Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Informatii hotel Kremlin Palace

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
A fost cineva la acest hotel?  In afara ca este plin de Rusi ce mai are rau?

Multumesc.

#2
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008
Arunca o privire si pe concept: Max All Inclusiv - Summer 2011 Attached File  WOW_Kremlin_Palace___Maximum_All_Inclusive.pdf   245.33K   75 downloads

Edited by w140, 08 March 2011 - 20:53.


#3
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Suna bine sistemul asta MAX dar poate a fost totusi cineva.

#4
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postferrellroo, on 8th March 2011, 20:16, said:

A fost cineva la acest hotel?  In afara ca este plin de Rusi ce mai are rau?

Multumesc.
AC mai mult nu, mai bine iei topkapi, sta mai bine la cazare si le ai pe amindoua la paket, adica din topkapi poti sa treci in kremlin, este o poarta intre ele, am stat eu la topkapi, a fost super bine iar un alt user care intimplator a fost cazat in acelasi timp cu mine la topkapi a scris la vremea aia, 2009, ca afost cea mai frumoasa vacanta din viata lui...

maxul ala e valabil doar intre anumite ore, adica skijetul il ai moca doar de la 7 la 9, ceva de genul asta.

#5
con2002

con2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.07.2005
intre 2005 si 2008 am stat de 2 ori in kremlin si de 2 ori in topkapi.in afara de faptul ca ,camerele sunt sau mai bine spus erau un pic cam vechiute si ca distanta de la camere la restaurantul principal era cam mare eu unul nu am avut nimic de reprosat .daca ar fi sa mai aleg inca odata intre cele doua as alege topkapi.daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu cea mai mare placere.

#6
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcon2002, on 9th March 2011, 16:45, said:

intre 2005 si 2008 am stat de 2 ori in kremlin si de 2 ori in topkapi.in afara de faptul ca ,camerele sunt sau mai bine spus erau un pic cam vechiute si ca distanta de la camere la restaurantul principal era cam mare eu unul nu am avut nimic de reprosat .daca ar fi sa mai aleg inca odata intre cele doua as alege topkapi.daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu cea mai mare placere.
topkapi a fost renovat in iarna 2008/2009, in 2009 cind am stat eu era brici

#7
kid2006

kid2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.10.2006
Sper din tot sufletul sa se fi renovat...dar si asa tot nu e ce trebuie. Am fost in 2005 si am jurat ca nu mai calc in Turcia, m-am riscat in 2009 abia cu Sungate si mi s-a parut diferenta de la cer la pamant. Nu am f mult timp sa detaliez, dar pentru ca a fost cea mai horror vacanta din viata mea, o sa spun aspectele cheie. Ca as putea sa scriu romane despre fiecare aspect care m-a deranjat, zi de zi acolo.
Aici este TARCUL turcesc adus la extrem. Un patrat (su dreptunghi ce o fi) cu deschidere la mare, in stanga maidan, in dreapta Topkapi. Totul inghesuit, alei, tobogane, podulete peste piscina, inca o alee, niste terenuri de baschet inghesuite langa tobogan, camera cu priveliste la piciorul toboganului (parter), mica si mirosind a mucegai, scaune patate rau in restaurant, pahare ce nu vazusera un detergent degresant, o plita mica, pe o terasa un pic mai mare, unde se prajeau niste ceva (bucatele de carne, mici-mici, nimic peste, nimic altceva) si unde era coada mereu (oricum nu am gustat ca nu am avut rabdare sa stau). Terasa mult prea mica, inauntru destul de murdar, vacarm, chelneri obositi, bautura contrafacuta (sotul meu poate jura pe biblie caJohnnie Walker era mai degraba Jony Ulker), multi turci, imbrobodite in piscina, o plaja mica si cam murdara...nu a fost deloc placut...

Dupa acea vacanta am crezut ca asta e Turcia la all inclusive. De abia la Sungate am realizat ca poti respira intr-un astfel de resort. Ca poti avea mai mult spatiu, sa nu te simti intr-o cusca, sa ai pe unde sa te plimbi, nu doar pe poduri peste piscina intre corpul de camere de langa tobogane si restaurantul principal (situat la etaj in corpul central, se urca pe scara rulanta, atmosfera de food court era din peisaj), unde poti sa mai gasesti un loc singuratic sub niste palmieri...Nu, nu m-as intoarce in zona aceea, poate ca toate hotelurile sunt asa, cu teritoriu perfect cioplit pe harta, rectangular, si cu totul inghesuit intr-un spatiu mic (pentru cat vor ei sa puna acolo).
Se poate si mai bine!

#8
suhoi_37

suhoi_37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.11.2009

View Postrottweiler2007, on 9th March 2011, 18:00, said:

topkapi a fost renovat in iarna 2008/2009, in 2009 cind am stat eu era brici
ROTT ai ceva noutati despre Kremlin vara aceasta? E mai bun decat Miracle la care am mai fost? Sunt cu copii si am de ales intre Kremlin si alte hoteluri din Kemer, dar lipsa plajelor din zona nu ma incanta. multumesc

#9
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
In Kemer nu lipseste plaja, ci este acoperita cu pietre.
Mai bine iei papuci de apa pentru toata familia si mergeti in Kemer. Unele hoteluri au adus nisip pe plaja , deci nu e chiar atat de grav.

#10
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsuhoi_37, on 20th June 2011, 10:31, said:

ROTT ai ceva noutati despre Kremlin vara aceasta? E mai bun decat Miracle la care am mai fost? Sunt cu copii si am de ales intre Kremlin si alte hoteluri din Kemer, dar lipsa plajelor din zona nu ma incanta. multumesc
mai bine ramai la miracle

#11
meghidoo

meghidoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.11.2006

View Postferrellroo, on 8th March 2011, 22:12, said:

Suna bine sistemul asta MAX dar poate a fost totusi cineva.

Topkapi rules :), am fost in 2009, mi s-a parut mai animat topkapi, a fost concediul pe care nu o sa il uit

#12
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postsuhoi_37, on 20th June 2011, 10:31, said:

ROTT ai ceva noutati despre Kremlin vara aceasta? E mai bun decat Miracle la care am mai fost? Sunt cu copii si am de ales intre Kremlin si alte hoteluri din Kemer, dar lipsa plajelor din zona nu ma incanta. multumesc
Am fost anul trecut in Kemer-Goynuk,hotel LA MER la recomandarea lui Rott si a fost excelent iar plaja este cu nisip iar in apa in unele locuri erau niste pietre mai mari in rest totul minunat,nu mai spun de peisaj care este bestial.

#13
suhoi_37

suhoi_37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.11.2009

View PostJidanu, on 21st June 2011, 06:09, said:

Am fost anul trecut in Kemer-Goynuk,hotel LA MER la recomandarea lui Rott si a fost excelent iar plaja este cu nisip iar in apa in unele locuri erau niste pietre mai mari in rest totul minunat,nu mai spun de peisaj care este bestial.
Salut. Am cerut agentiei oferte pt cazare in family room, iar pe Kemer mi-au transmis ca mai au locuri la Le Jardin ,Yelken , Mirada del Mar , si Fantasia de Luxe. Din zona Lara si pana in Alanya singurul hotel care mi-a venit pe oferta si imi place cum arata e Kremlin Palace[la Miracle nu mai vrea sotia]....As fi mers ca anul trecut la Royal Dagon dar bugetul e limitat anul acesta la 3000 e , iar oferta acolo ajungea cam la 3500 cu txe cu tot.

#14
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsuhoi_37, on 21st June 2011, 11:03, said:

Salut. Am cerut agentiei oferte pt cazare in family room, iar pe Kemer mi-au transmis ca mai au locuri la Le Jardin ,Yelken , Mirada del Mar , si Fantasia de Luxe. Din zona Lara si pana in Alanya singurul hotel care mi-a venit pe oferta si imi place cum arata e Kremlin Palace[la Miracle nu mai vrea sotia]....As fi mers ca anul trecut la Royal Dagon dar bugetul e limitat anul acesta la 3000 e , iar oferta acolo ajungea cam la 3500 cu txe cu tot.
yelken e in bodrum nu in kemer, nu cumpara poze ca te-ntepi, mai bine ia fantasia din kemer ca ok la servicii chiar daca nu prea ai balcon

Edited by rottweiler2007, 21 June 2011 - 12:41.


#15
suhoi_37

suhoi_37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.11.2009

View Postrottweiler2007, on 21st June 2011, 13:41, said:

yelken e in bodrum nu in kemer, nu cumpara poze ca te-ntepi, mai bine ia fantasia din kemer ca ok la servicii chiar daca nu prea ai balcon
Yelken Blue Life-Kemer . Rott ai inteles gresit, nu ma iau dupa poze. Am citit forumurile astea la greu in ultimii ani [incl TOTUL DESPRE TURCIA...cu sutele ei de pagini] si **** in zona Antalya de 3 ori. Si mai stiu ca daca e cineva expert in Turcia pe aici tu esti acela. Anul trecut am mers cu copii la RD si pt ca il recomandai ca unul dintre cele mai bune hoteluri pt copii din Antalya. Acum sa vad si de Fantasia...

#16
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsuhoi_37, on 21st June 2011, 14:31, said:

Yelken Blue Life-Kemer . Rott ai inteles gresit, nu ma iau dupa poze. Am citit forumurile astea la greu in ultimii ani [incl TOTUL DESPRE TURCIA...cu sutele ei de pagini] si **** in zona Antalya de 3 ori. Si mai stiu ca daca e cineva expert in Turcia pe aici tu esti acela. Anul trecut am mers cu copii la RD si pt ca il recomandai ca unul dintre cele mai bune hoteluri pt copii din Antalya. Acum sa vad si de Fantasia...
din lantul WOW mai bine iei la topkapi darrrr fantasia kemer sta bine la servicii insa balconul e fff ingust, maxim 30 cm

#17
teo68

teo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 30.05.2010
Kremlin si Topkapi au schimbat managementul din 2018 ,are cineva noutati ?

#18
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Post18thStreet, on 08 martie 2011 - 20:16, said:

A fost cineva la acest hotel?  In afara ca este plin de Rusi ce mai are rau?
Anul trecut am stat la Topkapi.Fiind cazat aici ai dreptul sa folosesti si facilitatile Kremlinului(si invers):piscine,plaja,restaurante,etc.Mi s-a parut OK.Am pus si ceva poze pe topicul de Antalya,la vremea respectiva.

Edited by zuv, 29 January 2018 - 20:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate