Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

SONY AX2000

- - - - -
  • Please log in to reply
339 replies to this topic

#325
2069

2069

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 11.11.2006
de curand am incercat sa activez stabilizatorul ( Steadyshot ) dar am senzatia ca se pierde focusul destul de des. Voi ce experiente aveti la acest capitol ?

#326
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008
La mine nu  am observat acest lucru,probabil depinde și de condițiile se filmare


#327
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008
Am achizitionat o memorie pentru camera marca lexar,am observat ca atunci cand opresc filmarea pe iconul de pe monitor care o arata(A sau B) trece o linie ca si cand scaneaza ceva,dupa 3-4 secunde se opreste si camera,puteti sa-mi spuneti, de ce sa intampla asta?Multumesc

#328
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Probabil card buşit, dar dacă şi cu Lexar se întîmplă aşa ceva atunci...

#329
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008

View Postvgabi, on 06 noiembrie 2014 - 09:01, said:

Probabil card buşit, dar dacă şi cu Lexar se întîmplă aşa ceva atunci...
L-am luat de la f64 la resigilate.Viteza transfer: 60x (x = 150KB/sec minim).Ma gandeam ca nu e la fel de rapid ca cel de la sony.As putea sa pierd informatia sau sa ma lase in timp ce filmez?

Edited by gligo, 06 November 2014 - 17:14.


#330
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Eu nu m-aş încrede în cardul ăla nici pt backup.
Fă-i un test cu o altă cameră video sau dslr şi dacă acolo merge ok  pe filmare atunci are camera ceva.

#331
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008

View Postvgabi, on 06 noiembrie 2014 - 21:19, said:

Eu nu m-aş încrede în cardul ăla nici pt backup.
Fă-i un test cu o altă cameră video sau dslr şi dacă acolo merge ok  pe filmare atunci are camera ceva.
L-am folosit pentru un eveniment,am filmat pe el vreo doua ore,am observat intamplator ca ceva nu e in regula pentru ca opream camera de tot si mai continua sa functioneze 3-4 secunde ,ecran negru dar ramaneau aprinse :indicator baterie,wu-metrul ,A si B la carduri si ce mai era pe acolo,nu cred ca am pe ce sa-i fac proba dar am sa mai filmez cu el ceva sa vad cum se comporta.multumesc

#332
butoias2007

butoias2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 25.09.2008
A testat cineva Sony Nx3 ? eu inca anul asta inchei cu ax2000 care o am deja de 3 ani jumate si inca mie draga la inima, dar parca as da-o si as lua nx3 mai ales pentru backup, pentru 50p (ca sa o combin si cu dslr pentru primplan).

#333
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008
cine are microfon exterior la aceasta camera,cum ati rezolvat problema fixarii lui pe camera, in dispozitivul camerei.Multumesc

Edited by gligo, 29 December 2014 - 22:01.


#334
butoias2007

butoias2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 25.09.2008
Gata, am pus camera la vanzare, cine vrea un ax2000 ingrijit, pe maini bune, fiind prima mea camera sa imi trimita mesaj privat, si ii dau mai multe amanunte referitoare si la pret, poze pe mail. Nu am trecut pe nx3, am trecut pe 2x5d3 :).

#335
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Cine se mai incurca cu prastia de AX2000.Poate daca o dai la un pret mizerabil sau sa gasesti vre-un fraier pe anunturi.Nu conteaza cat e de intretinuta atata timp cat e departe de ce se cere acum.

#336
butoias2007

butoias2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 25.09.2008
Nu e chiar prastie (sau nu a fost chiar prastie), 3 ani jumate mi-a fost tovarasul meu de nadejde si si-a scos banii cu varf si indesat... am reusit sa o vand, la un pret chiar bun si chiar sunt multumit ca am reusit sa o vand. Cei care vor o camera la fel de buna ca si ax2000 si cu backup, este fratele mai mare a lui ax2000 ===> nx3 care cu siguranta nu e o camera rea ! Lumina buna tuturor !

#337
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006

View Postgeo123, on 17 februarie 2015 - 18:03, said:

Cine se mai incurca cu prastia de AX2000.Poate daca o dai la un pret mizerabil sau sa gasesti vre-un fraier pe anunturi.Nu conteaza cat e de intretinuta atata timp cat e departe de ce se cere acum.
De ce se cere acum ce ? cer mirii filmare cu dslr-ul sau alte camere aparute in 2015 cand inca majoritatea dau materialul final tot pe DVD pentru ca il vor pe DVD din pacate...
Recunosc ca am vandut si eu AX-ul din motive de imagine laptoasa, spalacita si lipsita de sharp fata de altele mai ales de la panasonic din clasa asta, nu cred ca a fost chiar o prastie de camera, pentru ca si-a facut treaba si foarte sigur puteam sa o mai tin mult si bine !
Inca am mai vazut asa zisii profesionisti de la anumite firme xx,zz.... ca INCA mai filmeaza cu VX2100 ! si uite ca isi fac treaba...... bine !
Cred ca peste 50% majoritetea de aici facem upgrade la aparatura foto-video pentru diferenta facuta strict de noi, pentru ca vrem si pentru rezolvarea damblalelor si chiar ''mofturi'' din noi ! :)

Ne prea stresam cu upgrade-urile, investitii mari si amortizare pe termen lung...
Concluzie: sa fiu strict subiectiv, inca se poate face treaba cu AX-ul !

#338
Nepotu23

Nepotu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.11.2012
salutare. am o problema la sony ax200. imi arata o eroare C:04:00 legata de baterie. folosesc mai multe baterii din care doar una esre originala. ce-i de facut in situatia asta?

#339
Nepotu23

Nepotu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.11.2012
salutare. o eroare Buffer overflow a mai avut cineva? ce-i de facut?

#340
Ovexx

Ovexx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.12.2018
7 ani am filmat cu ea fara nici cea mai mica problema.Apoi sa dus obiectivul si sa reparat cu 600 lei. Carduri folosite 100% A-DATA. Nici o secunda nu sa pierdut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate