Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

ATEII vs PUSCARIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
350 replies to this topic

#343
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

 mario_bril, on 18th April 2011, 12:49, said:

Nu e chiar asa... Teistii recunosc TE dar in acelasi timp afirma ca e limitata. Nu raspunde la toate intrebarile, de exemplu explozia cambriana.
Bun, de ce ar trebui sa raspunda la intrebarea despre explozia cambriana?

 altul, on 18th April 2011, 13:01, said:

Ce-s aia teisti? ca asa cum ii descrii par a fi atei.
La tine ori e alba, ori e neagra. Daca nu uraste homosexualii e ateu, daca zice ca teoria evolutiei biologice explica speciile de pe Pamant e ateu, daca spune ca Pamantul nu e plat, e ateu. Tu faci greseala sa confuzi ciorba cu oala in care fierbe.

#344
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Altul ia de aici si plangi! Pagina 122 (131 in PDF)

Fara religie- 20453 din care atei-128 si agnostici-62.

Pentru stiinta ta Altule,  fara religie nu inseamna neaparat ateu, inseamna doar ca nu are o religie. Billy nu are o religie, Bean nu are o religie, Laserdance nu are o religie si totusi nu sunt atei.
Din nefericire la recensamantul din 2001 din UK nu a cuprins si date despre ateism fiind bagati in categoria generala "fara religie" asa ca nu pot compara  procentul de atei din totalul populatiei cu cel al procentului de atei din inchiori.

#345
The_Listener

The_Listener

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 07.02.2011

 mrproper, on 17th April 2011, 22:48, said:

Deci eu nu gandesc, dar tu ma certi ca de fapt nu stii ce sunt alea. Prietene, nu e vina mea, ia si citeste si tu niste prospecte, niste carti, niste articole pe google, vezi si tu rezolva sa afli ce sunt anticonceptionalele si cum sunt facute. Si nu mai mai acuza ca nu gandesc, nu gandesc ce? Ca esti prea tanar sa fi invatat ce sunt alea anticonceptionale?
eu zic sa le citesti tu ca daca esti de acord cu anticonceptionalele inseamna ca nu stii ce fac .... asadar intrebarea ramine valabila .... si vreau raspunsul .....nu de alta dar sa nu ramai in dilema si '' sa nu vezi '' ca este un avort MASCAT ....  :naughty:
multa iubire

Edited by The_Listener, 18 April 2011 - 12:07.


#346
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

 eu_unul, on 18th April 2011, 13:07, said:

Din nefericire la recensamantul din 2001 din UK nu a cuprins si date despre ateism fiind bagati in categoria generala "fara religie" asa ca nu pot compara  procentul de atei din totalul populatiei cu cel al procentului de atei din inchiori.
Problema rezolvata la recensamantul din anul acesta, la care asteptam rezultatele, intrucat recensamantul din inchisori se face anual si avem datele de anul trecut.

 The_Listener, on 18th April 2011, 13:07, said:

este un avort MASCAT ....  :naughty:
Prezervativul?

#347
The_Listener

The_Listener

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 07.02.2011

 mrproper, on 18th April 2011, 13:09, said:

Prezervativul?
tu gindesti ?  :lol: despre ce vorbeam ? asadar ANTICONCEPTIONALE .... ce sunt ele SI CUM ACTIONEAZA astept sa imi raspunzi .....asadar informeaza-te si spune .....
multa iubire
ps prezervativul irita deseori , si destule femei nu il suporta .... asadar amice tineti-o in pantaloni sau devin-o RESPONSABIL daca devi tata , capisci ?  :lol: avortul este o crima si ateii sunt cei care sunt de acord cu aceasta crima si se numesc criminali si ar fi cazul sa faca puscarie ( asta ca sa fiu ontopic )  :naughty:
multa iubire

Edited by The_Listener, 18 April 2011 - 12:17.


#348
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Da tu ai zis mai sus ca contracceptivele sunt un avort mascat. Cu cuvintele tale. Ti-am dat un exemplu de contracceptiv si tu ne explici ca irita, dar nu explici cum anume un prezervati este un avort mascat. Eu cred ca tu stii ce sunt alea contracceptive, nu ai intra in discutie daca nu ai sti, corect?!

Si explica de ce folosesti ":D" langa cuvintele crima si avort. Ti se par distractive crimele si avorturile, iti vine sa razi? Eu cred ca ai probleme psihice.

#349
The_Listener

The_Listener

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 07.02.2011

 mrproper, on 18th April 2011, 11:44, said:

Uite "altul", o mica ghicitoare logica pentru intelectu matale,...  sa zicem ca eu sunt bogat. Am milioane de euro. Daca iti spun asa direct, tu poti sa ma crezi sau nu. Daca iti arat insa un extras de cont, ai motive sa inclini ca spun adevarul. Cand insa te iau si te bag in seiful bancii cu milioanele mele de euro si toata lumea confirma ca aceia sunt baii mei, te intreb eu:

Tu crezi ca sunt bogat sau stii cu certitudine ca sunt bogat?
cind imi arati un extract de cont POATE FI FALSIFICAT pe calculator .... cind ne bagi in seiful bancii SA NE ARATI mil de euro? asadar TOATA lumea e in banca ? toti cei 6 miliarde? :lol:

cita logica LIPSA amice .....morrrr de rasssss.,.... nu e asa ca te superi cind  te intreb TU GINDESTi INAINTE SA SPUI CEVA SAU NU?  :lol:
multa iubire

#350
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

 The_Listener, on 18th April 2011, 13:20, said:

morrrr de rasssss.,....
Condoleante!

Te cheama cumva "altul"? Vezi-ti de treaba ta si nu te baga ca musca in lapte in discutiile mele directe cu alte persoane.

#351
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
No, gata! Cititi postarea mea de pe pagina 2, aia e concluzia acestui topic. Orice alte discutii sunt labareli fara sens!

Edited by eu_unul, 27 June 2011 - 20:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate