Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

traf din atx

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
traful de putere de ferita din atx are diferite iesiri si ma gandeam daca as putea sa le conctez astfel incat sa nu mai fie nevoie sa-l rebobinez si sa folosesc sarma care este deja pe el pentru a obtine tensiuni mai mari . se poate face asta?
am desfacut  unul dintr-o sursa atx dar i-am scos secundarul si primarul inainte sa  vad cum erau asezate si eventual sa incerc diferite moduri de conectare ale secundarelor...
Nu ma intereseaza sa am neeaparat 12-0-12 v. ideea mea este sa incerc sa obtin o tensiune cat mai ridicata din el fara sa il debobinez. se poate?
Eu as vrea eventual sa ramana  pe o sursa atx partea de 220 si sa elimin partea de iesire cu 12,5,3.3 etc  dar stiu ca trebuie sa am grija la reactia pt integrat.
pe net am cautat si am gasit diferite situri de modificare  a unei surse de pc dar pe mn ma intereseaza daca pot obtine o tensiune in secundar prin inserierea tuturor secundarelor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate