Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Felicity Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
258 replies to this topic

#253
drq

drq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 21.05.2006

View PostGFSNow, on 19 august 2020 - 12:24, said:

Asta tine de preferinta, am stat la Mogosoaia si nu ma coafeaza, am stat in centru si am trecut de acea etapa a vietii. Nu as mai sta in centru sau in bloc comunist nici sa mi-l dai gratis.

Cat despre miros... se intampla rar (chiar azi dimineata m-am dus pana la poarta si nu mirosea) si doar intr-o zona mica, la noi nu a mirosit niciodata, pentru cineva care trece odata prin zona si apoi isi da cu parerea despre cum e sa traiesti intr-un loc, mi se pare cam exagerat.

“Efectiv mlastina”... iar... exagerare grosolana, iti platesc eu deplasarea sa imi arati mlastina.

Eu am dat feed-back de locatar multumit, pentru ca am vazut o serie de informatii false sau distorsionate, inclusiv “pareri” de la persoane care nu au fost aici. Probabil si de la agenti imobiliari care mai au de vandut prin alte parti.

Am vizitat si celalte cartiere de tip “complex”, nu mi s-au parut cu nimic mai bune, din contra.

Nu sunt agent imobiliar și n am niciun interes, ns un cartier rezidențial fr canalizare, este  de lumea a 3-a punct!
Tantari sunt ca n jungla Amazoniana.
Cartierul este de departe cel mai greu accesibil din toate vizitate de mine n calitate de musafir.(chiar și comfort city este o idee mai accesibil).
Miroase bine in complex cnd nu miroase a rahat.
Dar hey, nu ma lsați pe mine sa va influențez. Faceți ce doriți cu banii voștri.


#254
GFSNow

GFSNow

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.08.2020
Eu stau în fiecare seară pe terasă și deocamdată am supraviețuit atacului, poate atragi tu țânțarii mai mult, am auzit că în restul orașului nu există țânțari, am avut noi ghinion, se strâng toți aici.
Privind canalizarea, deocamdată e o problemă de cost, dar se va rezolva odată cu legătura la canalizarea orașului (pare că s-a deblocat PUZ-ul).

Tot îi dai cu mirosul, la noi nu a mirosit niciodată, repet. Poate ai fost tu la vreunul care s-a zgârcit la câteva mii și și-a luat în blocul de lângă fosă.

Pentru acces, cum ziceam, eu am treabă aici, în zonă și mi se pare foarte ok. Să compari cu Popești... cam mult te agiți pentru o persoană care nu stă în cartier și nu are niciun interes, dar ce noroc pe tine să ajungi în cartier fix când era primarul aici :)

 mirc2003, on 19 august 2020 - 18:33, said:

Expresia gloata spune multe despre user.

păi cum ai defini mulțimea de oameni care se înghesuie?

Te-ai simțit atins? Că nici despre blocurile comuniste nu ti-a plăcut cum am vorbit.

#255
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 16.03.2008
Da, gloata aia pleac la munca n fiecare zi, din pcate, cam la aceeași ora. Și se ntoarce acas tot asa. Gloata aia asigura cam tot ce folosești, mncare, bautur, telecom sau banking. Toți sunt utili economiei. Mai bine te exprimai in felul urmtor : indiferent de ora ajung n x minute n Pipera sau Victoriei. Dar nu e asa.
Legat de blocurile comuniste, noi știa mai copți le am testat și comparat nainte sa te decizi ce și unde vei locui, cumpara, le știm și plusurile și minusurile, la unii scorul a ieșit pozitiv. Ar fi prea lunga discuția versus și tastez de pe telefon și sunt n concediu. ți promit ca voi face o analiza dac te intereseaz.
Locuiesc de 5 ani ntr un bloc nou, oarecum premium deci nu vorbesc din randri.

#256
drq

drq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 21.05.2006

 GFSNow, on 20 august 2020 - 15:24, said:

S compari cu Popești... cam mult te agiți pentru o persoan care nu st în cartier și nu are niciun interes, dar ce noroc pe tine s ajungi în cartier fix când era primarul aici :)



Asa e, mi cer scuze ca am venit fix n ziua aia cnd s-au strns toți la poarta era pe 9 iulie la 20.30 cu aproximație. Cred ca era ntr-o joi. Anyways, dup care am revenit  luni sa iau masina  aia, iar la poarta am simțit iar miros de rahat. Acum nu zic ca miroase in toate blocurile, dar pana una alta intri n complex pe unde miroase.
Per total, nu am vrut sa jignesc pe nimeni, este treaba fiecruia unde sta. Eu am nasul mai sensibil ca stau ntr un bloc comunist peste drum de unul din parcurile Bucureștiului. Nu știu cum e sa stai la apartament nou. Eu ma retrag din discuție, stima și nc o data mi cer scuze dac am lezat pe cineva.

#257
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 16.03.2008
Nu m ai lezat deloc, drq, eu amendez cnd este cazul dorința noii generații de a sta n NOU. Deseori cu argumente valide.

#258
drq

drq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 21.05.2006

 mirc2003, on 20 august 2020 - 18:43, said:

Nu m ai lezat deloc, drq, eu amendez cnd este cazul dorința noii generații de a sta n NOU. Deseori cu argumente valide.
Legat de nou, nu știu cum e ap tu noua, dar eu am fost sa vad unul de 120k, cu 18k loc de parcare care nu avea nici mcar o debara! Dude, unde sa mi pun trollerele? Unde sa mi pun și eu bradu artifical, etc. Am zis pass si m a ndrept tot spre un bloc comunist.

#259
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 mirc2003, on 20 august 2020 - 17:22, said:


Legat de blocurile comuniste, noi ăștia mai copți le am testat și comparat înainte sa te decizi ce și unde vei locui, cumpara, le știm și plusurile și minusurile, la unii scorul a ieșit pozitiv. Ar fi prea lunga discuția versus și tastez de pe telefon și sunt în concediu. Îți promit ca voi face o analiza dacă te interesează.
Locuiesc de 5 ani într un bloc nou, oarecum premium deci nu vorbesc din randări.

Cred ca ai putea deschide un subiect pe tema, mai ales daca ai experienta relevanta in ambele .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate