot gasi modalitati sa fentezi impozitul ;). Si nu ma refer la inmatriculat in alta tzara sau d-astea.

da... sa nu l platesti

#24
Panck_71

Panck_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 16.03.2009
Sunt metode si nu  ortodoxe se fentat dar intr-un final tot aici ajungi sa nu o poti vinde ci sa te insori cu ea.
Masina in momentul acesta este radiata fiscal.

#25
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.799
  • Înscris: 10.01.2010
Si nu poti sa ii pui un motor mai mic de 2.0 litri,nu prea cunosc masina doar intreb, cate kg are?

#26
Panck_71

Panck_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 16.03.2009
Nici vorba,cel mai mic motor care a fost pus pe caroseria asta w 140 a fost de 2,8 l masina are peste 2 to iar motoarele de 2.8 sunt f rare si scumpe chiar si la sh e vb de cutia de viteze,multe din 2.8-uri au cutie manuala,de la 3.2 in sus 99%au cutie automata

cu un motor de 2000 sau sub 2000 cred ca abia o urneste

#27
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.028
  • Înscris: 25.09.2006

 cristi.r, on 25th April 2011, 00:01, said:

Da, da, mai ales daca afla rachetii ucraineni/modoveni de ea, si-o ridica singuri, nici nu trebuie sa le dai chei/acte/etc ...
Sunt sigur ca rachetii nu au alta treaba decat sa vina pana in Ro si sa fure o masina de 5-6k euro si pe care oricum o vor valorifica mai greu decat pe ma-sa mare! :deadtongue:

 bossake, on 27th April 2011, 23:52, said:

Cred ca se pot gasi modalitati sa fentezi impozitul ;).
Una din modalitati era sa o inmatriculezi pe numele unei persoane cu handicap, parca!

#28
Panck_71

Panck_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 16.03.2009
De acord pe numele unei pers cu handicap,numai ca acea pers cu handicap trebuie sa posede permis de conducere altfel nu e scutita de impozit,iar eu nu am gasit o astfel de pers,am gasit dar fara a poseda permis de conducere.

#29
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 72.966
  • Înscris: 15.06.2007

 Panck_71, on 1st May 2011, 09:34, said:

De acord pe numele unei pers cu handicap,numai ca acea pers cu handicap trebuie sa posede permis de conducere altfel nu e scutita de impozit,iar eu nu am gasit o astfel de pers,am gasit dar fara a poseda permis de conducere.
Cunosc pe cineva care si-a luat un Mercedes E  W210 420  4matic, ceva de genul. Un V8 benzinar. L-a inmatriculat pe ceva matusa/bunica/ strabunica/ care a fost deportata in Baragan, sau oricum a avut mult de suferit de pe urma comunistilor. Oricum, masina aia te taxeaza la consum,  in jur de 20L/100km lejer.

#30
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007

 Panck_71, on 1st May 2011, 09:34, said:

De acord pe numele unei pers cu handicap,numai ca acea pers cu handicap trebuie sa posede permis de conducere altfel nu e scutita de impozit,iar eu nu am gasit o astfel de pers,am gasit dar fara a poseda permis de conducere.

vezi ca e un nene cu un trabant pe aleea aia care duce spre turnul de televiziune (cea cu sens unic dinspre turn spre billa m19). are semn de handicap pe masina si pe un stalp in dreptul locului de parcare. poate iese ceva...

esti din galati, nu?

Editat de undercoverbrother, 03 mai 2011 - 13:17.


#31
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.817
  • Înscris: 02.01.2007

 tfmercedez, on 3rd May 2011, 14:09, said:

Oricum, masina aia te taxeaza la consum,  in jur de 20L/100km lejer.
Aia e normal, platesc cat consum, dar nu 100 de milioane impozit, da-o-ncolo de treaba.

#32
bazil_57

bazil_57

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 03.05.2011

 undercoverbrother, on 3rd May 2011, 14:17, said:

vezi ca e un nene cu un trabant pe aleea aia care duce spre turnul de televiziune (cea cu sens unic dinspre turn spre billa m19). are semn de handicap pe masina si pe un stalp in dreptul locului de parcare. poate iese ceva...

esti din galati, nu?
Ca sa se poata inmatricula pe o persoana cu handicap, motorul nu trebuie sa depaseasca 1600 CC. Singurii care sunt scutiti de impozit sunt veterani de razboi si urmasi(sotiile) acestora.

#33
Panck_71

Panck_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 16.03.2009
Masina nu se mai poate imatricula in momentul asta ptr ca a fost radiata fiscal,iar radierea fiscala se face prin act de vanzare-cumparare sau prin distrugere

Care dintre voi si-ar inmatricula masina pe numele altei persoane pe care  nu o cunoaste?

Curand statul roman flamand va mari impozitele indiferent de cilindree nu doar celor peste 2 L

Idiotenia este ca un aro 244 cu o cilindree de 3198cm  plateste impozit cat un S-Klasse nou S 320 care are aceeasi cilidree

Asta vrea statul roman sa te determine sa mergi cu ce vor ei.

#34
Panck_71

Panck_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 16.03.2009
Calculul impozitului pe masini pentru persoane fizice se modifica, potrivit unui proiect de lege, adoptat astazi de plenul Senatului
Astfel, impozitul pe autovehicule se va calcula in functie de valoarea autoturismului stabilita dupa marca, tip (SUV, limuzina,berlina etc) si motorizare. In acest sens, ministerul de Finante ar urma sa intocmeasca un catalog cu valorile autoturismelor.


Proiectul, care a fost adoptat astazi cu 45 de voturi pentru si 40 impotriva stabileste valoarea taxei auto la 0,75% din valoare masinii.

#35
bazil_57

bazil_57

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 03.05.2011

 Panck_71, on 5th May 2011, 07:30, said:

Calculul impozitului pe masini pentru persoane fizice se modifica, potrivit unui proiect de lege, adoptat astazi de plenul Senatului
Astfel, impozitul pe autovehicule se va calcula in functie de valoarea autoturismului stabilita dupa marca, tip (SUV, limuzina,berlina etc) si motorizare. In acest sens, ministerul de Finante ar urma sa intocmeasca un catalog cu valorile autoturismelor.


Proiectul, care a fost adoptat astazi cu 45 de voturi pentru si 40 impotriva stabileste valoarea taxei auto la 0,75% din valoare masinii.
Sper sa traim si sa vedem si minunea asta.

#36
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.983
  • Înscris: 08.08.2005
Si acum nu ai un gust amar ca ai radiat-o deja?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate