Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Factura lumina

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

UnForsaken, on Aug 23 2005, 15:36, said:

Cum ziceam...ciudat ca celelalte televiziuni nu au comentat ca doar TVR sa ia taxe
Credeam ca ti-a scapat, dar vad ca tu chiar te gandesti serios la aberatia asta  :w00t:

Ce datorie are statul sa incaseze taxe pt ... B1? Sa se descurce, sa faca programe bune, sa se buluceasca sponsorii, daca nu... sa stea deoparte. Hai sa platim taxe si pt firma de sosete a lui Gigel.

#20
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Electrica nu cred ca mai e a statului, am impresia ca e privatizata, iar daca am dreptate inseamna ca TVR au contract cu ei, un contract pe care orice televiziune l-ar putea face. Sau ma insel? :mellow:

#21
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005

UnForsaken, on Aug 23 2005, 15:40, said:

Nu asta era ideea si cred ca toata lumea a inteles la ce ma refeream. Tu nu esti cumva una dintre oile care platesc taxele astea degeaba? (vezi factura)

<{POST_SNAPBACK}>

Ba da platesc :smoke: Si nu fac valuri ca n-am de ce...Ma mai uit si l-a TVR 1 cand sunt meciuri :naughty: Deci oarecum folosesc serviciile televiziunii publice. Si da am si CATV! B)

#22
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
da, esti in ceata...

#23
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Sunt putin in ceata intradevar : "S.C. Electrica S.A. este o societate cu capital integral de stat, aflata în subordinea Ministerului Economiei si Comertului"
Dar totusi daca eu iau TVR de la firma prin cablu si platesc pentru asta de ce sa platesc de 2 ori?
Apoi daca lasam TVR la o parte si luam radio. Cine dreaq asculta Radio Rom Actualitati sau cum se numeste ala acum???

#24
bubul

bubul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.08.2005
E o taxa care se plateste indiferent daca ai cablu sau nu. O taxa ca oricare alta pt. ca statul sa scoata bani. Nu vezi ca de cand merge treaba cu terenurile s-a pus taxa si pe vandirea unui teren?

#25
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
:D

frate, tu ai iesit din bucuresti?

#26
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

dacuburebista, on Aug 23 2005, 14:48, said:

:D

frate, tu ai iesit din bucuresti?

<{POST_SNAPBACK}>

Ma dar ce intreb eu si ce raspunzi tu!
Da, am iesit din Bucuresti si chiar din Romania de mai multe ori decat vei iesii tu vreodata daca vrei sa stii! Lasa-ma ca nu asta intrebam, de sarcastici d'astia suntem satui!

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

UnForsaken, on Aug 23 2005, 15:47, said:

Cine dreaq asculta Radio Rom Actualitati sau cum se numeste ala acum???

<{POST_SNAPBACK}>

Mediul rural, varsta a treia, romanii din strainatate ....

Edited by don_dannielo, 23 August 2005 - 14:53.


#28
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

don_dannielo, on Aug 23 2005, 14:51, said:

Mediul rural, romanii din strainatate ....

<{POST_SNAPBACK}>

Bine, atunci eu de ce platesc?? ASTA E INTREBAREA! :huh:

#29
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

UnForsaken, on Aug 23 2005, 15:52, said:

Bine, atunci eu de ce platesc?? ASTA E INTREBAREA! :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru ca, teoretic, astea trebuie sa aibe o grila de programe mai speciala, pentru toata lumea, cultura&shit, si nu s-ar putea intretine din publicitate. Vrei sa se desfiinteze?

Edited by don_dannielo, 23 August 2005 - 14:57.


#30
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

don_dannielo, on Aug 23 2005, 14:56, said:

Pentru ca, teoretic, astea trebuie sa aibe o grila de programe mai speciala, pentru toata lumea, si nu s-ar putea intretine din publicitate. Vrei sa se desfiinteze?

<{POST_SNAPBACK}>

Daca nu ar transmite derby-urile Diviziei A.... DA!! De fapt pot sa se desfiinteze oricum k preia altcineva :D

#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
COOL! Ramanem singura tara fara televiziune nationala ca n-ai tu chef sa dai 40.000 pe luna.

#32
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
Offtopic

Oricum televiziunile din Romania sunt de tot kktul...in afara de cateva emisuni pe care le urmaresc regulat si alea destul de rar acum...doar nu stai sa te uiti la filme la TV?!...singurul post care merita platit(si la ala am decodor  :drac: ) e HBO atat. Iar cat despre TVR eu sper din tot sufletu' sa se desfiinteze(if only) pentru ca acolo sunt numai niste hoti nenorociti, incepand cu patronul :puke:...sau antena a lu' Voiculescu ala sau OTV sau taraf si cate or mai fi ca nici nu le mai stiu...

Edited by StormRider, 23 August 2005 - 15:15.


#33
mihaicris

mihaicris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.03.2003

UnForsaken, on Aug 23 2005, 14:52, said:

Bine, atunci eu de ce platesc?? ASTA E INTREBAREA! :huh:

<{POST_SNAPBACK}>


Pai pana la urma urmei platesti pentru ca daca nu o faci iti taie aia curentul sau din alt punct de vedere, pentru ca asa vor muschii lu' TVR si ai Radiodifuziunii Romane, care erau/sunt subordonate politic si au impins legea spre aprobare si i-au convins pe deputati sa voteze DA (nu ca ar fi stiut ce voteaza) la legea nr. xxx din xxx.
Si daca e lege, gata, orice om normal e obligat sa o plateasca, ba chiar si firmele, de parca mergem la servici sa o vedem pe ... ma rog, sa ne uitam la TVR.
Oricum taxa era obligatorie si inainte, dar nu prea se inghesuia lumea sa o plateasca, asa ca guvernoiu a zis ca cica SRRTV a facut un contract cu Electrica ptr. colectarea taxei si de fapt a legat taxele TV si Radio de factura de curent ca sa te oblige sa o platesti.
Nici mie nu-mi convine, ma uit la TVR* numai ptr. ca este intre alte posturi si trec peste el cand schimb canalele secvential :).
Asadar, tot ce poti face e sa te alaturi clubului celor care &(@*^% si scrasnesc din dinti.
P.S. Din moment ce se plateste indiferent ca prinzi sau nu TVR-ul si indiferent ca asculti sau nu Radio Romania, mie mi se pare mai degraba o "dare" sau "bir" sau "spaga legalizata" decat o "taxa", e prea pompos taxa, ptr. asta se presupune ca beneficiezi de un serviciu ceva acolo.

#34
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

StormRider, on Aug 23 2005, 16:13, said:

incepand cu patronul :puke:
Cine-i patronul?

#35
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

StormRider, on Aug 23 2005, 15:13, said:

Offtopic

Oricum televiziunile din Romania sunt de tot kktul...in afara de cateva emisuni pe care le urmaresc regulat si alea destul de rar acum...doar nu stai sa te uiti la filme la TV?!...singurul post care merita platit(si la ala am decodor  :drac: ) e HBO atat. Iar cat despre TVR eu sper din tot sufletu' sa se desfiinteze(if only) pentru ca acolo sunt numai niste hoti nenorociti, incepand cu patronul :puke:

<{POST_SNAPBACK}>

Uite asta e genul de atitudine pe care o cautam!!!
JOS TVR!
Si ti-am zis ca nu conteaza ca dau eu 40.000, ii dau dar vorba ca se strang ceva daca ii numeri pe toti si faci totalul!

#36
buhaha

buhaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 06.07.2004

UnForsaken, on Aug 23 2005, 15:47, said:

Dar totusi daca eu iau TVR de la firma prin cablu si platesc pentru asta de ce sa platesc de 2 ori?

<{POST_SNAPBACK}>

da - platesti de 2 ori...
da - mai vin si banuti din publicitate
da - anual TvR are alocat un buget de la stat... deci mai platesti o data :)

welcome to Romania  :yes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate