Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

T-Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#37
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
http://www.t-online-...?categoryId=137
http://www.clickshop...;categoryId=226
:naughty:

Mai multe aici.

#38
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Domain Name: t-mobile.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: 2000-09-11

Se mai discuta de multe ori prostia asta cu domeniul cumparat? Sau credeti ca se chinuie nemtii din 2000 sa lanseze T-Mobile RO?

Domain Name: wind.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: Before 2001

Domain Name: verizon.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: 2000-06-14

Domain Name: telenor.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: Before 2001

Iote, o sa se lanseze si wind, si verizon, si telenor... Ca sa vezi ce puzderie de retele de telefonie se lanseaza pe la noi! D'oooh!

#39
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006

View Posthoria.popescu, on 12th April 2011, 11:47, said:

Domain Name: t-mobile.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: 2000-09-11

Se mai discuta de multe ori prostia asta cu domeniul cumparat? Sau credeti ca se chinuie nemtii din 2000 sa lanseze T-Mobile RO?

Domain Name: wind.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: Before 2001

Domain Name: verizon.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: 2000-06-14

Domain Name: telenor.ro      REGISTERED
Registrar: ICI - ROTLD
Registration Date: Before 2001

Iote, o sa se lanseze si wind, si verizon, si telenor... Ca sa vezi ce puzderie de retele de telefonie se lanseaza pe la noi! D'oooh!
foarte cool, si un rebranding nu se amesteca cu sarbatorile si este nevoie de mult timp, campanii TV, pressa, nu o sa il  faca nimeni pe ascuns :)

#40
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postdanutz1, on 12th April 2011, 11:44, said:



Daca, in loc sa faca rebranding si sa stranga totul sub umbrela T, ei tot lanseaza branduri noi inseamna ca venirea T ca brand nu e prea aproape. Ceea ce, pt mine unul, spune ceva despre calitatea serviciilor in momentul de fata...

#41
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postlepov, on 11th April 2011, 22:36, said:

Mi se pare mie sau topicul asta se doreste un fel de teaser? Initiatorul ba stie ceva "de pe surse", ba invita insiderii sa confirme, ba provoaca la discutii/impresii, totul intr-un mod pseudo curios/cunoscator/inocent.
Este un fel de "ask customer". Adică "Vreți bhă sau nu vreți"? Să știe și ei dacă merită efortul financiar.

#42
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postlepov, on 11th April 2011, 22:36, said:

Mi se pare mie sau topicul asta se doreste un fel de teaser? Initiatorul ba stie ceva "de pe surse", ba invita insiderii sa confirme, ba provoaca la discutii/impresii, totul intr-un mod pseudo curios/cunoscator/inocent.

Nu sunt angajat T-Mobile,desi mi-as fi dorit sa fiu. Asta e.

View PostParapantaFlavia, on 12th April 2011, 12:08, said:

Este un fel de "ask customer". Adică "Vreți bhă sau nu vreți"? Să știe și ei dacă merită efortul financiar.
Eu vroiam sa stiu doar ce parere are lumea de viitorul T-Mobile RO.Atat.

Edited by iuliandeaconu, 12 April 2011 - 16:32.


#43
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Ce discutii laconice pe aici :lol:

View Postiuliandeaconu, on 8th April 2011, 22:11, said:

Ai vazut pe cineva cu tricoul branduit T-Mobile din ro?

View PostParapantaFlavia, on 8th April 2011, 22:17, said:

Da. La purtător și nu numai.

View Postiuliandeaconu, on 8th April 2011, 22:18, said:

In ce oras?
Angajat COSMOTE?

View PostParapantaFlavia, on 8th April 2011, 22:21, said:

București.
Și... nu.

View Postiuliandeaconu, on 8th April 2011, 22:25, said:

O fi fost vreun turist german.

View PostParapantaFlavia, on 8th April 2011, 22:30, said:

Care vorbește extrem de bine românește, cu accent moldovenesc...

View PostCutzu, on 8th April 2011, 22:48, said:

pac pac


#44
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
t mobile a sosit deja
au marit preturile
nemtii nu ofera pomeni ;)

#45
t0rrent

t0rrent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.01.2007

View Postiuliandeaconu, on 10th April 2011, 08:39, said:

Stii ceva din interior?

Da! Stiu ca se tot plimba nemti si tot au sedinte cu ai nostri si se tot modifica unele chestii internet...momentan usor usor...nimic vizibil din punct de vedere al serviciilor sau tarifelor...cel putin momentan. Oricum dupa cum am spus mai demult, va mai dura ceva vreme pana se vor resimti schimbarile impuse de ei. Momentan asteptam...

#46
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postt0rrent, on 13th April 2011, 15:45, said:

Da! Stiu ca se tot plimba nemti si tot au sedinte cu ai nostri si se tot modifica unele chestii internet...momentan usor usor...nimic vizibil din punct de vedere al serviciilor sau tarifelor...cel putin momentan. Oricum dupa cum am spus mai demult, va mai dura ceva vreme pana se vor resimti schimbarile impuse de ei. Momentan asteptam...
Poti sa aproximezi cam pana cand vor dura aceste "plimbareli'?

#47
kmeleonu3

kmeleonu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.11.2009
Sunt tare curios ce stil au nemtii la capitolul rebranduire.
Va fi in stilul Orange <peste noapte> sau in stilul englezesc.......cu timpul?

#48
t0rrent

t0rrent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.01.2007
Nu cred ca exista un anumit "stil" cand vine vorba de rebranding. Cred ca totul se rezuma la cat de bine si cat de eficient au reusit sa implementeze sistemul lor de lucru intern (de la proceduri, formulare, pana la aplicatiile cu care se lucreaza).
Probabil Vodafone a mers pe metoda co-branding cateva luni de la anuntarea oficiala a rebrandingului tocmai pentru ca nu au reusit sa implementeze totul la timp sau ceva nu mergea cum a fost prevazut sau cine stie ce alte motive de ordin operational sau tehnic.
Oricum eu ii mai dau cel putin inca 6 luni pana sa se vada ceva palpabil la exterior. Cosmote e un operator mai nou decat "The Big Two", dar totusi dupa cum se vede si la exterior este ramas in urma rau cu multe chestii si pentru a-l aduce la zi oarecum trebuie sa munceasca o tona de oameni la asta si dureaza mult timp. Sunt multe chestii care trag Cosmote-ul in jos, chestii care grecilor le conveneau asa cum sunt si nu au avut interes sa modifice.
E ca si cum vrei sa cumperi o casa care are configuratia camerelor anormala si trebuie sa te apuci sa spargi pereti si sa ii realoci dupa plac, dupa nevoi, dupa standarde...etc.
Cel mai simplu exemplu care imi vine in cap ar fi site-ul care arata de zici ca l-a facut un elev de scoala generala, intr-o seara ca si tema pentru acasa pentru ora de informatica si sunt sigur ca si asa ar fi iesit mult mai bine.
Deci mai e de asteptat...parerea mea.

#49
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postmotanu44, on 13th April 2011, 00:26, said:

Ce discutii laconice pe aici
Pentru un simplu zvon...

#50
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009

View PostParapantaFlavia, on 16th April 2011, 18:07, said:

Pentru un simplu zvon...
Nu e un zvon: t-mobile va cumpara cosmote si orange. Nu glumesc, bineinteles.

#51
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostSuperMelon, on 16th April 2011, 18:37, said:

Nu e un zvon: t-mobile va cumpara cosmote si orange. Nu glumesc, bineinteles.
Cosmote e deja al lor.
Orange e un frate vitreg care a aparut datorita dorintei de vanzare a T-Mobile UK. Pana la urma s-a ajuns la o cooperare tehnica dintre cele doua.
Asta se va intampla si la noi.

Edited by iuliandeaconu, 16 April 2011 - 17:50.


#52
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View PostSuperMelon, on 16th April 2011, 18:37, said:

Nu e un zvon: t-mobile va cumpara cosmote si orange. Nu glumesc, bineinteles.

DT nu va cumpara niciodata France Telecom cum nici France Telecom nu va cumpara DT
DT este deocamdata actionar la OTE.

#53
kmeleonu3

kmeleonu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.11.2009

View Postt0rrent, on 16th April 2011, 02:24, said:

Nu cred ca exista un anumit "stil" cand vine vorba de rebranding. Cred ca totul se rezuma la cat de bine si cat de eficient au reusit sa implementeze sistemul lor de lucru intern (de la proceduri, formulare, pana la aplicatiile cu care se lucreaza).
Probabil Vodafone a mers pe metoda co-branding cateva luni de la anuntarea oficiala a rebrandingului tocmai pentru ca nu au reusit sa implementeze totul la timp sau ceva nu mergea cum a fost prevazut sau cine stie ce alte motive de ordin operational sau tehnic.
Ba chiar tine de stilul de rebrandurie. Vodafone are stilul "tranzitoriu",denumire propie, adica in timp asociind imaginea operatorului preluat cu propria imagine iar  FT-ul la exterior face totul peste noapte dar la interior il planifica din timp.
Stiu ca in Belgia si-au luat acum multi ani o mare teapa cu asta fiindca belgienii nu sunt asa de receptivi la schimabare si dupa ceva timp Orange Belgia a disparut. Apoi a cumparat Mobistarul care l-a pastrat sub aceeasi denumire dar cu multe "influente" specifice brandului Orange ( de la servicii pana la reclame).

#54
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postkmeleonu3, on 18th April 2011, 23:06, said:

Stiu ca in Belgia si-au luat acum multi ani o mare teapa cu asta fiindca belgienii nu sunt asa de receptivi la schimabare si dupa ceva timp Orange Belgia a disparut. Apoi a cumparat Mobistarul care l-a pastrat sub aceeasi denumire dar cu multe "influente" specifice brandului Orange ( de la servicii pana la reclame).
In Belgia a fost ceva mai complicat : în 2000 când France Telecom a cumparat brandul englezc Orange de la grupul german Mannesmann (care el însusi fusese cumparat de Vodafone asa ca nu mai putea pastra grupul Orange), francezii se regaseau în Belgia cu o prezenta de 50% în reteaua Mobistar si 50% în reteaua KPN Orange (care se numea deci deja "Orange"). FT a fost asadar obligat sa revânda actiunile pe care le avea la una dintre retele, asa ca s-au separat de cele KPN Orange - vânzând-ule catre reteaua olandeza "mama", KPN... care a fost la rândul ei obligata în Belgia sa schimbe numele retelei ("KPN Orange") în "BASE"


Prin 2005/2006 se vorbea insistent despre rebranduirea Mobistar-ului în Orange, însa pâna la urma acest lucru nu s-a mai întâmplat. Pe vremea aceea, în memoria utilizatorilor, brandul Orange nu avea o imagine foarte buna - din cauza vechii retele KPN Orange care era 1800MHz only si fusese lansata si mai târziu - asa ca într-o perioada era foarte deficitara dpdv acoperire fata de concurentii directi (Mobistar si Proximus) ; problema a fost însa rapid rezolvata dupa rebranduirea în BASE, reteaua fiind extinsa si pe EGSM ; din acest punct de vedere, seamana putin cu ceea ce s-ar fi întâmplat în RO daca Cosmoteu' ar fi pastrat numele de Cosmorom...

Edited by Cosconor, 18 April 2011 - 22:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate