Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Trident

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

acrac, on Aug 19 2005, 17:05, said:


Of of... nu s-a inteles bine mesajul... dar nu are rost sa ma explic. DAca tot a iesit asa de amuzant, sa ramana amuzant... ;)

#20
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005
btw, domnul altfel are acasa un S1 IS. oare ai fi spus acelasi lucru daca ti-ar fi scris explicit ca l-a folosit pe acela?

#21
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

cold_fire, on Aug 19 2005, 21:48, said:

btw, domnul altfel are acasa un S1 IS. oare ai fi spus acelasi lucru daca ti-ar fi scris explicit ca l-a folosit pe acela?

<{POST_SNAPBACK}>



Pai... nu stiu, eu consider si S1 IS-ul un aparat bun, dar aveam impresia ca si el are un 300D sau 350D...

Eu am vrut sa spun ca are un aparat ce il ajuta sa iasa poze bune. El se pricepe la incadrare, insa rezultatele nu sunt atat de spectaculoase ca si in cazul altor useri de pe forum.

O fi intradevar poze bune, insa au valoare 0. Sunt prezente pe blog si in calculatorul lui strainu_altfel... Nici macar valoare sentimentala nu au. Pur si simplu aduc anumite satisfactii atunci cand este felicitat de cei care il cunosc deja.

#22
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003

Quote

O fi intradevar poze bune, insa au valoare 0. Sunt prezente pe blog si in calculatorul lui strainu_altfel... Nici macar valoare sentimentala nu au. Pur si simplu aduc anumite satisfactii atunci cand este felicitat de cei care il cunosc deja.
Tema de casa: de luat tot 365-ul de la cap la coada. Citit cu atentie. Privit cu atentie.
Sunt curios daca iti mentii parerea in continuare. Succes.

#23
AvantGarde

AvantGarde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 25.04.2005

73437, on Aug 19 2005, 20:54, said:

Pai... nu stiu, eu consider si S1 IS-ul un aparat bun, dar aveam impresia ca si el are un 300D sau 350D...

Eu am vrut sa spun ca are un aparat ce il ajuta sa iasa poze bune. El se pricepe la incadrare, insa rezultatele nu sunt atat de spectaculoase ca si in cazul altor useri de pe forum.

O fi intradevar poze bune, insa au valoare 0.  Sunt prezente pe blog si in calculatorul lui strainu_altfel... Nici macar valoare sentimentala nu au . Pur si simplu aduc anumite satisfactii atunci cand este felicitat de cei care il cunosc deja.

<{POST_SNAPBACK}>

man, ai tras pe nas? :o ..ca tu centrezi tu dai cu capul...deja m-ai bagat in ceatza cu afirmatiile de mai sus :huh:

#24
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

AvantGarde, on Aug 20 2005, 02:26, said:

man, ai tras pe nas? :o ..ca tu centrezi tu dai cu capul...deja m-ai bagat in ceatza cu afirmatiile de mai sus :huh:

<{POST_SNAPBACK}>



Mai bine ai dormi la ora la care ai postat... nu de alta dar nu esti coerent. Si asta fara sa tragi pe nas... (sau poate da).
Sa vina strainu_altfel sa se apere daca crede de cuviinta. Nu inteleg de ce il aparati asa de tare... Am zis, sunt poze bune... insa au valoare 0... eventual daca una dintre fete este prietene lui, atunci are macar o valoare sentimentala.
Poate critica mea il va motiva sa faca ceva mult mai bun de atat... loc este (de mai bun).

#25
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Ca artiste sunt URATE cu spume ( NU stiu cum de au ajuns in PLAYBOY) - dar asta e alta poveste.
Si ce am spus eu acum imi aprobi tu prin pozele tale  :puke:

#26
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

Quote

Sunt prezente pe blog si in calculatorul lui strainu_altfel...

Hackerii e printre noi  :roflmao:

#27
AvantGarde

AvantGarde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 25.04.2005

73437, on Aug 20 2005, 08:50, said:

Mai bine ai dormi la ora la care ai postat... nu de alta dar nu esti coerent. Si asta fara sa tragi pe nas... (sau poate da).
Sa vina strainu_altfel sa se apere daca crede de cuviinta. Nu inteleg de ce il aparati asa de tare... Am zis, sunt poze bune... insa au valoare 0... eventual daca una dintre fete este prietene lui, atunci are macar o valoare sentimentala.
Poate critica mea il va motiva sa faca ceva mult mai bun de atat... loc este (de mai bun).

<{POST_SNAPBACK}>

73437..ignore :P ...nu ma obosesc sa-ti dau replica :console: ...banuiesc ca in lumea ta se foloseste o alta sintaxa..pt asta imi cer scuze ca nu te-am inteles

#28
strainu_altfel

strainu_altfel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.03.2005
pe mine ma doare capul ingrozitor. incetati cu prostiile.

#29
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

73437, on Aug 19 2005, 16:01, said:

Nu imi plac. Culorile nu par naturale. Ai niste incadrari reusite, te ajuta si aparatul, insa rezultatul per ansamblu nu este unul satisfacator.

<{POST_SNAPBACK}>



73437, on Aug 20 2005, 09:50, said:

Am zis, sunt poze bune... insa au valoare 0... eventual daca una dintre fete este prietene lui, atunci are macar o valoare sentimentala.
Poate critica mea il va motiva sa faca ceva mult mai bun de atat... loc este (de mai bun).

<{POST_SNAPBACK}>



Deci, aparatul ajuta la incadrari iar altfel face pze cu valoare 0. Eu nu stiu de ce-l tin aia de la ziar. De ce tot are poze la "fotografia zilei" si de ce 73437 e asa curajos (poate pentru ca a castigat o editie a concursului?!).

Sa ne pastram uzul ratiunii. Ca sa nu existe senzatia ca 73437 vorbeste fara sa stie il rugam sa ne faca pret de vreo cateva paragrafe o analiza a imaginilor. Sa ne spuna exact ce-l deranjeaza, cum sunt incadrarile, daca trebuia din plonje sau raccourci si daca cromatica e cea regulamentra.

#30
strainu_altfel

strainu_altfel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.03.2005
touche  :punk:

edit: eu propun sa facem rost de un smiley cu aparat de fotografiat. exista galbejiti dinastia mici care fac poze?

Edited by strainu_altfel, 24 August 2005 - 10:58.


#31
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
mr.fred, nu este vorba de curaj aici, ci doar de opinie. Am câștigat un concurs, și asta probabil din cauză că eu văd fotografia ca ceva simplu și nu ca fiind ceva complex. Nu contest că străinu_altfel nu face poze bune. Bravo lui că e angajat la un ziar, însă asta nu înseamnă că toate pozele lui trebuie lăudate.

Secțiunea Foto de pe Softpedia este ca și o mică divizie națională de fotbal. Unii sunt începători (divizia B), alții avansați (divizia A), iar câțiva sunt cei mai buni (Steaua, Dinamo, Rapid etc.). Avem impresia că suntem buni, ne permităm să privim de sus pe cei mai mici, să nu îi luăm prea în serios doar pentru că suntem Steaua sau Rapid. Însă Steaua și Rapid sunt buni doar aici, printre noi. Așa cum sunt sute de campionate de fotbal cu mii de formații participante, la fel există sute de forumuri foto cu mii de utilizatori talentați. Însă puțini sunt cei care ajung într-o ligă a campionilor, puțini sunt cei care ajung în top.

Făcea cineva o comparație, că eu (un Trabant) îmi permit să critic pe alții mai buni (Mercedes)... Ei, poate oi fi eu un ca un Trabant, însă mă simt bine printre Dacii, și poate câteva Renault... Mercedes nu a trecut încă pe aici.

#32
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Tot nu ai explicat care e problema legata de imagini. Cu argumente.

#33
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Pot sa fiu eu Dinamo?  :)

#34
strainu_altfel

strainu_altfel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.03.2005
hai fugi tare ca aberezi cu mercedesurile tale cu tot. nu ti-a zis nimeni ca nu ai voie sa critici. lumea iti zice ca aberezi si atata tot.
nu-ti place, nu-ti place si asta e. nu-ti ordona nimeni sa-ti placa. nici mie nu mi-a placut ultima expozitie a lui bumbutz dar  de aici pana la a-l trage de urechi ca incadrarea e cum e si ca culorile e cum sunt mi se pare cam mare pasul.
si-asa-mi vine cateodata  :finger:

#35
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

mr.fred, on Aug 24 2005, 12:29, said:

Tot nu ai explicat care e problema legata de imagini. Cu argumente.

<{POST_SNAPBACK}>


Nu pot. Am spus, nu mă complic cu fotografia. O privesc și atât.

Rigid Aurel, on Aug 24 2005, 12:29, said:

Pot sa fiu eu Dinamo?  :)

<{POST_SNAPBACK}>


Cu siguranță...

strainu_altfel, on Aug 24 2005, 12:32, said:

hai fugi tare ca aberezi cu mercedesurile tale cu tot. nu ti-a zis nimeni ca nu ai voie sa critici. lumea iti zice ca aberezi si atata tot.
nu-ti place, nu-ti place si asta e. nu-ti ordona nimeni sa-ti placa. nici mie nu mi-a placut ultima expozitie a lui bumbutz dar  de aici pana la a-l trage de urechi ca incadrarea e cum e si ca culorile e cum sunt mi se pare cam mare pasul.
si-asa-mi vine cateodata  :finger:

<{POST_SNAPBACK}>


Scuze... Cred că este frustrantă fotografia uneori pentru Dvs.  :fyou:

PS. Ãsta e ultimul post pe acest thread din partea mea. Deci ultimul cuvânt îl puteți avea voi. Nu îl voi mai comenta.  :smoke:

#36
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Nu era mai simplu sa explici exact ce si cum si sa-i dai peste nas lui altfel cu greselile de compozitie pe care le-a facut?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate