Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Din data de 10 ianuarie postul C MUSIC a fost scos din grila UPC.

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#73
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,459
  • Înscris: 24.05.2010

 mariusnorbert, on 11th January 2011, 23:11, said:

Nu a fost anuntata scoaterea din grila a acestui canal nici pe canalul Info UPC, iar cealalta varianta.....no comment!
Stimate domnule Balint Ferenc,



Va multumim pentru mesajul transmis.

Referitor la canalul C Music, va informam ca acesta nu mai face parte din grila Tv Digital incepand cu data de 10.01.2011. Clientii nostri au fost informati asupra acestei modificari prin intermediul Canalului propriu cat si prin afise in Magazinele UPC.
In scurt timp va vom oferi un nou canal atractiv.

Pentru detalii suplimentare, va stam in continuare la dispozitie prin intermediul Serviciului Clienti, apelabil la numarul de telefon 031 1000872, Centrele de Relatii Clienti, web site www.upc.ro si adresa de e-mail [email protected].



Cu consideratie,



---

Adriana Moldovanu

Consilier Relatii Clienti BackOffice



Acesta este rasounsul primit de la UPC.....de acea am zis ca la mine nu au raspuns asa stufos :nonobad:

 megafanro, on 10th January 2011, 22:06, said:

Şi mie îmi place cum am modificat... :thumbup:
Iar l-ai modificat? Mie mi-a placut prima varianta...chiar daca se supara unii......

Edited by feribalint, 11 January 2011 - 23:16.


#74
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005

 feribalint, on 12th January 2011, 01:23, said:

Clientii nostri au fost informati asupra acestei modificari prin intermediul Canalului propriu cat si prin afise in Magazinele UPC.
bulls*it  :nonobad:

 feribalint, on 12th January 2011, 01:23, said:

Cu consideratie,
:naughty:

#75
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
I-as ierta pt scoaterea din grila a canalului Cmusic numai daca introduc mezzo live hd sau altceva de calitate. :coolspeak:

#76
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 mojook, on 12th January 2011, 22:11, said:

I-as ierta pt scoaterea din grila a canalului Cmusic numai daca introduc mezzo live hd sau altceva de calitate. :coolspeak:
da-le un mail...

#77
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,488
  • Înscris: 17.06.2007
ar mai fi classic fm tv care este similar cu c music dar nu stiu daca mai emite pe satelit.

#78
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 feribalint, on 11th January 2011, 23:23, said:

Iar l-ai modificat? Mie mi-a placut prima varianta...chiar daca se supara unii......

Acum, e bine? Se va supăra (...) pe noi. B)

#79
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 megafanro, on 13th January 2011, 02:43, said:

Acum, e bine? Se va supăra (...) pe noi. B)
(...) ?????????

#80
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Hai sa nu fim asa carcotasi ca C Music nu era cine stie ce mai mult sigla era de el, mai grav ar fi fost sa scoata Mezzo sau VH1 Classic :naughty:

#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 paulone, on 13th January 2011, 11:33, said:

Hai sa nu fim asa carcotasi ca C Music nu era cine stie ce mai mult sigla era de el, mai grav ar fi fost sa scoata Mezzo sau VH1 Classic :naughty:

In conditiile in care introduc Mynele TV si scot CMusic, si stiind si modul in care au facut-o, reactiile de pe threadul asta nu sunt carcotasie, ci reactii mult prea moi si mult prea rezonabile.

#82
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

 paulone, on 13th January 2011, 12:33, said:

Hai sa nu fim asa carcotasi ca C Music nu era cine stie ce mai mult sigla era de el, mai grav ar fi fost sa scoata Mezzo sau VH1 Classic :naughty:
C Music era bine sa stea in grila.
ar fi putut sa scoata x canale de care nici nu ti-ai fi dat seama ca au disparut.

#83
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,164
  • Înscris: 14.08.2007

 Raduceanu, on 13th January 2011, 13:09, said:

C Music era bine sa stea in grila.
ar fi putut sa scoata x canale de care nici nu ti-ai fi dat seama ca au disparut.
Pai multi (majoritatea) nu isi vor da seama nici ca C Music a disparut ... de exemplu eu daca nu citeam aici habar nu aveam. Eu pana acum cateva luni credeam ca C Music e un fel de UTV mai naspa (dar n-am stat niciodata sa vad ce e pe el) si il am de destula vreme. M-am mirat intr-o zi cand am vazut ca dau muzica mai spre genul clasic. Bine, eu la toate posturile de muzica impreuna ma uit 5 minute pe luna. Si culmea, cel mai des ajung pe UTV (desi pe vremuri eram fan VH1) pentru ca e pe lista cu HD-uri unde ma uit cel mai des. Adevarul e ca mi se intampla rar sa trec de canalul 402 (cam ala e ultimul) ... doar daca e fiica-mea prin zona si trebuie sa-i dau la desene. Cand sunt singur la TV mai nou abia daca mai ies de pe cele HD sa vad ce e si pe celelalte.

Ce vreau sa zic e ca nu cred ca C Music era suficient de popular incat sa se planga prea multi de disparitia lui, dar oricum e aiurea ca UPC scoate canale de nisa de calitate.

#84
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 utopium, on 13th January 2011, 13:33, said:

Pai multi (majoritatea) nu isi vor da seama nici ca C Music a disparut ... de exemplu eu daca nu citeam aici habar nu aveam. Eu pana acum cateva luni credeam ca C Music e un fel de UTV mai naspa (dar n-am stat niciodata sa vad ce e pe el) si il am de destula vreme. M-am mirat intr-o zi cand am vazut ca dau muzica mai spre genul clasic. Bine, eu la toate posturile de muzica impreuna ma uit 5 minute pe luna. Si culmea, cel mai des ajung pe UTV (desi pe vremuri eram fan VH1) pentru ca e pe lista cu HD-uri unde ma uit cel mai des. Adevarul e ca mi se intampla rar sa trec de canalul 402 (cam ala e ultimul) ... doar daca e fiica-mea prin zona si trebuie sa-i dau la desene. Cand sunt singur la TV mai nou abia daca mai ies de pe cele HD sa vad ce e si pe celelalte.

Ce vreau sa zic e ca nu cred ca C Music era suficient de popular incat sa se planga prea multi de disparitia lui, dar oricum e aiurea ca UPC scoate canale de nisa de calitate.
...subscriu

#85
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,459
  • Înscris: 24.05.2010

 megafanro, on 13th January 2011, 02:43, said:

Acum, e bine? Se va supăra (...) pe noi. B)
E bine :thumbup:
Nu l-am vazut demult pe forum :naughty:  poate ne lamurea si pe noi.....cu ce se intimpla mai nou in ograda UPC

#86
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

 feribalint, on 13th January 2011, 17:26, said:

E bine :thumbup:
Nu l-am vazut demult pe forum :naughty:  poate ne lamurea si pe noi.....cu ce se intimpla mai nou in ograda UPC
Eu cred ca lucreaza la introducerea de noi canale atractive. :peacefingers:

#87
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,459
  • Înscris: 24.05.2010
Nu prea cred....asta-i senzatia pe care-l am :peacefingers:
De cand cu critici la adresa UPC din partea noastra......nu prea l-am vazut pe forum.....sau este in concediu :naughty:

#88
Edith-K

Edith-K

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.07.2008

 utopium, on 13th January 2011, 13:33, said:

Pai multi (majoritatea) nu isi vor da seama nici ca C Music a disparut ... de exemplu eu daca nu citeam aici habar nu aveam. Eu pana acum cateva luni credeam ca C Music e un fel de UTV mai naspa (dar n-am stat niciodata sa vad ce e pe el) si il am de destula vreme. M-am mirat intr-o zi cand am vazut ca dau muzica mai spre genul clasic. Bine, eu la toate posturile de muzica impreuna ma uit 5 minute pe luna. Si culmea, cel mai des ajung pe UTV (desi pe vremuri eram fan VH1) pentru ca e pe lista cu HD-uri unde ma uit cel mai des. Adevarul e ca mi se intampla rar sa trec de canalul 402 (cam ala e ultimul) ... doar daca e fiica-mea prin zona si trebuie sa-i dau la desene. Cand sunt singur la TV mai nou abia daca mai ies de pe cele HD sa vad ce e si pe celelalte.

Ce vreau sa zic e ca nu cred ca C Music era suficient de popular incat sa se planga prea multi de disparitia lui, dar oricum e aiurea ca UPC scoate canale de nisa de calitate.

Intr-adevar , C Music nu era asa popular precum celelalte canale de muzica pentru masele ce asculta mynele sau muzica romaneasca de caliatte indoielnica, insa sunt totusi suficienti care ascultau ( eu ascultam zilnic si prezenta acestui canal de muzica a fost factorul hotarator pentru abonamentul la UPC). si mi se pare nu doar aberant ci si de prost gust sa elimini un astfel de post doar pentru ca 'nu se prea cere' si sa lasi alte 10 posturi cu muzica pe care nici nu vreau sa o cataloghez, deoarece probabil postul meu o sa fie banat. imi pare rau dragilor de la UPC sa va informez, dar nu toti ascultatorii vostri sunt niste imbecili, nu toti ne uitam la stirile de la ora 5 si apoi dam din cur pe taraf si nu toti suntem idioti care platim 110 lei/luna fara sa avem o alternativa auditiva ( poate doar mezzo si vh-1..care oricum nu au rolul pe care il avea c-music). asa ca nu stiu daca cineva de la upc citeste frustrarile mele asa cum nu stiu nici daca suntem 1% de idioti care chiar ascultam acest post, dar ganditi-va asa: acum nu aveti nimic mai bun decat RDS-ul..si acum niste matematica...oare cat inseamna 1% din banii idiotilor care or sa treaca la rds numai asa..din cauza frustrarilor?
sper sa va vina mintea la cap si sa reintroduceti postul inapoi din grila.

Edited by megafanro, 14 January 2011 - 00:15.


#89
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

 Edith-K, on 13th January 2011, 19:48, said:

imi pare rau dragilor de la UPC sa va informez, dar nu toti ascultatorii vostri sunt niste imbecili, nu toti ne uitam la stirile de la ora 5 si apoi dam din cur pe taraf si nu toti suntem idioti care platim 110 lei/luna fara sa avem o alternativa auditiva ( poate doar mezzo si vh-1..care oricum nu au rolul pe care il avea c-music). asa ca nu stiu daca cineva de la upc citeste frustrarile mele asa cum nu stiu nici daca suntem 1% de idioti care chiar ascultam acest post, dar ganditi-va asa: acum nu aveti nimic mai bun decat RDS-ul..si acum niste matematica...oare cat inseamna 1% din banii idiotilor care or sa treaca la rds numai asa..din cauza frustrarilor?
sper sa va vina mintea la cap si sa reintroduceti postul inapoi din grila.
10+

#90
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,187
  • Înscris: 15.07.2005
Intr-adevar , C Music nu era asa popular precum celelalte canale de muzica pentru masele ce asculta mynele sau muzica romaneasca de caliatte indoielnica, insa sunt totusi suficienti care ascultau ( eu ascultam zilnic si prezenta acestui canal de muzica a fost factorul hotarator pentru abonamentul la UPC). si mi se pare nu doar aberant ci si de prost gust sa elimini un astfel de post doar pentru ca 'nu se prea cere' si sa lasi alte 10 posturi cu muzica pe care nici nu vreau sa o cataloghez, deoarece probabil postul meu o sa fie banat. imi pare rau dragilor de la UPC sa va informez, dar nu toti ascultatorii vostri sunt niste imbecili, nu toti ne uitam la stirile de la ora 5 si apoi dam din cur pe taraf si nu toti suntem idioti care platim 110 lei/luna fara sa avem o alternativa auditiva ( poate doar mezzo si vh-1..care oricum nu au rolul pe care il avea c-music). asa ca nu stiu daca cineva de la upc citeste frustrarile mele asa cum nu stiu nici daca suntem 1% de idioti care chiar ascultam acest post, dar ganditi-va asa: acum nu aveti nimic mai bun decat RDS-ul..si acum niste matematica...oare cat inseamna 1% din banii idiotilor care or sa treaca la rds numai asa..din cauza frustrarilor?
sper sa va vina mintea la cap si sa reintroduceti postul inapoi din grila.
[/quote]


+10

Edited by megafanro, 14 January 2011 - 00:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate