Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

muzica pentru sistem dolby true HD

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
lucya

lucya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.03.2008
Bună! Sper ca întrebarea mea să nu fie stupidă,dar nu am găsit până acum nimic ce m-ar putea lămuri: am un home cinema Sony BDV-e970 , cu  Dolby True HD și DTS Master Audio. Ce format audio trebuie să rulez pentru a mă putea bucura de calitatea si claritatea pe care mi-o oferă sistemul? Merg convertite fisierele mp3 , sau trebuie să modific anumite setări?

#2
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
flac dar conteaza sursa sunetului. cu o placa audio onboard nu simti nici o diferenta

#3
asyx

asyx

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,059
  • Înscris: 14.06.2008
dts poti asculta doar daca cd-ul este tras dts adica 5.1.dvd -urile sunt in general inregistrate 5.1

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,548
  • Înscris: 08.12.2006

View Postlucya, on 25th February 2011, 19:26, said:

Merg convertite fisierele mp3 , sau trebuie să modific anumite setări?
De convertit se pot converti, însă rezultatul nu va fi mai bun. Eventual puțin mai prost :)
De la CDA încolo orice format ar trebui să fie ok. Dacă vrei la calitatea maximă posibilă, DTS HD vei găsi doar pe blu-ray sau pe unele dvd-uri (HD).

#5
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nu prea se gaseste muzica in format bluray (DTS-HD sau Dolby True HD). Ce ar putea sa incerce sa gasesca ar fi SACD-uri, dar dupa intrebarea cu mp3-uri presupun ca orice achizitie de muzica este in afara de discutie.
Pe sistemul ala oricum nu ar conta, nu este capabil sa redea la calitate maxima CD-urile/flac-urile... decodoarele alea "HD", sunt - ca la majoritatea sculelor din gama aia de pret - numai marketing pur.

Edited by SuperDuper, 26 February 2011 - 01:32.


#6
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
sistemul e (sa zicem) optimizat pentru filme. e posibil sa gasesti concerte deci material audio-video cu sunetul masterizat multicanal.
pentru muzica stereo la nivel de amator iti iei cu 15milioane o statie si 2 boxe noi.

Edited by undercoverbrother, 26 February 2011 - 13:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate