Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Amplificator nou

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,455
  • Înscris: 19.03.2007

View PostMaryus0234, on 26th February 2011, 00:05, said:

a... e baiatul din topicul acela :D

uitati ce am gasit. http://www.be-loud.r...Fi/NAD/C316BEE/  ca putere mi se pare potrivit.e si nad...credeti ca el e "alesul"

E cea mai buna alegere daca vrei neaparat un amplificator nou...parerea mea.

#20
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View PostSuperDuper, on 24th February 2011, 19:37, said:

Din magazinul ala, in limita de suma discutata, as recomanda Denon PMA-510 sau NAD C315BEE.
Sunt ambele recomandari foarte bune, dar mie mi s-au parut relativ diferite, in sensul ca Denon suna ceva mai bright si NAD ceva mai dark. Le-am ascultat o data exact pe cele doua, pe o pereche de Wharfedale 9.3. Aici mai poti compensa din sursa, deci daca n-ai luat-o sa ai si asta in vedere, in functie de aplificatorul ales.
Mie dintre cele doua mi-a placut mai mult NAD-ul (si asta chiar pe CD player-ul Denon DCD-510AE pe care le-am ascultat pe ambele!)

View PostMaryus0234, on 24th February 2011, 20:10, said:

Referitor la al 2-lea amplificator: nu e prea putin 2x 40 W?
Nici vorba!
Dimpotriva, la ceilalti e trecut prea mult. :) Crede-ma, e foarte energic amplificatorul acela micut, suna si tare si bine, n-avea grija.

#21
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,455
  • Înscris: 19.03.2007

View Postmotanu44, on 26th February 2011, 00:45, said:

Sunt ambele recomandari foarte bune, dar mie mi s-au parut relativ diferite, in sensul ca Denon suna ceva mai bright si NAD ceva mai dark. Le-am ascultat o data exact pe cele doua, pe o pereche de Wharfedale 9.3. Aici mai poti compensa din sursa, deci daca n-ai luat-o sa ai si asta in vedere, in functie de aplificatorul ales.
Mie dintre cele doua mi-a placut mai mult NAD-ul (si asta chiar pe CD player-ul Denon DCD-510AE pe care le-am ascultat pe ambele!)


Nici vorba!
Dimpotriva, la ceilalti e trecut prea mult. :) Crede-ma, e foarte energic amplificatorul acela micut, suna si tare si bine, n-avea grija.

Suna asa datorita boxelor Wharfedale, pe Magnat suna mai deschis si un pic mai sec.
Modelul acela de la Nad (cel de 40W) stiu ca are si unele probleme cu traful.Multi utilizatori se plang ca acesta incepe sa "bazaie". Si tinand cont ca Marius vrea si ceva putere e mai indicat modelul superior, care cred ca isi justifica diferenta de pret.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate