Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

nu ma accepta adsese

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
yulian28

yulian28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.12.2010
salut ...     :thumbup:    am un site mai vechi si as vrea sa imi bag adsesne pe el dar cnd trimit cerere   uitati ce imi trimet inapoi  :



Bună ziua,

Vă mulțumim pentru interesul manifestat față de Google AdSense. Din păcate, după examinarea cererii dvs., nu vă putem accepta în programul AdSense momentan.

Nu am putut aproba cererea dvs. din motivele expuse mai jos.

Probleme:
- Navigare dificilă pe site

---------------------

Detalii suplimentare:
Navigare dificilă pe site: În timpul revizuirii site-ului dvs. de Web, am constatat că este dificil de navigat pe acest site. Problemele potențiale de navigare includ: pagini cu acces restricționat/cu conectare, linkuri întrerupte, ferestre de tip pop-up excesive, programe de formare automată, pagini de Web aflate în construcție sau încă nelansate.


---------------------

Puteți găsi mai multe detalii și sfaturi pentru cereri la adresa http://www.google.co...py?answer=75109.

Pentru a actualiza și a retrimite cererea, accesați http://www.google.com/adsense și conectați-vă utilizând adresa e-mail și parola pe care le-ați trimis împreună cu cererea. Specialiștii noștri vor examina contul dvs. pentru a se asigura de respectarea politicilor de produs, astfel că este necesar să vă asigurați că ați remediat toate problemele indicate mai sus înainte de a retrimite.

Pentru a consulta lista completă de criterii AdSense, accesați:
http://www.google.co...py?answer=48182
http://www.google.co...localized-terms

Pentru mai multe informații, accesați Centrul de ajutor: http://www.google.co...t/adsense?hl=ro sau efectuați căutări în Forumul de ajutor AdSense, unde o comunitate de editori publică cele mai bune practici pentru programul AdSense: http://www.google.co...p/AdSense?hl=ro . Reprezentanții programului AdSense participă, la rândul lor, la discuții.

Cu stimă,

Echipa Google AdSense




     oare o avea cva ca doemniul este unul de la dot.tk?



       aveti freo solutie ?




  
Multumesc anticipat

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
1. cred ca si .tk nu ajuta.
2. la cat costa un domeniu acum sau un hosting mititel, chiar cred ca nu e o problema pt orice om cu acces la internet.

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View PostCourage, on 28th January 2011, 09:47, said:

2. la cat costa un domeniu acum sau un hosting mititel, chiar cred ca nu e o problema pt orice om cu acces la internet.

Adica mai pe romaneste nu-ti mai lua tigari 3 zile si o sa-ti poti cumpara un domeniu com.  
In al doilea rand acolo scrie clar ca motivul a fost navigarea dificila pe site. Daca ai 1001 tampenii care nu-si au rostul iar eu, ca si vizitator nu reusesc sa trec de la o pagina la alta...

#4
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
1. Invata romaneste prietene!
2. Cumpara-ti domeniu .com ca e 10$ si hosting gasesti gratuit. Adsense nu accepta domenii .tk, .co.cc, etc etc. Chiar daca nu o zic pe fata, pur si simplu nu primesti aprobare.

Edited by SuperMelon, 28 January 2011 - 09:54.


#5
haiduc007

haiduc007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.01.2011
Revin si eu cu problema de care m-am izbit si pe care am expus-o pe alt topic, dar n-am primit inca vreun raspuns (n-am vrut sa deschid si eu un topic nou)
In urma cu 3 luni si ceva mi-am facut (primul) blog (blogspot), plecand de la o pasiune si vizand o anumita nisa de "consumatori". Din capul locului va spun ca, desi unele lucruri "tehnice" imi sunt cunoscute, nu am cine stie ce cunostinte in web design, dar nici in alte tehnici legate de promovare site, optimizare etc.
Chiar daca blogul e legat, repet, de o pasiune si n-a fost facut cu scop comercial, cativa banuti de ici de colo nu cred ca ar strica, mai ales daca exista aceasta posibilitate. Acum vin intrebarile de rigoare:

Am citit in politicile AdSense ca pentru a fi acceptat din unele tari trebuie ca site-ul sa aiba minim 6 luni vechime (printre care India si China). E si Romania printre ele? Va intreb pentru ca am trimis in vreo doua randuri inscrierea si am primit acelasi raspuns:

"Bună ziua,

Vă mulțumim pentru interesul manifestat față de Google AdSense. Din păcate, după examinarea cererii dvs., nu vă putem accepta în programul AdSense momentan.

Nu am putut aproba cererea dvs. din motivele expuse mai jos.

Probleme:
- Tipul paginii

---------------------

Detalii suplimentare:
Tipul paginii: pentru a participa la programul Google AdSense, site-urile web ale editorilor și informațiile din solicitare trebuie să respecte următorul regulament:

- Site-ul dvs. web trebuie să fie propriul dvs. domeniu de nivel superior (www.example.com și nu www.example.com/mysite).
- Împreună cu solicitarea trebuie să furnizați informații personale corecte, care să corespundă celor din înregistrarea domeniului.
- Site-ul dvs. web trebuie să aibă un conținut original și relevant.
- Site-ul dvs. trebuie să respecte politicile de produs Google AdSense: https://www.google.c.../policies?hl=ro care includ regulamentul Google pentru webmasteri: http://www.google.co...;hl=ro#quality) .

Dacă site-ul dvs. satisface pe viitor criteriile de mai sus, vă rugăm să trimiteți din nou solicitarea, iar noi o vom analiza în cel mai scurt timp posibil"

In momentul de fata am in jur de 1000 de vizitatori pe luna (90% din Romania), toti din nisa respectiva, iar blogul este listat de Google, la cautarea dupa cuvantul cheie al domeniului, pe locul 2 - acum, dupa cel mai mare site de profil din tara (totusi PR e inca 0, PA=3).


Daca nu e (si) Romania printre tarile in care trebuie 6 luni vechime, care ar fi alt motiv pt. refuz, in afara de ceea ce enumera ei, din acest punct de vedere fiind ok si, mai mult, folosind un produs Google (blogger)?

Deocamdata va multumesc, alte intrebari nu mai pun ca sa nu lungesc prea tare postul.

#6
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

Quote

nu ma accepta adsese

Quote

sa imi bag adsesne

Quote

imi trimet inapoi

Quote

nici aja nu mere

Quote

jtiu k locul topicului nu este aici dar st incepatoru pe forum si nu am stiut unde sa postez

Vezi ca Google a bagat in TOS o conditie prin care nu sunt acceptati cocalarii / manelistii sau analfabetii.

PS:
Parca era un site vechi

Quote

Mi-am fakut de curand un site si as vrea sa bag adsese pe el
http://forum.softped...p;#entry9372302

Edited by netul, 28 January 2011 - 11:48.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posthaiduc007, on 28th January 2011, 11:45, said:

Probleme:
- Tipul paginii

---------------------

Detalii suplimentare:
Tipul paginii: pentru a participa la programul Google AdSense, site-urile web ale editorilor și informațiile din solicitare trebuie să respecte următorul regulament:

- Site-ul dvs. web trebuie să fie propriul dvs. domeniu de nivel superior (www.example.com și nu www.example.com/mysite).

Pai mailul ala iti zice fix si exact de ce nu au respins cererea, tu ai blog.blogspot.com si goagle zice ca trebuie sa ai domenul tau adica domeniu.tld. Cata vreme ai blog tinut pe blogspot care nu e domeniul tau nu te vor accepta.


PS: Habar nu am ce e cu adsense, reguli and stuff, insa din mailul primit de tine se intelege ce am zis eu mai sus.

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMembruAnonim, on 28th January 2011, 12:05, said:

Pai mailul ala iti zice fix si exact de ce nu au respins cererea, tu ai blog.blogspot.com si goagle zice ca trebuie sa ai domenul tau adica domeniu.tld. Cata vreme ai blog tinut pe blogspot care nu e domeniul tau nu te vor accepta.

Vezi ca n-ai citit unde trebuie; acolo sunt celelalte motive pentru care nu ar fii un site acceptat, in general. Site-ul lui nu a fost acceptat din cauza tipului paginii. Nu aveau cum sa nu accepte blogspot atat timp cat este al lor.

#9
haiduc007

haiduc007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.01.2011

View PostAnn0nyym0us, on 28th January 2011, 15:18, said:

Vezi ca n-ai citit unde trebuie; acolo sunt celelalte motive pentru care nu ar fii un site acceptat, in general. Site-ul lui nu a fost acceptat din cauza tipului paginii. Nu aveau cum sa nu accepte blogspot atat timp cat este al lor.
prima data ma gandisem si eu la cele afirmate mai sus, dar dupa ce am vazut bloguri blogspot cu adsense pe ele, m-am linistit.
in alta ordine de idei, intreb si eu ca nestiutorul:  "nu a fost acceptat din cauza tipului paginii" - adica???

#10
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Ai fost acceptat pana la urma?
Adsense sunt pretentiosi cu site-urile astea mici..

#11
cipozaur

cipozaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.03.2012
Va spun din experienta ta mea cu Google Adsense.

Am fost prima data respins dupa care am fost acceptat cand am inteles ce vor de la mine.

Ca sa intri in programul Adsense de la Google in primul rand trebuie sa fii proprietarul domeniului (de preferat .ro si nu .tk sau subdomenii ale unor domenii care ofera free subdomenii).

In al doilea rand iti trebuie un continut destul de usor de accesat si iti recomand sa faci seo (te va avantaja). Site-ul sau blog-ul nu trebuie sa contina injurii, cuvinte obscene. Trebuie sa fie cat mai original.

Dupa ce te accepta cu domeniul.ro poti atunci poti publica reclamele puse la dispozitie pe orice alt domeniu doresti.

Recomandarea mea este sa incepeti cu un domeniu.ro si WordPress care este destul de usor. Sunt si alte variante, dar eu cred ca Wordpress e mai pentru toata lumea si nu necesita pentru inceput sa cunosti cine stie ce tehnici de programare.

#12
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postcipozaur, on 12th March 2012, 21:11, said:

Va spun din experienta ta mea cu Google Adsense.

Am fost prima data respins dupa care am fost acceptat cand am inteles ce vor de la mine.

Ca sa intri in programul Adsense de la Google in primul rand trebuie sa fii proprietarul domeniului (de preferat .ro si nu .tk sau subdomenii ale unor domenii care ofera free subdomenii).

In al doilea rand iti trebuie un continut destul de usor de accesat si iti recomand sa faci seo (te va avantaja). Site-ul sau blog-ul nu trebuie sa contina injurii, cuvinte obscene. Trebuie sa fie cat mai original.

Dupa ce te accepta cu domeniul.ro poti atunci poti publica reclamele puse la dispozitie pe orice alt domeniu doresti.

Recomandarea mea este sa incepeti cu un domeniu.ro si WordPress care este destul de usor. Sunt si alte variante, dar eu cred ca Wordpress e mai pentru toata lumea si nu necesita pentru inceput sa cunosti cine stie ce tehnici de programare.
Sunt proprietarul domeniului, am continut usor de accesat, am domeniu pe .ro, site-ul nu contine cuvinte obscene/injurii dar de vreo luna si tot trimit cereri, in zadar, nu ma accepta.

#13
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006

View PostTyiBy, on 12th March 2012, 21:59, said:

Sunt proprietarul domeniului, am continut usor de accesat, am domeniu pe .ro, site-ul nu contine cuvinte obscene/injurii dar de vreo luna si tot trimit cereri, in zadar, nu ma accepta.
1.prietene... invata gramatica

#14
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View PostSorin Nedelcu, on 13th March 2012, 00:30, said:

1.prietene... invata gramatica
Prietene, nu sunt prietenul tau si te-as injura dar nu merita.
Daca am pus un SI in plus inseamna ca nu stiu gramatica? mars! nu-mi spune tu mie de gramatica fara sa ma cunosti doar ca sa mai faci un post in plus, incultule(necultivat).

#15
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
Buna,

Vad multe supozitii, teorii care mai de care, unele gresite, altele adevarate. Eu sunt membru Adsense din 2004 - Google te accepta mai usor pe vremea aceea..

Va recomand tuturor sa vizitati Google Product Forums ( categoria Adsense ) - sunt extrem de multe informatii pretioase acolo, informatii care va pot ajuta foarte mult.

Pe scurt, pentru a fi acceptat in Google Adsense este nevoie de:
- domeniu ( .com, net, org, .ro, bla bla, tld-ul nu este atat de important ).
- informatii reale la WHOIS
- continut unic
- site-ul trebuie sa fie in conformitate cu Google Webmaster Guidelines ( http://support.googl...mp;answer=35769 ) - MUST READ!

Chiar daca site-ul tau are continut unic el trebuie sa fie in conformitate cu termenii si conditiile impuse de Google ( vezi aici http://support.googl...;answer=1348688 ).

Daca indeplinesti toate conditiile de mai sus vei fi acceptat in Google Adsene fara doar si poate.

Numai bine!

P.S - mai nou conteaza si varsta site-ului, am vazut destule persoane care au fost respinse pt motiv ca site-ul este prea nou.

#16
razvanmil

razvanmil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2012
Si pe mine dupa aproximativ un an m-au acceptat. Am citit tot ce se poate citi pe forumul adsense si in grupurile adsense.
Ideea de baza este ca trebuie sa ai un site cu continut cat mai original si sa il updatezi apoape zilnic.
Succes !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate