Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#26083
bokkkdan

bokkkdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.06.2006

View Postcatalinman, on 20 martie 2014 - 15:00, said:

Da, poti sa faci ce ti-ai propus. Exact asta am facut eu. Am predat STB SD primit in custodie si am primit STB HD in custodie.

Rocada am facut-o ieri.

Nu platesti nimic in plus. Eu am ramas tot cu pretul de 11 lei pentru ca mai am inca 1 STB HD si 1 CAM CI+ in chirie.


Si cum fac?Cand ma cheama la casierie sa ridic HD-ul vin cu SD-ul la mine,il predau si voi plati doar 3 lei pe luna pt HD?

#26084
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Exact, daca acum ai doar STB SD in custodie si primesti Kaon HD nu platesti nici aia 3 lei.

Evident trebuie sa ai pachet Digital la 29 de lei sau Digital Special la 30 de lei.

#26085
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
@catalin Cumpara Vodafone Rcs-Rds?

#26086
jhon51

jhon51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 31.01.2010

View Postcatalinman, on 20 martie 2014 - 14:27, said:

Pai eu iti recomand sa dai comanda de Kaon HD si iti explic imediat si de ce.

La Humax HD ai 5 liste de favorite si am observat ca sunt cazuri in care iti dispar canalele din lista de favorite. La Kaon HD ai 10 liste de favorite si nu iti dispare niciun canal din lista de favorite.

Ti le aranjezi tu exact cum doresti si asa iti raman.

La Humax HD poti sa introduci doar 100 de canale intr-o lista, la Kaon HD poti sa le introduci pe toate in lista de favorite. La Humax le introduci manual, fiecare canal se adauga in lista de favorite, la Kaon dintr-o singura apasare de buton ai toate canalele in lista de favorite.

In concluzie, sfatul meu e sa dai comanda in Digi Care de Kaon HD si atunci cand primesti confirmare ca poti sa il ridici sa predai STB-ul Humax/Humax HD2.

Imi place la el ca e si foarte mic, practic e ca o cutiuta.

Nu cred sa se mai faca vreun soft nou pentru Humax, asa moare. Plus ca nici nu se mai importa.
pana la urma, ati verificat si functia PVR, e identic sistemul cu cel de la  Humax HD2.?

#26087
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
N-am apucat, o sa testez zilele astea cu un stick.

#26088
tygger14

tygger14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 28.01.2010
#catalin Cam cat dureaza comanda in Digi-Care pt decodor?Am facut comanda la inceputul lunii dar ieri am fost intr-un punct RDS sa platesc factura si am intrebat daca au decodoare Kaon si au zis ca au dar nu pot lua daca nu am primit confirmarea prin SMS,cum vine asta?Azi am primit mail-ul care vine la 5 zile ca decodorul comandat nu se gaseste in punctul RDS in care am fost ieri.

Edited by tygger14, 20 March 2014 - 15:30.


#26089
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009

View PostJohnTM, on 20 martie 2014 - 15:18, said:

@catalin Cumpara Vodafone Rcs-Rds?
... ar fi posibil după mișcarea din Germania - la noi o astfel de mișcare ar crea un mega-operator telecom în toată regula ! Ar fi ideal pentru noi o astfel de mișcare - ar aduce cu adevărat calitate pe piață !

#26090
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Daca cumpara Vodafone rcs-rds , am trait s-o vad si pasta....:)

#26091
superdigital

superdigital

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 12.02.2008
cataline, cand faci lista de favorite la Kaon, canalele isi pasreaza nr initial? (asta ma enervează la humax)

#26092
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postcatalinman, on 20 martie 2014 - 11:56, said:

Abonatii ce aveau Baza digital la 25 de lei + 3 lei Digi Film + 10 lei chirie la HD plateau 38 de lei, acum au Digital la 29 de lei + 5 lei chirie la HD, asta inseamna 34 de lei, deci platesc cu 4 lei in minus.
Mai existau si abonati ce aveau Digital la 29 de lei si plateau separat si Digi Film cu 3 lei. Ei o sa aiba factura redusa cu 8 lei, adica chiria la HD de la 10 lei la 5 lei si dispare de la plata si Digi Film cu 3 lei.
De aici reiese clar ca Digi Film va fi oferit gratuit tuturor. O idee excelenta! Bravo RDS! (Eu l-am avut dintotdeauna gratis dar ma bucur pentru ceilalti abonati.) :OK:

#26093
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013

View Posttudor75, on 20 martie 2014 - 17:16, said:

De aici reiese clar ca Digi Film va fi oferit gratuit tuturor. O idee excelenta! Bravo RDS! (Eu l-am avut dintotdeauna gratis dar ma bucur pentru ceilalti abonati.) Posted Image
E valabil si pt.DTH ?

#26094
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 12.02.2012
A gasit cineva Antena1HD la rescanare in ultimele zile? trebuia sa emita de pe 18.

#26095
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010

View Postcatalinman, on 20 martie 2014 - 12:10, said:

Deja e chirie 0 daca e singurul echipament. Cel putin la Kaon asa e, iar la Humax HD daca e primul echipament chiria este de doar 3 lei. :D
Nu e chirie zero. De la 1 aprilie trec de la analogic 25 lei la digital 29 lei plus hbo maxpack 10 lei plus DF plus chirie Kaon 5 lei, desi e primul echipament.

#26096
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012

View PostTrackerrr, on 20 martie 2014 - 07:41, said:

A găsit cineva Antena1 HD In grilă că cică a fost lansată pe 18?

View PostTrackerrr, on 20 martie 2014 - 07:59, said:

Revenind la HD a găsit cineva Antena1HD în grilă, măcar de curiozitate?


View PostTrackerrr, on 20 martie 2014 - 18:29, said:

A gasit cineva Antena1HD la rescanare in ultimele zile? trebuia sa emita de pe 18.

Ai vazut undeva un anunt oficial ca acel post emite?
Ai vazut undeva un anunt din partea CNA-ului ca acest post a primit licienta de emisie?
Ai vazut undeva un anunt oficial venit din partea antena group ca a lansat postul respectiv?

Ai vazut undeva un anunt oficial ca RCS&RDS a solicitat schimbarea grilei de programe si introducerea postului respectiv?
Ai vazut undeva un anunt oficial venit din partea CNA-ului ca este de acord ca RCS-ul sa modifice grila de programe si sa introduca respectivul post tv?

Edited by dhaulagiri, 20 March 2014 - 18:58.


#26097
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 12.02.2012
@dhaulagiri  Wooow, slow down sweetheart. Daca ai citi sectiunea RCS-RDS a forumului ai sti de ce am intrebat asta si nu mi-ai lansa un tir de intrebari ca din mitraliera.
Un forumist a postat deja screen-shoturi cu teste ale Antena1HD inca de dinainte de data 18. Data de 18 era anuntata ca data oficiala de incepere a emisiei. Chiar cei de la trustul Intact au lansat un promo despre schimbarea frecventelor antenelor. Cine gindeste logic aduna 1+1 si ii da 2. Anunturile oficiale apar mai tirziu pe site-ul lor asta o stie mai toata lumea. CNA-ul are alte treburi mai importante decit anuntarea de noi posturi in grila rds.
Acum eu nu pot sa iti fac munca sa caut prin forum si sa repostez totul aici doar pt. ca tu nu esti interesat de subiect. Si ai gasit de cuviinta sa ma ataci verbal pe mine pt. ca am pus o simpla intrebare.
Decit sa raspunzi asa mai bine te abtineai. Cine stie ceva va posta sau nu. Nu trebuie sa consideri intrebarile mele ca direct dresate numai tie. De aceea sunt mai multi forumisti.

Edited by Trackerrr, 20 March 2014 - 19:39.


#26098
Chaostel

Chaostel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 16.07.2004
Salut! Am un stb HD Humax (prima varianta) din 2010 si aş vrea să-l schimb cu un stb Kaon. Aş vrea sa dau comanda pe digicare pentru Kaon dar acolo nu sunt decât decodoare Humax. Cum să fac? Să dau comanda pe Humax HD si să sper să am noroc sa-mi vina Kaon? Dacă-mi vine tot Humax e cam aiurea faza...

#26099
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009

View PostChaostel, on 20 martie 2014 - 19:52, said:

Salut! Am un stb HD Humax (prima varianta) din 2010 si aş vrea să-l schimb cu un stb Kaon. Aş vrea sa dau comanda pe digicare pentru Kaon dar acolo nu sunt decât decodoare Humax. Cum să fac? Să dau comanda pe Humax HD si să sper să am noroc sa-mi vina Kaon? Dacă-mi vine tot Humax e cam aiurea faza...
Cauta si citeste topicul dedicat, comanda linistit Humax, vei primi Kaon 100%, Humax nu se mai importa.

#26100
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
Un operator tv nu poate sa introduca in grila de programe un post tv aflat in teste.

Un post tv pentru a emite trebuie sa aiba o licienta.
Licienta de emisie se acorda de catre Consililul National al Audivizualului.
Un post tv pentru a fi preluat de un operator  trebuie sa incheie un contract cu respectivul operator.
Un operator tv daca vrea sa introduca un post tv in grila de programe trebuie sa obtina acordul CNA-ului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate