Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tur Austria - Bavaria

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
Oferta in zona este atat de mare incat este foarte greu de ales. Mai ales nestiind zona si deci pozitia/locatia
Poate cineva sa recomande o Ferienwohnung in zona (Grainau, Garmisch etc) unde a stat sau vazut sau auzit ca s-a stat bine?

Pret pana in 60 euro/noapte/Ferienwohnung.

Multe sunt si aici pt. cine este interesat: http://www.ferienwohnungen.de

#20
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View Postpopovicias, on 9th March 2011, 13:22, said:

Oferta in zona este atat de mare incat este foarte greu de ales. Mai ales nestiind zona si deci pozitia/locatia
Poate cineva sa recomande o Ferienwohnung in zona (Grainau, Garmisch etc) unde a stat sau vazut sau auzit ca s-a stat bine?

Pret pana in 60 euro/noapte/Ferienwohnung.

Multe sunt si aici pt. cine este interesat: http://www.ferienwohnungen.de

  Eu ti le-am scos pe cele mai ieftine, dar la 60 Euro gasesti sa stai ca un Konig sau poate ca un Kaiser :thumbup: . Singur ti-ai dat seama ca oferta este foarte mare si pe toate gusturile. Ceea ce am incercat sa explic cu ceva posturi mai inainte este ca si ofertele cele mai ieftine nu inseamna" tzeapa" [ baile nu sunt moderne, nu sunt plasme sau LCD, nu este WI-FI,sau poate pozitia este intr-o zona ceva mai circulata ]. Aproape toate casele au website-uri, au fotografii si pozitia clara pe harta,asa ca poti sa-ti faci o parere in proportie de 80%. Oriunde in Grainau este frumos,cu specificatia ca Untergrainau este plat [ are gradini mai mari, parcare legera] iar Obergrainau este in panta [ la poalele muntelui]. Arterele circulate sunt Loisachstrasse, Eibseestr. , Waxensteinstr., Zugspitzstr. Magazine,restaurante,banci gasesti in Dorfplatz si pe Waxensteinstr.

#21
Luiza4

Luiza4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.07.2009
Cred ca se potriveste si ce ma intereseaza pe mine, tot aici.
Eu momentan sunt intr-un orasel mic, la granita cu Germania, zona bavaria. Intentionez sa am mici excursii de o zi, cu trenul caci alt mijloc de transport nu am. In primul rand imi voi face un card cu care voi ave reducere 50% in Austria. Insa am auzit ca sunt si niste bilete, numite Bayern ticket, ce costa 29 euro, si pot calatori 5 persoane cu el, fiind valabil o zi intreaga.
Asadar intrebarea mea este ce pot vizita mai exact(din Germania, zona bavaria), tinand cont ca ma deplasez cu trenul, adica in apropierea obiectivelor turistice musai sa fie cai ferate si gari, clar :)

#22
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View PostLuiza4, on 9th March 2011, 20:09, said:

Cred ca se potriveste si ce ma intereseaza pe mine, tot aici.
Eu momentan sunt intr-un orasel mic, la granita cu Germania, zona bavaria. Intentionez sa am mici excursii de o zi, cu trenul caci alt mijloc de transport nu am. In primul rand imi voi face un card cu care voi ave reducere 50% in Austria. Insa am auzit ca sunt si niste bilete, numite Bayern ticket, ce costa 29 euro, si pot calatori 5 persoane cu el, fiind valabil o zi intreaga.
Asadar intrebarea mea este ce pot vizita mai exact(din Germania, zona bavaria), tinand cont ca ma deplasez cu trenul, adica in apropierea obiectivelor turistice musai sa fie cai ferate si gari, clar :)

Presupun ca stai in Austria si asta inseamna ca esti "mai aproape de soba "decat noi ,cei din RO. Toate informatiile legate de transportul cu trenul in Germania si nu numai ,le gasesti pe site-ul oficial al CFR-ului lor http://www.bahn.de/p/view/index.shtml. Harta rutelor pe care este valabil acel Bayern ticket este aici http://www.bahn.de/r...icket_karte.pdf. Cele mai importante locuri sunt [ de la vest la est si care sunt accesibile cu trenul ]: Oberstdorf, Fussen[ Neuschwanstein,Hochenschwangau] , Garmisch-Partenkirchen, Munchen,Nurnberg,Herrenchiemsee, Berchtesgaden. Colegii de pe forum pot completa lista.

Edited by baril, 09 March 2011 - 21:15.


#23
Luiza4

Luiza4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.07.2009
Multumesc mult. harta e f utila, am si printat-o.
Astept in continuare completari cu locuri ne vizitat acesibile cu trenul.

#24
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View PostLuiza4, on 11th March 2011, 18:56, said:

Multumesc mult. harta e f utila, am si printat-o.
Astept in continuare completari cu locuri ne vizitat acesibile cu trenul.

Am omis Rothenburg ob der Tauber [ orasul Craciunului], care este tot in Bayern si merita tot interesul, chiar si in afara iernii. Este celebru in toata lumea si este vizitat in special de japonezi si americani .Poti combina cu vizita la Nurnberg.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate