Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

i9++

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
edu2004eu

edu2004eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 06.03.2010
are cineva de pe forum replica de iPhone i9++? daca da, ati putea sa`mi spuneti de cat timp il aveti si cum se comporta? ma intereseaza in special daca tine vreo 2-3 ani sau asa, sa nu se strice.

pe o alta tema, cam cat as putea lua pe un LG GT505 functional (cu cateva zgarieturi, nicio zgarietura pe ecran) pe care il am de sub un an si care are garantie?

mersi!  :thumbup:

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,700
  • Înscris: 26.11.2001
Si totusi, am o mare dilema in ceea ce priveste motivatiile oamenilor ce isi cumpara replica iPhone.

1. E clar ca nu au bani de original, DAR

2. De ce isi cumpara o replica?

a) sa impresioneze prietenii?
Cine ar fi impresionat de o replica?
Posesorul risca sa se faca de ras.
B) pentru facilitati comparabile? Acestea nu exista...
c) fiabilitate? Ma indoiesc...
d) pentru o pacalire a amorului propriu? (eu asta banuiesc)

Quote

Quality issues ? there are many unofficial manufacturers of the SciPhone i9++ so don?t be surprised if you get a dud. There are already quality issues with the phone to begin with. Let?s face it, you are the owner of a fake Chinese clone of an iPhone. Do not expect it have the same build quality, features, performance of a name brand product. Many of the people that post here are mistaken in believing they are getting a true iPhone clone when in fact they simply buying a phone that LOOKS like an iPhone. Remember, there?s a difference between talking the talk and walking the walk. This phone does neither well. I bought the phone out of interest, this is in no way my main phone, nor did I rely on this phone for extended use. (I currently use a Nokia E71). While it does provide some usability, it really is a novelty product. In the end, you get what you pay for.


#3
edu2004eu

edu2004eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 06.03.2010
mi`l iau pt ca vreau un telefon touchscreen si nu am bani. decat sa tin LG`u meu, mai bine imi iau chiar si o replica iPhone. cand o sa fiu pe salariu meu, iti promit ca o sa`mi iau real-deal`ul ;)

#4
edydotmail

edydotmail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 22.02.2009
Cat costa acel "i9++"? Ai putea mai simplu sa iti iei un iPhone 3G de pe Okazii, stiind ca macar acel telefon este original. Sau mai bine, cel mai bine, ramai cu telefonul actual o perioada de timp, strangi bani si atunci cand iti permiti cumperi un iPhone nou. E chiar atat de greu?!  :deadtongue:

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cred ca ultimul lucru pe care ar trebui sa-l faca unu care nu e "pe salaru lui" e sa-si cumpere un telefon de 20-30-40 de milioane. da ma rog...

cit despre clona aia obosita, daca n-ar exista indivizi care sa cumpere toate gunoaiele care sint vomitate de china si chinezi, atunci respectivele gunoaie nu s-ar mai produce. dar ma rog...

#6
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

 Mosotti, on 2nd February 2011, 12:47, said:

cit despre clona aia obosita, daca n-ar exista indivizi care sa cumpere toate gunoaiele care sint vomitate de china si chinezi, atunci respectivele gunoaie nu s-ar mai produce. dar ma rog...
+1

#7
edu2004eu

edu2004eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 06.03.2010

 edydotmail, on 2nd February 2011, 12:43, said:

Cat costa acel "i9++"? Ai putea mai simplu sa iti iei un iPhone 3G de pe Okazii, stiind ca macar acel telefon este original. Sau mai bine, cel mai bine, ramai cu telefonul actual o perioada de timp, strangi bani si atunci cand iti permiti cumperi un iPhone nou. E chiar atat de greu?!  :deadtongue:

e greu. ca m`am saturat de telefonu asta.

bine bine, gata m`ati convins. nu`mi iau i9++ ;)

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 edu2004eu, on 2nd February 2011, 12:56, said:

e greu. ca m`am saturat de telefonu asta.

bine bine, gata m`ati convins. nu`mi iau i9++ ;)
Omule, nu-i vorba ca ne faci noua pe plac... pur si simplu te pacatelsti pe tine. Nu exista replica functionala...doar prastii de telefoane chircite in costume de fotomodel. Pe onoarea mea ca m-as simti jignit daca ar incerca cineva sa-mi vanda asa ceva. Ca sa nu mai zic ca nu l-as atinge nici sa ma plateasca. Nu am avut bani de E71, mi-am luat E63. Am fost mandru de el, mi-a placut....asta e, nu am avut bani de the real thing... Mai tarziu mi-am luat E72. Acum poate mi-as lua N8...dar nu am bani, asa ca raman la E72 si sunt mandru de el, il folosesc la tot ce se poate...iar daca nu corespunde, sun rapid la Nokia Care.
Asa voi face mereu...
Si nu-i vorba ca in China se produc numai rebuturi, dar daca te cobori la nivelul unei replici, renunti complet la calitate si cumperi carcase...

x!

#9
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,420
  • Înscris: 15.12.2009
Eu am gasit unu pe eBay cu vre-o 45$. L-am luat mai mult de curiozitate (chiar am si deschis un topic mai demult pe tema asta), si pot sa spun ca este praf si pulbere; mi-a luat 2 ore sa reusesc sa fac touchscreen-ul sa mearga.

Pustiu, nu-ti lua rahatul ala; chiar nu merita. Vrei neaparat touchscreen?

#10
edu2004eu

edu2004eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 06.03.2010

 YOUR_GOD, on 2nd February 2011, 13:04, said:

Omule, nu-i vorba ca ne faci noua pe plac... pur si simplu te pacatelsti pe tine.
nu am zis ca nu`l cumpar ca sa va fac voua pe plac, am zis doar ca m`ati convis. ca de`aia am postat aici. sa ma convingeti sa`l iau sau sa nu`l iau.

 Ann0nyym0us, on 2nd February 2011, 13:06, said:

Eu am gasit unu pe eBay cu vre-o 45$. L-am luat mai mult de curiozitate (chiar am si deschis un topic mai demult pe tema asta), si pot sa spun ca este praf si pulbere; mi-a luat 2 ore sa reusesc sa fac touchscreen-ul sa mearga.

Pustiu, nu-ti lua rahatul ala; chiar nu merita. Vrei neaparat touchscreen?
da, touchscreen sau ceva de genu nokia e72 sau blackberry. da pt alea mai am de strans.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate