Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

dulap metalic

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cornelvisan

cornelvisan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2010
As vrea sa imi iau niste rafturi sau dulapuri metalice si sunt uimit de de variatiile de pret care exista pe piata. Am incercat cu insucces sa intreb pe un post deja creat insa nimeni nu m-a bagat in seama, asa ca o sa incep eu un nou post pe aceasta tema.

Asadar, o intrebare pentru cunoscatori. Este mai bine sa imi iau kit sau sa ma orientez catre unul deja facut ? Exista posibilitatea de a rugini , daca il pun intr-un mediu umed? La ce anume sa ma uit cand il cumpar.

Multumesc

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
La rafturi daca te uiti atent sunt date pe kg/polita incarcare .
La dulapuri difera grosimea tablei si compartimentarea .
In mediu umed este foarte important sa cumperi dulap/polite vopsite in cimp electrostatic , nu suflate cu duco ieftin - aici apare diferenta de pret .
Daca vrei rafturi iesi mai ieftin din profil tip "L" prins in suruburi sau sudat iar ca polita poti folosi o gama larga de materiale , depinde de incarcare - de la banalul parchet laminat pina la scindura de esenta tare .

#3
cornelvisan

cornelvisan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2010

 Neohori, on 9th April 2011, 19:34, said:

La rafturi daca te uiti atent sunt date pe kg/polita incarcare .
La dulapuri difera grosimea tablei si compartimentarea .
In mediu umed este foarte important sa cumperi dulap/polite vopsite in cimp electrostatic , nu suflate cu duco ieftin - aici apare diferenta de pret .
Daca vrei rafturi iesi mai ieftin din profil tip "L" prins in suruburi sau sudat iar ca polita poti folosi o gama larga de materiale , depinde de incarcare - de la banalul parchet laminat pina la scindura de esenta tare .

Nu stiu ce naiba are , nu pot sa postez linkuri .. mmrrrrr  :angry2:

Edited by cornelvisan, 09 April 2011 - 19:12.


#4
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Eu am de alea care aceepta pana la 70 kg pe polita, ce imi plac la ele ca pot pune la ce nivel vreau polita, nu ii ceva standard poate intr-un loc vrei sa ai 40 cm intre ele sau 20 etc. Chestia nasoala la ele ca daca tot le desfaci si muti dintr-un loc in altu se cam foote prinzatoarele ca doar ii tabla subtire si ii foarte sensibila. Daca ai bani merita decat din lemn mai bine de astea mai ales ca is mobile.

#5
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

 cornelvisan, on 9th April 2011, 19:58, said:

nu pot sa postez linkuri ...
Mai bine nu posta sa nu se considere reclama ca intri la "somn"  :)
Scrie aici ce te intereseaza ca deducem noi cumva .

 mviorel, on 9th April 2011, 20:21, said:

Daca ai bani merita decat din lemn mai bine de astea mai ales ca is mobile.
Intradevar cele cumparate sunt mai elegante , sunt modulare , se pot transporta usor . Cele confectinate din profil merg mai mult la magazii , garaje , beciuri unde trebuie sa reziste si cam atit . Plus ca-ti ia destul timp pina le confectionezi iar la primul transport distrugi 30% din ele .

#6
cornelvisan

cornelvisan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2010

 Neohori, on 9th April 2011, 20:30, said:

Mai bine nu posta sa nu se considere reclama ca intri la "somn"  :)
Pai am 2 variante si nu stiu pe  care din ele. Eu am cam eliminat politele din lemn din start ca nu prea ma incanta. Vreau sa folosesc aceste  solutii de depozitare undeva intr-un garaj. Ma zgarie pe ochi cand vad toate piesele si sculele aruncate aiurea.

Eu m-am uitat pe descrierea dulapurilor insa nu precizeaza grosimea tablei , doar ce portanta are.

Edited by cornelvisan, 09 April 2011 - 20:07.


#7
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

 cornelvisan, on 9th April 2011, 20:59, said:

Eu m-am uitat pe descrierea dulapurilor insa nu precizeaza grosimea tablei , doar ce portanta are.

0.6mm.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate