Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Ulcer duodenal

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
sormea se simte rau cam din 2 in 2 saptamani, azi a fost la doctorul de familie si dupa un consult cica ar fi suspecta de ulcer duodenal.

e grav? se trateaza usor?
a inteles ca analizele se fac numai cu internare in spital, stie cineva daca se poate fara internare, adica sa zica doctorul vino maine la 12 pt cutare analize, maine pt altceva la 1 etc.

daca e obligatoriu internarea la ce spital in bucuresti bun stiti?

cam cat se sta in spital pt analize 3 zile, 6 zile?
ce analize se fac?

daca ar fi sa faca analizele la particular ce clinica/spital bun stiti si cu preturi OK.
de sanador  stie cineva ceva?

#2
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

View Postfreetools, on 21st March 2011, 13:05, said:

sormea se simte rau cam din 2 in 2 saptamani, azi a fost la doctorul de familie si dupa un consult cica ar fi suspecta de ulcer duodenal.

e grav? se trateaza usor?
a inteles ca analizele se fac numai cu internare in spital, stie cineva daca se poate fara internare, adica sa zica doctorul vino maine la 12 pt cutare analize, maine pt altceva la 1 etc.

daca e obligatoriu internarea la ce spital in bucuresti bun stiti?

cam cat se sta in spital pt analize 3 zile, 6 zile?
ce analize se fac?

daca ar fi sa faca analizele la particular ce clinica/spital bun stiti si cu preturi OK.
de sanador  stie cineva ceva?
Am avut eu acum 6 ani. Am fost la Elias la control, mi-a facut bariu din ala (cumperi tu o cutie, il bei acolo cat te scaneaza cu aparatul ala cu raze x), apoi o endoscopie ( nu e chiar asa rau cum aud pe la unii), vroia sa ma tina in spital 3 zile sa imi faca antibiotice pentru Heliobacter Pilori. Am refuzat :) ca am o vecina asistenta si mi-a facut ea vaccinul. Apoi o luna am luat niste pastile, ceva cu B, dar nu mai stiu cum le zice. Luam 3 pe zi cu 1/2 ora inainte de masa. Am tinut regim strict luna aia ( am mai scapat de 2 ori cu pepsi si cola..deah..nu ma puteam abtine). Dupa o luna am facut iar endoscopie si mi-a zis ca am scapat. Sincer de atunci nu am mai avut probleme.

#3
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate