Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Idei site

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
RusuMihai

RusuMihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.11.2010
Salutare,

Vreau sa-mi fac un site care sa atraga multi vizitatori dar sunt intr-o grava problema de imaginatie,de'a lungul anilor am avut mai multe proiecte la care am renuntat dupa cateva luni,din diferite motive,cand in sfarsit am reusit sa fac un site bun cu aproximativ 300-400 de unici reali,am primit suspend de la host,in trecut am mai avut tracker ,la 33.000 k useri in numai 2 luni,dar am renuntat pentru ca erau prea mari costurile de intretinere,iar site-ul nu producea nimic,am fost reseller web ,am avut servere de counter-strike,radio,sa-mp,site-uri muzica,warez,trafic exchange,etc.Acum m-am maturizat (parerea mea) vreau sa fac si altceva,dar chiar nu am idee ce-ar putea merge in ziua de azi online... Astept parerile/sugestiile voastre.

#2
riddick89

riddick89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.08.2009

View PostRusuMihai, on 11th December 2010, 14:03, said:

Salutare,

Vreau sa-mi fac un site care sa atraga multi vizitatori dar sunt intr-o grava problema de imaginatie,de'a lungul anilor am avut mai multe proiecte la care am renuntat dupa cateva luni,din diferite motive,cand in sfarsit am reusit sa fac un site bun cu aproximativ 300-400 de unici reali,am primit suspend de la host,in trecut am mai avut tracker ,la 33.000 k useri in numai 2 luni,dar am renuntat pentru ca erau prea mari costurile de intretinere,iar site-ul nu producea nimic,am fost reseller web ,am avut servere de counter-strike,radio,sa-mp,site-uri muzica,warez,trafic exchange,etc.Acum m-am maturizat (parerea mea) vreau sa fac si altceva,dar chiar nu am idee ce-ar putea merge in ziua de azi online... Astept parerile/sugestiile voastre.

Ce varsta ai? Ca sa stiu daca te incadrezi in categoria mea de idei:)

#3
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
alege un proiect legal, te poti inspira de pe trafic.ro

#4
RusuMihai

RusuMihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.11.2010

View Postriddick89, on 11th December 2010, 14:20, said:

Ce varsta ai? Ca sa stiu daca te incadrezi in categoria mea de idei:)

22 in martie pe 3 :)

#5
riddick89

riddick89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.08.2009

View PostRusuMihai, on 11th December 2010, 14:45, said:

22 in martie pe 3 :)
e bine..Iti faci un site care sa cuprinda mediere de produse si servicii cu anumite firme mari. De exemplu omul vrea 5 alpinisti si 2 soferi sa ii faca lucrarea X..Intra pe site la tine si tu fiind colaborant cu Firma de alpinisti si soferi le oferi lucrarea.Banii vin direct la tine si tu ii platesti pe ei.

Este mult de munca si de alergat dar se castiga foarte mult.+ daca stai pe langa bucuresti este excelent.
Am intrebat de varsta ca trebuie sa ai minim 18 ani la faza asta.

#6
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postriddick89, on 11th December 2010, 14:51, said:

e bine..Iti faci un site care sa cuprinda mediere de produse si servicii cu anumite firme mari. De exemplu omul vrea 5 alpinisti si 2 soferi sa ii faca lucrarea X..Intra pe site la tine si tu fiind colaborant cu Firma de alpinisti si soferi le oferi lucrarea.Banii vin direct la tine si tu ii platesti pe ei.

Este mult de munca si de alergat dar se castiga foarte mult.+ daca stai pe langa bucuresti este excelent.
Am intrebat de varsta ca trebuie sa ai minim 18 ani la faza asta.
Asta e o afacere in toata regula nu doar un site. Trebuie mai mult decat un domeniu si un host. Iar pe vremurile astea de rahat nu o sa mearga.

#7
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
cum a zis si un coleg de mai sus, te duci pe trafic.ro si vezi ce site-uri sunt cele mai vizitate la noi

#8
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Ai renuntat prea repede candva, ideea e ca poti sa ai succes si cu un site de filme (trailere si descrieri), poti sa ai succes si cu un site download (utilitati, trial, samd. gen softpedia) Trafic si bani poti sa scoti din orice nisa. Dar ca sa castigi cu adevarat rabdare, incredere, timp si, foarte foarte multa munca e ceva deosebit de greu. Dupa 6-7 luni in care m-am zpatut la 400-500 vizitatori/zi, brusc a urcat blogul si acum face 1500 zi si ma gandesc ca, daca voi continua asa tot asa va avea o crestere, si astea toate dupa multa multa munca.

Deci ca sa ma intelegi, poti sa faci orice, doar sa te gandesti ca vei fi nevoit sa depui mult efort si sa si depui mult efort sau sa investesti in continut samd. Succes !

#9
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Mai bine las-o balta. Mai ales daca spui ca ai mai incercat si ai esuat.

#10
edu2004eu

edu2004eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 06.03.2010
eu iti recomand ori sa`ti faci un site cu advertising exchange (ceva gen google adwords/adsense) sau ceva jocuri dinastea browser-based (am eu unul... nu fac multi bani cu el, dar fac mai multi decat daca as sta toata ziua fara sa fac nimic). am vazut insa un reportaj, cum ca de ex cei de la facebook nu au micsorat preturile la advertising nici pe timp de criza, si cu toate astea, au facut mai multi bani ca in anii trecuti, deci morala: advertising pe timp de criza merge bine!

#11
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006
Ai făcut o comparație de pomină. Normal că Facebook-ul are câștiguri și pe timp de criză, nu te poți ridica la nivelul de advertising al lor, pentru site-urile mici poate fii nasol.

Dacă îți place să scrii articole, să adaugi conținut(scris de tine) atunci merită să încerci să îți faci un web site, nisa prea puțin contează. Îți poți face și un blog, pe care să scrii articole și pe care să-l monetizezi, dar toate acestea implică muncă, muncă și iar' muncă.

Eu unul, nu am fost în stare să îmi fac până la momentul de față un web-site pe care să fie conținut scris de mine și pe care să am vizitatori :)

Multă baftă și un 2011 plin de trafic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate