Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#4897
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
E vreo problema ca fiecare doreste sa vizioneze ce doreste?
Ti se pare un lucru inteligent sa platesc HBO  si alte programe daca nu ma uit la ele?

#4898
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View PostEsTeTicu, on 1st July 2010, 20:24, said:

@cristi0304 - nu ma intelege gresit, am domiciliul din buletin in Ploiesti, si pana luna trecuta acasa ai mei aveau UPC. Pe scara lor au intrat si RDS, si au dat drumul doar la net, nu si la cablu (o porcarie de altfel) drept urmare le-am pus alor mei o antena de Digi temporar... nici mie nu-mi convine asta, iti dai seama... doar ca nu ma consum atat pe tema asta.

Imi pare rau daca ai inteles ca te-am jignit cumva, doar incercam sa spun ca eu, personal, daca as fi stat in Ploiesti zi de zi spre ex, nu as fi murit ca nu au adus astia decodoare HD, mai mult de atat, eu personal nu am luat din Brasov cand au fost (pentru ca nu am vrut).

@rotnic - pe tine te invit la Brasov pe perioada CM, este TVR HD, berea o aduci tu :P


Stai linistit, nu e nici o suparare. Daca ai fi urmarit reactiile mele de ~ 1 luna ai fi vazut ca in mare parte mi-a "trecut". Dar din cand in cand se mai aprind sperante pe aici si atunci mai ies din letargie. Am vrut HD pentru CM, acu' tinand cont si ca o sa o tai in concediu (pe perioada fazelor finale), nu mai conteaza. Sincer mai mult vreau STB-ul, de mult incerc sa mai fac rost de unul, dar in Ploiesti nu a fost posibil, ca o fi si ceva content HD basca, cu atat mai bine. Meciurile am unde sa le vad HD, da' stii cum e, parca tot mai bine e la tine acasa.  :naughty:
Oricum la cat sunt de baftos, parca vad ca exact in zilele cind voi fi plecat, vor baga astia aparatele. Dar noi sa fim sanatosi. :peacefingers:

#4899
smechercubasca

smechercubasca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.02.2007
La voi se vede sigla la Hbo Comedy ? As fi intrebat pe SD dar e pustiu acolo.

Multumesc

#4900
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Posttibiu, on 1st July 2010, 20:18, said:

Se putea sa treaca o zi fara sa suni la RC Bacau?? Nici in prietenul tau care lucreaza la ei nu mai ai incredere?
Ar fi interesant de stiut cam ce vorbesc intre ei cei de la RC dupa o convorbire cu tine...
Se putea sa scriu ceva fara sa te bagi tu in seama? Chiar nu stiu care e problema ta? Te sun cumva pe tine? Iti zgaraie timpanele cuvintele "sunat RC Bacau"? Mai lasa-ma frate in pace. Uita-te la STB-ul tau HD si lasa-ma si pe mine sa pot obtine unul.
Si ca sa iti raspund:
- ieri am sunat pt ca cineva a scris aici pe forum ca in Vaslui s-au dat ieri STB-uri HD, pt ca dupa aceea sa se dovedeasca o gluma
- prietenul meu lucreaza la Contracte Persoane Juridice si e mai mult pe teren. De multe ori afla de la mine ce s-a mai intamplat in tara pe partea de HD.

E problema lor ce vb intre ei cei de la RDS. Nu e vina mea ca au niste sefi de 2 lei, care n-au avut habar sa faca o lansare la nivel national, si cu toate ca au comis-o tin secret termenele de lansare in alte orase, ca si cum ar prejudicia securitatea nationala daca s-ar afla.

Cam atat am avut de spus. O seara buna tuturor.

#4901
niteluzr

niteluzr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.01.2010

View Postsmechercubasca, on 1st July 2010, 20:44, said:

La voi se vede sigla la Hbo Comedy ? As fi intrebat pe SD dar e pustiu acolo.

Multumesc
LOL, ce intrebare... da, se vede...
Misto ca transmit HBO wide... sa speram si la cinestaruri intr-un viitor nu prea indepartat... :)

#4902
smechercubasca

smechercubasca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.02.2007

View Postcrematoryro2005, on 1st July 2010, 20:44, said:

Se putea sa scriu ceva fara sa te bagi tu in seama? Chiar nu stiu care e problema ta? Te sun cumva pe tine? Iti zgaraie timpanele cuvintele "sunat RC Bacau"? Mai lasa-ma frate in pace. Uita-te la STB-ul tau HD si lasa-ma si pe mine sa pot obtine unul.
Si ca sa iti raspund:
- ieri am sunat pt ca cineva a scris aici pe forum ca in Vaslui s-au dat ieri STB-uri HD, pt ca dupa aceea sa se dovedeasca o gluma
- prietenul meu lucreaza la Contracte Persoane Juridice si e mai mult pe teren. De multe ori afla de la mine ce s-a mai intamplat in tara pe partea de HD.

E problema lor ce vb intre ei cei de la RDS. Nu e vina mea ca au niste sefi de 2 lei, care n-au avut habar sa faca o lansare la nivel national, si cu toate ca au comis-o tin secret termenele de lansare in alte orase, ca si cum ar prejudicia securitatea nationala daca s-ar afla.

Cam atat am avut de spus. O seara buna tuturor.

Apropo oare e vreo sansa sa aduca in prima jumatate a lunii iulie decodoare HD si in Bacau?


View Postniteluzr, on 1st July 2010, 20:48, said:

LOL, ce intrebare... da, se vede...
Misto ca transmit HBO wide... sa speram si la cinestaruri intr-un viitor nu prea indepartat... :)

Uita-te !

Attached Files



#4903
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005

View Postleto2a1, on 1st July 2010, 18:40, said:

La actuala cota a tva, marirea ar trebui sa fie de 5% deci 1-1,6 lei maxim. fa si tu un calcul si vei vedea ca este o crestere reala. eu sunt curios ce or sa spuna cei de la upc cand le-or creste abonamentele cu 5-6 lei, poate chiar 10, la cat sunt de nesimtiti aia...
Respect!

nesimtiti sau nu, ii vor judeca abonatii lor... dar macar abonatii upc au parte de HD fara sa se milogeasca pe la angajatii firmei sa-i anunte cand apar stb-uri si in orasul lor...

#4904
liv_2007

liv_2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.04.2007

View Postniteluzr, on 1st July 2010, 19:48, said:

LOL, ce intrebare... da, se vede...
Misto ca transmit HBO wide... sa speram si la cinestaruri intr-un viitor nu prea indepartat... :)

E taiata, nu e wide nativ, au setat cei de la RCS vreun zoom si asa a ramas.

#4905
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postsmechercubasca, on 1st July 2010, 20:53, said:

Apropo oare e vreo sansa sa aduca in prima jumatate a lunii iulie decodoare HD si in Bacau?
Din cate ai observat la RDS nimeni nu mai stie nimic. De la RC nu se stie, de la prieteni angajati nu, pe site nimic.... Cred ca se va afla doar in aceeasi zi sau cu o zi inainte de a se da drumul. Asa ca degeaba ne zbatem sa aflam, raspunsul va fi acelasi:  NU SE STIE NIMIC!  Bine macar ca pe perioada CM au crescut calitatea transmisiei la TVR 1 si am putut vedea meciurile la calitate acceptabila. Din cate am vazut nici in alte orase in care s-a dat drumul la HD in prima etapa, acum nu mai sunt STB-uri HD (Ex: Brasov). Daca stam sa speculam acum ca nu dau drumul din cauza ca nu e reteaua pregatita, ca au epuizat stocul si asteapta un alt import,ca au alt grafic de lansare decat ne-am dori noi, etc ce realizam? Dureri de cap si intrebari fara raspuns. Cand se va lansa se va lansa. Pana atunci cred ca o  sa ma mut pe topicul RDS SD, ca sa fiu macar la subiect.

#4906
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008

View Postliv_2007, on 1st July 2010, 21:09, said:

E taiata, nu e wide nativ, au setat cei de la RCS vreun zoom si asa a ramas.
Ba e wide nativ, doar ca STB-ul lui smechercubasca nu e setat corect.

#4907
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postniteluzr, on 1st July 2010, 20:48, said:

LOL, ce intrebare... da, se vede...
Misto ca transmit HBO wide... sa speram si la cinestaruri intr-un viitor nu prea indepartat... :)
LOL...ce ti se pare asa amuzant? Pentru informarea ta, te anunt ca aceeai problema o am si eu incepand de astazi pe HBO Comedy.
LCD-ul e setat pe format 16:9 iat STB-ul SD pe AUTO. Sigla mi se vede doar jumatate din ea. Am incercat toate combinatiile si nimic. La fel. Asa ca problema e reala, nu e o gluma.

#4908
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postodob, on 1st July 2010, 21:14, said:

Ba e wide nativ, doar ca STB-ul lui smechercubasca nu e setat corect.

nu. chiar e taiata. ceva e curios totusi. eu am stb-ul conectat atat la tv cat si la pc prin tv tuner. la tv nu se vede decat comedy, la pc se vede aproape toata. si la toate canalele de fapt tv-ul fura un pic din marginile de sus si jos ale imaginii.

Attached Files



#4909
smechercubasca

smechercubasca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.02.2007

View Postodob, on 1st July 2010, 21:14, said:

Ba e wide nativ, doar ca STB-ul lui smechercubasca nu e setat corect.

Zimi tu te rog care sunt setarile optime la STB-ul Hyundai pt. a vedea corect imaginea pe Hbo Comedy.

Multumesc

Am atasat 2 poze: prima cu setarile TV-ului si a doua cu setarile STB-ului

Attached Files


Edited by smechercubasca, 01 July 2010 - 20:22.


#4910
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postmihaiovidiu82, on 1st July 2010, 21:21, said:

nu. chiar e taiata. ceva e curios totusi. eu am stb-ul conectat atat la tv cat si la pc prin tv tuner. la tv nu se vede decat comedy, la pc se vede aproape toata. si la toate canalele de fapt tv-ul fura un pic din marginile de sus si jos ale imaginii.
La fel se vede si la mine. Cred ca invata acum baietii de la RDS cum sa transmita 16:9 insa si-au prins urechile in setari. :)

#4911
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008

View Postmihaiovidiu82, on 1st July 2010, 21:21, said:

nu. chiar e taiata. ceva e curios totusi. eu am stb-ul conectat atat la tv cat si la pc prin tv tuner. la tv nu se vede decat comedy, la pc se vede aproape toata. si la toate canalele de fapt tv-ul fura un pic din marginile de sus si jos ale imaginii.
Ce STB ai?
Daca e Hyundai, intra in Meniu, Preferinte si schimba la Format Imagine si Ecran pana se vede corect.
Pe CRT ca sa se vada normal la Format Imagine am pus 4:3 iar la Ecran am pus Cutie scrisori.

Edited by odob, 01 July 2010 - 20:27.


#4912
smechercubasca

smechercubasca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.02.2007

View Postcrematoryro2005, on 1st July 2010, 21:12, said:

Din cate ai observat la RDS nimeni nu mai stie nimic. De la RC nu se stie, de la prieteni angajati nu, pe site nimic.... Cred ca se va afla doar in aceeasi zi sau cu o zi inainte de a se da drumul. Asa ca degeaba ne zbatem sa aflam, raspunsul va fi acelasi:  NU SE STIE NIMIC!  Bine macar ca pe perioada CM au crescut calitatea transmisiei la TVR 1 si am putut vedea meciurile la calitate acceptabila. Din cate am vazut nici in alte orase in care s-a dat drumul la HD in prima etapa, acum nu mai sunt STB-uri HD (Ex: Brasov). Daca stam sa speculam acum ca nu dau drumul din cauza ca nu e reteaua pregatita, ca au epuizat stocul si asteapta un alt import,ca au alt grafic de lansare decat ne-am dori noi, etc ce realizam? Dureri de cap si intrebari fara raspuns. Cand se va lansa se va lansa. Pana atunci cred ca o  sa ma mut pe topicul RDS SD, ca sa fiu macar la subiect.

Multumesc

#4913
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003

View Postsmechercubasca, on 1st July 2010, 20:53, said:

Uita-te !

da, si la mine se vede la fel


am o intrebare: a fost o perioada in care se vedeau *star-urile. apoi au "disparut". am inteles, a fost un fel de promotie.

la fel se intampla cu hbo-urile? (au mers, inca mai merg, pe promotie?)

#4914
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postodob, on 1st July 2010, 21:24, said:

Ce STB ai?
Daca e Hyundai, intra in Meniu, Preferinte si schimba la Format Imagine si Ecran.
Pe CRT ca sa se vada normal la Format Imagine am pus 4:3 iar la Ecran am pus Cutie scrisori.

da, hyundai, dar am lcd si e setat stb-ul pe auto si tv-ul pe 16:9. captura de mai sus e facuta la tv tuner (CVBS).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate