Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

LCD TV CHANGHONG LT22GX686EB PROBLEMA PORT USB

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
catalin_m10

catalin_m10

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 09.12.2010
Salutare. Nu stiu cati dintre voi aveti televizor LCD LT22GX686EB. Problema este portul USB din spatele televizorului. Cand l-am cumparat de la Metro nu am fost atent ca este port USB pentru service, pentru ca la descrierea televizorului scria PORT USB: DIVX, MP3, JPEG.

Am citit de pe internet ca se poate debloca portul USB dar trebuie sa intri in menu service. Dar nu stiu cum sa intru pentru ca in cartea cu instructiuni nu scrie nimic (cod sau o modalitate de a intra in service menu). Daca stie cineva va rog sa postati.

Am vb cu cei de la Metro. Au observat greseala si am primit doar cuvintele "Ne cerem scuze si daca aflam modalitatea de a intra in menu service va anuntam". Nu ma ajuta lucru acesta dar ce sa faci daca asa este in Romania (vrajeala pe fata numai ca sa se cumpere).

PLEASE HELPPP !!!

#2
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.540
  • Înscris: 11.02.2006
Acuma, scuza-ma, nu vreau sa fiu rautacios... dar nu puteai sa intrebi pe SP de "ciongolong asta" inainte de a cumpara? Dupa, faptul e cam consumat :confuzzled: . Cum sa cumperi LCD CHANGHONG? :surprise:  Cit de ieftin sa fie sa te convinga sa achizitionezi asa ceva? Daca ai dat mai mult de 400 de lei... crede-ma, se cheama țeapa... cu Ț mare...
La 900 si ceva de lei luai LCD Monitor/TV Samsung Full HD sau Philips, or LCD Toshiba HD Ready...  -_-

PS: Ca solutie, ai incercat sa returnezi LCD-ul? Mai ales ca ai motiv, reclama mincinoasa...

#3
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.299
  • Înscris: 24.05.2003
incearca asa ceva:

Quote

Set the volume to 0. Then press and hold the MUTE button on
the remote control, and press the MENU button on the TV to
enter the SERVICE mode

daca merge, ai grija ce modifici pe acolo sa nu il strici

#4
catalin_m10

catalin_m10

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 09.12.2010
Va multumesc pentru ajutor. Da wizake am incercat modalitatea specificata de tine, din pacate nu merge(ce ai gasit tu este pentru un alt model).
Aljarreau cand am cumparat acest tv a fost ceva pe moment. Aveam banii si vroiam un tv de diagonala mica pentru bucatarie. L-am gasit la pretul de 620 RON se vedea bine si am fost incantat ca are usb. Nu stiam ca exista 2 tipuri de USB ca sa intreb sau sa ma uit la porturi. Pot sa il returnez si sa primesc banii dar din pacate bugetul nu imi permite sa imi cumpar altul. Am vazut pe linkurile puse de tine televizoare la preturi bune. Acesta este HD Ready si marca NoName. Acum asta e raman cu acesta, m-au tras in teapa :death:. Data viitoare o sa fiu mai atent cand imi aleg gadgeturile. Poate stie cineva cum sa activez portul sau o sa cumpar un dvd-player cu usb pe la 100 sau 150 RON cand imi voi permite.
O seara buna in continuare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate