Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cenzura religioasa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
WTF@
Teologul-deputat Gurzau, in rol de exorcist
http://www.buzznews....-parlamentului/

Quote

Victor Ponta a scris despre Traian Basescu pe blogul sau: „Cred că trebuie să-l trimitem la ….. Dracu

    “Folosirea cu orice ocazie a expresie „Dracu’” arată că o face cu plăcere, cu voluptate, la fel ca și copiii care învață să înjure la WC-ul școlii”, spune deputatul Gurzau, care este absolvent de teologie.

    Gurzau se declara scandalizat de limbajul liderului social-democrat. “Îi atrag atenția domnului Ponta să înceteze de a mai pomeni de Drac și de cine crede el că e, pentru că nu este în WC-ul Parlamentului, ci în fruntea unui partid și deputat plătit de români, în Parlamentul țării.

    Cu atît mai gravă și impardonabilă vulgaritatea domnului Ponta cu cât ne aflăm în Postul Crăciunului și dacă românilor le e greu să traverseze iarna, înjurăturile domnului Ponta nu le ușurează viața.
Azi mâine ăștia o să dea legi ca "să nu ducem numele Domnului în deșert". Adică ai voie să zici țigancă împuțită, găozar sau știu-eu-cum la TV, dar doamne-feri să pomenești de "Necuratu" pe blog. Și încă în post, wooow!

#20
Protopopicitoricescovici

Protopopicitoricescovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 30.12.2010
Blasfemia de orice fel trebuie pedepsita cu moartea! Ca la musulmani!

#21
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Aia nu-i nimic.Noua ne trebuie teocratie !

#22
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

 MembruAnonim, on 10th December 2010, 18:01, said:

Difuzarea unui clip publicitar pentru Red Bull a fost interzisă pe posturile TV pentru că "aduce ofensă convingerilor religioase ale telespectatorilor", potrivit unei decizii luate joi de Consiliul Național al Audiovizualului.

    "Mag: «Bun găsit, Maria și Iosif! Suntem cei patru magi de la Răsărit și am venit să ne închinăm pruncului».

    Maria: «Cum adică patru?! În Noul Testament nu erau doar trei?»

    Mag: «Nu. Acuma suntem patru și aducem aur, tămâie, smirnă și Red Bull».

    Maria: «Red Bull? Un taur?! (și uitându-se spre Iosif) Dar eu am deja unul!»".   ...
Traducatorul a facut o greseala, lamentabila. Ultima fraza ar fi trebuit sa fie:
    Maria: "Red Bull"? Un taur (cf englezescul "bull")?! (și uitându-se spre Iosif) Dar noi avem deja un bou (cf. englezescul "ox").
Asa are mai mult sens, respectand textul Biblic. Ca Iosif nu era "taur" este declarat explicit acolo; ca a fost un "bou" doar implicit.

#23
bogdyMND

bogdyMND

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.09.2007

 mario_bril, on 11th December 2010, 02:16, said:

Tocmai ca nu e asa. Pe mine ma deranjeaza cei care pe langa ca nu au argumente mai si infloresc lucrurile si le fac sa para credibile. :thumbdown:
Tocmai ai descris cum funtioneaza religia.

#24
Edy_S

Edy_S

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,012
  • Înscris: 17.10.2007

 bogdyMND, on 29th January 2011, 13:11, said:

Tocmai ai descris cum funtioneaza religia.
Mai putin partea cu credibile.....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate