Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#24301
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Ok, mersi.

#24302
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostOrangetm, on 08 ianuarie 2014 - 17:36, said:

Nea Ioane, nu te certa cu mine! Eu am zis ce mi-au transmis doi microbisti infocati din Timisoara. Io am UPC cablu, nu ma-ntere de al vostru cablu.
Posted Image

Nu ma cert cu tine, eu spun ca nu apar la mine. Mai mult, ce pot face ? Am scanat, nu sint. Vina e exclusiv a celor de la rds, din moment ce nu apar. Am CI+ de la ei, cum a aparut Comedy Central, asa trebuia sa apara si Eurosport HD. Dar ce ma mir ? Am si decodor Humax HD de la ei si nu am Digi-Film, desi pe CI+ in am. Abonamentul e fireste acelasi. Pe mine ma deranjeaza pupincuristii rds-isti, care-si bat joc de abonatii care nu beneficiaza de serviciile rds, desi rds se lauda cu acestea. De ex. mie nu vor sa-mi puna net de 500 mbit. Spun ca reteaua nu permite. Dar fireste ca permite, avem ONT pe scara blocului.

View Postsavagedanyro, on 08 ianuarie 2014 - 17:37, said:

In Timisoara pe samsung cu CI+ au intrat TOATE aseara la 22:00 , am dat scanare automata FULL (desi am pierdut toate listele favorite)

Bravo tie. Sa inteleg ca trebuie sa-mi iau Samsung pentru a vedea Eurosport HD ? Eu am LG.

#24303
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
pt cei care nu gasesc noile canale pe dvbc. ati dat scanare de la 0 sau doar actualizare lista canale?
eu am dat de dimineata actualizare lista si nu a gasit nimic. pe urma am vazut ca de fapt scanase televizorul peste noapte singur (asa e setat) si le-a pus automat la capatul grilei. doar o observatie, nu e neaparat sa fie la fel si la voi.

#24304
ayatollahul

ayatollahul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.05.2011
confirm si eu ca in apropiere de Timisoara nu au intrat posturile HD, doar Comedy Central Extra. Am incercat scanare automata full si scanare manuala pe frecventa postata pe forum pentru Timisoara.

#24305
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007

View Postayatollahul, on 08 ianuarie 2014 - 17:43, said:

confirm si eu ca in apropiere de Timisoara nu au intrat posturile HD, doar Comedy Central Extra. Am incercat scanare automata full si scanare manuala pe frecventa postata pe forum pentru Timisoara.

Nu stiam ca Bucuresti e in apropiere de Timisoara... :P dar banuiesc ca totul este relativ.

#24306
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 11.08.2007
In Buzau se stie ceva de noile canale?

#24307
eridari

eridari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.07.2007
Problema mea cu decodorul Humax s-a rezolvat, au introdus si canalele care nu le vedeam!

#24308
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013
Au intrat si la Onesti pe frecventa 466MHz, QAM 256, SR 6900.

Insa puterea semnalului pentru cele 4 HD-uri e de doar 54-58%. La celelalte am intre 80 si 90 %. Mai sunt si alte localitati cu o putere asa "mai mica" ?

#24309
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
In Constanta cele 4 HD-uri noi pe frecventa 474Mhz cu 256QAM

#24310
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posteminemscu, on 08 ianuarie 2014 - 17:41, said:

pt cei care nu gasesc noile canale pe dvbc. ati dat scanare de la 0 sau doar actualizare lista canale?

Am dat scanare de la 0. Dar si FARA SCANARE, a gasit Comedy Central. De ce nu si Eurosport HD ?

View Postayatollahul, on 08 ianuarie 2014 - 17:43, said:

confirm si eu ca in apropiere de Timisoara nu au intrat posturile HD, doar Comedy Central Extra. Am incercat scanare automata full si scanare manuala pe frecventa postata pe forum pentru Timisoara.

Oi fi si eu in apropriere de Timisoara, dupa capul celor de la rds, desi in buletin scrie clar ca locuiesc in Timisoara.

#24311
cosmol

cosmol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 09.03.2012
Eurosport HD are limba engleza in principal, nu merge in limba romana direct, numai dupa ce schimbi din meniu limba! Asa e si la voi? Ms

#24312
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View PostLucio, on 08 ianuarie 2014 - 17:31, said:

Ele sunt, dar NUMAI pentru cine le merita cu adevarat Posted Image

Ce să spun, dacă tăceai...filosof rămâneai. Posted Image

#24313
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

View PostIon_de_la_Raion, on 08 ianuarie 2014 - 17:41, said:


Nu ma cert cu tine, eu spun ca nu apar la mine. Mai mult, ce pot face ? Am scanat, nu sint. Vina e exclusiv a celor de la rds, din moment ce nu apar. Am CI+ de la ei, cum a aparut Comedy Central, asa trebuia sa apara si Eurosport HD. Dar ce ma mir ? Am si decodor Humax HD de la ei si nu am Digi-Film, desi pe CI+ in am. Abonamentul e fireste acelasi. Pe mine ma deranjeaza pupincuristii rds-isti, care-si bat joc de abonatii care nu beneficiaza de serviciile rds, desi rds se lauda cu acestea. De ex. mie nu vor sa-mi puna net de 500 mbit. Spun ca reteaua nu permite. Dar fireste ca permite, avem ONT pe scara blocului.

Bravo tie. Sa inteleg ca trebuie sa-mi iau Samsung pentru a vedea Eurosport HD ? Eu am LG.

Eu am LG, sunt din Timișoara, și am de aseară cu scanare manuală pentru HD ca să nu pierd configurarea canalelor. CC Extra a intrat pe ultima poziție la TV.

Nu te mai criza și verifică sau vrei să fi ținut de mână?

#24314
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005

View Postcosmol, on 08 ianuarie 2014 - 17:55, said:

Eurosport HD are limba engleza in principal, nu merge in limba romana direct, numai dupa ce schimbi din meniu limba! Asa e si la voi? Ms

in momentul de fata pe un tv lg cu CI, si la mine este la fel

Edited by pahai, 08 January 2014 - 18:04.


#24315
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Vreau sa nu fiu luat la misto. Programele trebuie sa fie detectate la scanare automata sau configurare automata. Nu toti sint experti. Daca acest lucru nu se intampla, e vina exclusiv a rds.

#24316
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007

View Postbitiro, on 08 ianuarie 2014 - 17:04, said:

Frecventa Sibiu -  434000 Khz - 256QAM pentru HD-uri.

Confirm HD-urile si frecventa. E si Comedy Central pe undeva, nu m-am mai obosit sa vad frecventa.

Cu CAM au intrat cu o simpla rescanare full, cu conserva mai greu, doar dupa Reset to factory settings si apoi inca o scanare automata full, dupa vreo 15min de la reset.

#24317
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Cei carora le-au intrat pe CI+ de la rds, sint rugati sa spuna pe ce pozitie le-a intrat default Eurosport HD si Eurosport 2 HD. Hai, ca nu e asa greu. Sa va spun ce am eu acum pe acele pozitii. Si cate canale depisteaza CI+ la voi la scanare ? La mine 130 tv si 8 radio.

#24318
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Aici suntem o mana de oameni care stim ca au intrat programele respective si ne punem probleme. Va garantez ca suntem putini fata de marea masa a abonatilor RCS, care nu vor sesiza decat ca cei de la cablu iar le-au incurcat programele... :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate