Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Probleme cu BCD2000

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
djmishu2001

djmishu2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 27.01.2011
Salut
as vrea un sfat, poate v-ati lovit si voi de problema mea.
Am o consola Behringer BCD2000 si o folosesc impreuna cu VirtualDj. Pe calculatorul Desktop merge perfect fara nici o problema iar pe laptop, cu acelasi soft (VirtualDJ) si cu acelasi driver, mi se blocheaza dupa aproximativ 1 minut, 1 minut si ceva.
Cand spun ca se blocheaza ma refer la faptul ca in timp ce merge melodia pe unul din deck-uri, Virtualdj-ul ingheatza, ca si cum as da pause .... problema e ca toate celelalte butoane functioneaza atat doar ca nu pot sa-i mai dau play din consola, si singura solutie pentru al debloca e sa intru in setari, la audio setings si sa-i dau un "apply" la setarile existente (si incepe sa cante de unde a ramas cand s-a blocat dar ....doar pentru inca aproximativ 1 minut sau 2 minute).

daca va ajuta .... configuratia calculatorului desktop (pe care merge fara probleme) este:

CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz
RAM: 2 GB
Video: ASUS EAH3450
OS: Win 7 Ultimate

Laptopul (cel cu probleme) este TOSHIBA U305-S5077

CPU: Intel Dual Core T2080 1.73GHz
RAM: 2 GB
Video: Mobile Intel® 945
OS: Win 7 Ultimate (identic cu cel de pe PC-ul desktop)

P.S. Pentru cei care vor sa-mi tina morala de genul ... "un dj nu mixeaza cu o consola....CDJ-urile sunt miez ... etc." ... v-as fi recunoscator daca ati trece peste si mi-ati da o solutie ... multumesc :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate