Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

The King's Speech (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

 Andrei_Andrei_, on 16th April 2011, 09:37, said:

M-am plictisit de moarte la filmul asta. Ok, inteleg ca tre' sa ai o anumita dispozitie pentru a vedea un film si poate nu eram in dispozitia necesara, dar pe la jumatea filmului cand incepusem sa gandesc in mod balbait, m-am carat la un funkfood si i-am asteptat pe ceilalti afara, care, dupa film, regretau ca n-au iesit si ei odata cu mine.

 ElCubano, on 15th April 2011, 15:25, said:

Wrrrrooooooooooong.

Film tradus in cersit de mila . Pe scurt, e un rahat pseudo-inspirational menit sa starneasca simpatie. Un ratat balbait ce printr`o conjunctura spatio-temporala ridicola ajunge sa fie rege, lupta impotriva sanselor. Ma plictiseste teribil faza. Lupta impotriva sanselor. Bleaaaah. Plictisitor si previzibil. Tre`admirat individu`ca avu` ghinion si are o problema ? De ce nu inversu`? De ce nu admiram restu` lumii, aia care n`au avut probleme, si totusi au dat`o in bara in viata ? Aia`i adevarata tragedie. Bla bla, mare drama, nu poate tine discursuri, prin care sa`si trimita populatia neinsemnata la moarte, da` peste hotare. Bun. Ma bucur ca`i balbait. De fapt, m`as fi bucurat sa fi dezvoltat si`un inconvenient locomotor...

La filme d`astea ar trebui sa specifice ca`s pentru femei instabile emotional, si sa puna restrictii la intrare. In felu` asta n`as mai intra.

Faceti si voi un top 5 cu filmele voastre preferate, va rog?
E doar o curiozitate.


 ElCubano, on 15th April 2011, 15:25, said:

De ce nu admiram restu` lumii, aia care n`au avut probleme, si totusi au dat`o in bara in viata ? Aia`i adevarata tragedie.

No shit!


De ce l-as admira pe ala care nu a intampinat nici un fel de greutati?

#20
ElCubano

ElCubano

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 856
  • Înscris: 16.08.2010

 Charger, on 17th April 2011, 22:16, said:

Faceti si voi un top 5 cu filmele voastre preferate, va rog?
De ce l-as admira pe ala care nu a intampinat nici un fel de greutati?
Uite sa zicem ca You don`t know jack chiar mi`a placut. Top n`am de ce sa fac, nu tiu sa`ti demonstrez nimic.
Unu` care are un handicap la start e sortit esecului, unu` de vita nobila ce are toate cele, tre` sa lupte impotriva sanselor s`o dea in bara. Astia`s multi mai multi, iar majoritatea, din pacate, decide.

#21
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
A fost ok filmul, a fost ok Colin Firth, a fost ok si Helena Bonham Carter (culmea, primul rol al ei in care nu o consider exceptionala, ci doar ok)... totul ok, film cuminte, inspirational, pe alocuri amuzant, nimic de reprosat. Dar de Oscar? Pentru cel mai bun film, cel mai bun actor si nominalizare pentru cea mai buna actrita in rol secundar? Zau? Banalitatea asta cumplita?

#22
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Pai a fost cel mai bun film al anului 2010. Restul au fost balarii si mai mari.

#23
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Inception si Black Swan mi s-au parut mult mai bune si astea sunt singurele "filme de Oscar" pe care le-am vazut anul acesta, deci toate sansele sa fie si altele mai reusite.

#24
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

 Wittmann2, on 26th April 2011, 20:43, said:

Pai a fost cel mai bun film al anului 2010. Restul au fost balarii si mai mari.

Ooo, da....

#25
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

 ElCubano, on 18th April 2011, 23:51, said:

Uite sa zicem ca You don`t know jack chiar mi`a placut. Top n`am de ce sa fac, nu tiu sa`ti demonstrez nimic.
Unu` care are un handicap la start e sortit esecului, unu` de vita nobila ce are toate cele, tre` sa lupte impotriva sanselor s`o dea in bara. Astia`s multi mai multi, iar majoritatea, din pacate, decide.

Mi-a placut si mie.
Le-as da cam aceeasi nota, si lui "You don't know Jack" si lui "The king's speech".

Unul cu handicap nu e neaparat sortit esecului. Tocmai asta e treaba, devine un caz special, deoarece nu multi se aflau in pozitia sa.

#26
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Ieri seara ce imi aud urechile?
Cica se va face un spectacol dupa acest film. Asa ca cine va merge pe Broadway  prin 2012, -chiar cine va fi ala, eu sigur nu am sanse- va putea sa il vada..

#27
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
La fel de bun ca un pahar cu apa plata: iti astampara setea, dar nu are gust. Adica m-am plictisit de moarte. O fi cu un actor bun si bazat pe fapte reale, dar e pliictiiisiiitooooor.

#28
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
Mie mi-a placut. De obicei imi plac filmele astea britanice, mai ales cu actori britanici. M-a emotionat faza cu "'Cause I have a voice" si "Yes, you do".

Lipseste trailer-ul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pzI4D6dyp_o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
film de colectie. la mine cel putin.
pentru cine nu l-a vazut si se gindeste daca sa il vada sau nu dupa ce citeste postarile de mai sus, filmul este despre doi oameni constienti de conditia lor, pe care soarta ii aduce impreuna. unul nu se lasa dat deoparte, desi este presat, celalalt ar vrea sa se dea deoparte, dar n-are voie. Sau mai simplu spus, despre un handicapat care nu are dreptul sa fie handicapat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate