Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

franele la trabant

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
bogdanbucluc

bogdanbucluc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2011
dragilor  lamuritima si pe  mine cum   pot  schimba instalatia vechie de  franare  de la un trabant cu una  noua  ,Din start  nu s mecanic nu stiu  multa meserie ,De ce vreau sa fac asta ,este un proiect  pt care m-am  oferit  voluntar si acum mi-am dat seama  ca mi-am prins  urechile .
Ce am  facut  pana acum am  dat   jos saboti  cei  vechi  ,
ce vreau sa  fac : sa schimb  pompele de ulei  de la frane  si  nu pot  pt ca  inainte de a ajunge la ele se afta discu cu suruburile  pe care  vine  prinsa  roata si prezoanele  .
Intrebarea mea este   cum  fac sa dau  jos  acel  disc? sa pot ajunge la  pompe cum  trebuie
mare  rugaminte daca are cineva   chef  sa  imi dea un sfat
hai  ziua buna si la maiamare

#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
se scoate un surub (la modelele de dupa '85) care e pe tambur (undeva intre doua prezoane trebuie sa fie), apoi se indreapta cu o surubelnita saiba de siguranta care este indoita peste piulita din mijlocul tamburului, se baga intre doua prezoane o ranga sprijinita pe o scandura/bucata de ciment sau metal si cu o cheie se desface acea piulita din mijlocul tamburului.
vezi ca la nevoie trebuie sa te urci cu piciorul pe ea daca e stransa rau (si asa ar trebui sa fie). ai grija sa nu se rupa cheia cu tine, eu am patit-o de doua ori.
daca mai ai nevoie de sfaturi, astept intrebari, sunt trabantist de 15 ani.

Edited by dygey, 09 February 2011 - 22:11.


#3
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 26.01.2007
Eu am cont pe un forum tare interesant.Al posesorilor de Trabant. E
Cauta cu Google termenul Traby si gasesti forumul. Succes!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate