Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#25237
sandu2010

sandu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.09.2009
Eu nu inteleg cum mama naibii nu transmite EurosportHD Premier League? Noroc ca vedem Bundensliga pe Eurosport 2HD, sper din toata inima ca si Premier League sa fie transmis intr-o zi in format HD pe eurosport ca altfel sunt mari panarame astia de la eurosport. Bine ca transmit schi si snooker toata ziua in format HD si ceea ce conteaza cel mai mult numai in format SD.

”What a finish”: Thomas Muller 2-0 Munchen!!!!!!!!!

Edited by sandu2010, 24 January 2014 - 22:43.


#25238
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Poate pentru conteazã snooker, schi, cricket sau ciclism. Sunt de acord cu PL în HD atâta timp cât rãmâne și varianta actualã. Altfel sã vedeți roșii și ouã în geamurile lor.

Dacã tot ziceai de Eurosport și PL nu sunt în stare sã transmitã Arsenal nici mãcar pe SD.

#25239
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postblue_taty, on 24 ianuarie 2014 - 22:56, said:

Poate pentru contează snooker, schi, cricket sau ciclism

Ai vrut sa eviti cacofonia, asa-i ? :)

#25240
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Am scris de pe mobil și mi-a scãpat în mod fericit.

De fapt am vrut sã scriu "pentru unii conteazã".

#25241
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
Observ pentru prima oara EPG corect pe Viasat Nature/History HD si dupa ora 19:00. Super!

Edited by tudor75, 25 January 2014 - 00:46.


#25242
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

View Postblue_taty, on 24 ianuarie 2014 - 22:56, said:

Dacă tot ziceai de Eurosport și PL nu sunt în stare să transmită Arsenal nici măcar pe SD.

Arsenal a jucat in Cupa Angliei, contra echipei Coventry. Drepturi pentru Cupa Angliei sunt la sport.ro si Dolce Sport.

#25243
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
da dar astia de la sport ro transmit niste meciuri bune dar nu le anunta. nu le pun pe site pe epg sau pe pagini cu program tv.
m-as fi uitat daca ar fi aparut in EPG.

#25244
kamarad

kamarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2002
Grila digitala DIGI TV Bucuresti actualizata la zi aici
Actualizata 25.01.2014

#25245
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Deci, Cătăline, cum e treaba cu oferta de fidelizare?
Am așa: cablu TV Digital Popular - 25 lei (trecut pe digital în octombrie 2013 și luat Smart CAM - am primit anexa de modificare a contractului, fără perioadă contractuală din câte am citit), internet fix Fiberlink Popular - 15 lei (pe astea două le-am prins la ofertă când au tras cabluri în zonă, nu mi-au cerut să trec la abonament superior nici când am luat CAM-ul) și internet pe mobil - 15 lei. Ce pot primi și cu ce preț?

Tabletele sunt gratis? La TV-uri care e rata? Mă interesează strict pe cazul meu. Mulțumesc :)

#25246
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View PostDanyPMN, on 25 ianuarie 2014 - 11:48, said:

Deci, Cătăline, cum e treaba cu oferta de fidelizare?
....
Tabletele sunt gratis? La TV-uri care e rata? Mă interesează strict pe cazul meu. Mulțumesc Posted Image
NU, mie mi-au spus ca platesc rata la ele(oricum, nu aveau pe stoc), iar daca vrei tableta cu 3G platesti 10 lei/luna.

#25247
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View PostDanyPMN, on 25 ianuarie 2014 - 11:48, said:

Deci, Cătăline, cum e treaba cu oferta de fidelizare?
Am așa: cablu TV Digital Popular - 25 lei (trecut pe digital în octombrie 2013 și luat Smart CAM - am primit anexa de modificare a contractului, fără perioadă contractuală din câte am citit), internet fix Fiberlink Popular - 15 lei (pe astea două le-am prins la ofertă când au tras cabluri în zonă, nu mi-au cerut să trec la abonament superior nici când am luat CAM-ul) și internet pe mobil - 15 lei. Ce pot primi și cu ce preț?

Tabletele sunt gratis? La TV-uri care e rata? Mă interesează strict pe cazul meu. Mulțumesc Posted Image
In primul rand TV-urile nu se dau decat in Brasov. In alta parte nu se gasesc.

Tu ai 2 servicii fixe, CATV si internet, asta inseamna 5 lei pe luna pentru Allview Wi-Fi, 10 lei pe luna pentru Allview 3G, 25 pentru pentru Samsung Wi-Fi si 40 pentru Samsung 3G.

Daca aveai si telefonie fixa de la RDS sau telefonie mobila luai Allview Wi-Fi gratis, Allview 3G cu 5 lei, Samsung Wi-Fi cu 20 lei, Samsung 3G 40.

P.S. O sa rog sa continuam discutia pe topicul asta. http://forum.softped...tentie-rcs-rds/

Acolo am pus si modelele exacte de tablete (asta pentru ca deja s-a aflat de Samsung Galaxy Tab 3).

Edited by catalinman, 25 January 2014 - 12:23.


#25248
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Abonamentul Fiberlink2 permite viteze de download duble fara de Fiberlink1, chiar daca semnalul este distribuit printr-un  router wi fi? Inteleg ca viteza dnld creste automat faca pc-ul e conectat direct la UTP-ul RDS, dar daca pc-ul e conectat via modem/ router, limitarile sunt similare cu cele de la Fiberlink1?

#25249
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Daca ai o prastie de router nu o sa-ti creasca viteza.

Specifica aici http://forum.softped...lementrebrietc/ ce router ai si o sa obtii niste raspunsuri avizate.

#25250
Cezu

Cezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2010

View Postcatalinman, on 23 ianuarie 2014 - 14:29, said:

Nu prea cred ca ai asa.

Clientii care aveau abonament analogic de 25 de lei si au ridicat decodor HD cu 10 lei plateau 35 de lei. La ei pretul a ramas tot 35, doar ca au fost trecuti la abonament digital de 30 de lei si le-a fost scazuta chiria la 5 lei.

Tu vrei sa zici ca detii un singur STB, cel HD si  platesti 40 de lei pe luna ?

Si eu sunt in aceeasi situatie Catalin. Atunci cand am facut trecerea la abonamentul nou (pentru a beneficia de reducere la Fiberlink 1000) mi s-a spus ca se va micsora chiria la decodorul HD. Ba chiar operatorul din POP a spus ca a operat modificarea in sistem. Cu toate acestea nu se reflecta si in factura, eu platind in acest moemnt 29+10 ron. E normal asa ceva? Multumesc pentru raspuns.

Attached Files

  • Attached File  digi.jpg   81.57K   67 downloads

Edited by Cezu, 25 January 2014 - 14:40.


#25251
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Ai 2 STB-uri,  SD in custodie si HD cu chirie 10 lei sau doar STB HD ?

#25252
Cezu

Cezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2010
In acest moment nu. Am avut si SD, insa l-am predat in momentul upgrade-ului de abonament.

#25253
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
N-au cum sa-ti scada chiria la HD in momentul asta. Doar sa il predai si cand ridici unul nou sa ti-l ofere cu chirie 3 de lei.

Vezi ca in banii astia (29 de lei) ai dreptul si la STB SD in custodie.

Eu in locul tau as lua si STB SD sau as renunta la STB-ul HD actual, as sta 1 luna pe analogic si pe urma as reveni la digital de 29 de lei cu STB HD luat cu chirie de 3 lei.

#25254
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
daca e printer voi abonat si la alti distribuitori inafara de RDS as vrea sa imi confirme daca pe EPG pe Sport.ro sunt informatii corecte.
multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate