Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

[Header]WP Problema

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
dutescua

dutescua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.08.2009
Va salut baieti , de curand mi`am construit un site pe wordpress mi`am cumparat domeniu host tot ce trebuie .Dupa ce am aplicat o tema obisnuita de pe siteul lor , as vrea sa schimb unele chestii , de exemplu headerul etc. . Si mai am o intrebare , daca as vrea sa implementez un Plugin gen Follow us on Facebook , Tweeter , Youtube etc EXP : Poza , ce ar trebui facut ?

Multumesc frumos inca odata .

A.

Attached Files

  • Attached File  e.JPG   23.79K   33 downloads

Edited by dutescua, 27 December 2010 - 11:23.


#2
Bruny07

Bruny07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.10.2010
Daca vrei sa schimbi headerul uitate daca template-ul care l-ai ales nu are o optiune unde poti sa inserezi un custom header/logo. Daca nu are atunci trebe sa deschizi fisierul header.php si sa modifici de acolo (HTML/CSS).

Pt plugin-ul de follow us cauta aici un plugin care iti place si urca-l pe host printr-un program de FTP in folderul wp-content/plugins apoi il activezi din Dashboard -> Plugins. Daca nu te descurci cu instalarea, majoritatea plugin-urilor de pe site-ul ce ti l-am pus mai sus ai tabul "Installation" unde iti spune fiecare pas pe care trebuie sa il urmezi.

#3
robi09com

robi09com

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.01.2011
Daca ai nevoie de ajutor te pot ajuta in timpul liber.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate