Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Dupa ce mori?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
246 replies to this topic

#235
SnowBlack

SnowBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 05.12.2010
Bleah.... stiam ca nu ai nicio obiectie la ceea ce spun. Be a good sheep now :)

Edited by SnowBlack, 17 December 2010 - 22:44.


#236
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostSnowBlack, on 17th December 2010, 22:41, said:

Bleah.... stiam ca nu ai nicio obiectie la ceea ce spun. Be a good sheep now :)

Nu te mai autoiluziona.  :console:  Ca nu este nimeni obligat sa stea sa iti explice niste lucruri plictisitor de simple, dar pe care tu n-ai reusit sa le intelegi. O sa iti raspund cand nu o sa gasesc altceva mai bun de facut, ca deocamdata am... Hai, nu fi suparat. :console:  O sa incerc sa imi fac timp...

A, si incearca sa fii mai politicos, ca deocamdata faci de ras faima de oameni superiori pe care o au ateii... B)

Edited by karuna, 17 December 2010 - 23:49.


#237
Alecsgz

Alecsgz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,035
  • Înscris: 14.01.2009

View Postkaruna, on 17th December 2010, 23:48, said:

Nu te mai autoiluziona.  :console:  Ca nu este nimeni obligat sa stea sa iti explice niste lucruri plictisitor de simple, dar pe care tu n-ai reusit sa le intelegi. O sa iti raspund cand nu o sa gasesc altceva mai bun de facut, ca deocamdata am... Hai, nu fi suparat. :console:  O sa incerc sa imi fac timp...

A, si incearca sa fii mai politicos, ca deocamdata faci de ras faima de oameni superiori pe care o au ateii... B)

Am o intrebare? Daca cineva care zice: "mah eu am dreptate tu nu stii nimic hai pa" si celaltalt zice "mah nu ai dreptate uite de ce" care e arogantul?
Inainte sa acuzi pe unii de superioritate sa stii ce in general aia care tot repeta "eu sunt umil" "eu sunt modest" etc sunt in general opusul.

#238
wamaria

wamaria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2010

View PostAlecsgz, on 18th December 2010, 11:03, said:

Am o intrebare? Daca cineva care zice: "mah eu am dreptate tu nu stii nimic hai pa" si celaltalt zice "mah nu ai dreptate uite de ce" care e arogantul?
Inainte sa acuzi pe unii de superioritate sa stii ce in general aia care tot repeta "eu sunt umil" "eu sunt modest" etc sunt in general opusul.

In general oamenii ăia au nevoie să realizeze că nu există dreptate.

Edited by wamaria, 18 December 2010 - 11:09.


#239
timpuri_noi

timpuri_noi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 18.12.2010

View PostSnowBlack, on 6th December 2010, 00:02, said:

Cum imi imaginez eu? Cred ca cel mai probabil va fi exact ca inainte sa ne fi nascut.

Nu-i la fel, cel putin in primele zile de dupa moarte incepi sa te transformi ceea ce nu faceai inainte de a te naste. Dupa aia, ce mai ramane din tine reintra in circuitul naturii.Nimic nu se pierde, totul se transforma. De ce tocmai tu sa fii exceptia de la regula asta?

#240
SnowBlack

SnowBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 05.12.2010

View Posttimpuri_noi, on 18th December 2010, 11:11, said:

Nu-i la fel, cel putin in primele zile de dupa moarte incepi sa te transformi ceea ce nu faceai inainte de a te naste. Dupa aia, ce mai ramane din tine reintra in circuitul naturii.Nimic nu se pierde, totul se transforma. De ce tocmai tu sa fii exceptia de la regula asta?

....

#241
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Inclin sa-i dau dreptate cel putin in parte lui SnowBlack :) Ideea este sa privim energetic sau la nivel molecular ori atomic. La nastere vorbim de o singura celula care se divide dupa fecundare cu ajutorul aportului de energie externa deci materie externa devine celula samd... nu ai cum sa cresti sau sa te dezvolti altfel decat acaparand materie/energie, dupa care traiesti tpt pe aceleasi principii clasice din fizica (acaparand constant energie) de care nimeni nu se poate dezlipi nici macar cu gandul pentru ca si el tot materie reprezinta, la final materia ramasa se dezintegreaza si practic se elibereaza de forma umana (da inapoi naturii componentele de baza atomice sau molecule), fie sub forma de energie ce intra in alte organisme fie resturi minerale, osoase care iau parte la alte transformari in timp samd... privind obiectiv si fara sentimentalisme de la cap la cap viata este ca o blocare temporara a materiei intr-o forma ce se auto-intretine o vreme acaparand energie dupa care se revine la ce a fost inainte, o chestie vremelnica ca un flash de aparat foto, fara ca aceasta sa influenteze intru-catva termodinamica.

O comparatie anorganica a unui fenomen asemanator cu viata vazuta obiectiv este o stea, la fel initial acapareaza energie, se auto-intertine prin reactii incrucisate iar in final cedeaza spatiului...

Edited by andreic, 18 December 2010 - 15:24.


#242
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostCelest, on 16th December 2010, 15:12, said:

da, importanta, pentru P-ul ala pe care l-ai lasat deoparte a fost inlocuit de arsenic, ceea ce demonstreaza f clar ca viata poate fi diferita de ceea ce intelegem noi ca si "viata"
Arsenic este o denumire frecvent folosită pentru trioxidul de arsen ( As2O3 ) sau anhidrida arsenioasă, o otravă foarte puternică. Este cunoscut si sub denumirile populare alternative de sar, săricica, soricioaică, soriceasă. (În prezent termenul este rar folosit în limba română pentru a denumi elementul chimic arsen.)

View PostSnowBlack, on 16th December 2010, 18:21, said:

Nu numai ca nu se inteleg cu noi, dar nu se inteleg nici intre ei.

N-ai sa vezi doi fizicieni care se cearta ca unu dintre ei nu a "interpretat" corect teoria relativitatii generale :)
Ohoooo... Sa ii vezi ce se mai cearta in teorii. Sau tu mai crezi in Mos Craciun? :lol:

Edited by mario_bril, 18 December 2010 - 15:40.


#243
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmario_bril, on 18th December 2010, 15:38, said:

Ohoooo... Sa ii vezi ce se mai cearta in teorii.
Nu se cearta stai linistit :) Iti dai seama ce ar invata studentii in universitati daca astia s-ar certa care cum ? Hai sa ne maturizam.

Edited by andreic, 18 December 2010 - 15:51.


#244
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postandreic, on 18th December 2010, 15:48, said:

Nu se cearta stai linistit :) Iti dai seama ce ar invata studentii in universitati daca astia s-ar certa care cum ? Hai sa ne maturizam.
Sustii deci ca toti savantii sunt la unison? Iti dai seama ce ineptie este asta? :deadtongue:

#245
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmario_bril, on 18th December 2010, 15:54, said:

Sustii deci ca toti savantii sunt la unison? Iti dai seama ce ineptie este asta? :deadtongue:
Iti dai seama ce ineptie e sa crezi ca aia se lupta ca pe front, numai un creationist ar spune asa ceva de ciuda -_- Una este inovatia, ideea noua radicala pe care fiecare o are si alta este cadrul general de cercetare care este acelasi la toti, de aia n-au loc acolo aburitori gen Hassim :P

Edited by andreic, 18 December 2010 - 16:05.


#246
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postandreic, on 18th December 2010, 16:03, said:

Iti dai seama ce ineptie e sa crezi ca aia se lupta ca pe front, numai un creationist ar spune asa ceva de ciuda -_- Una este inovatia, ideea noua radicala pe care fiecare o are si alta este cadrul general de cercetare care este acelasi la toti, de aia n-au loc acolo aburitori gen Hassim :P
Daaaa... asa este, numai ca ai inversat personajele. Sa incerci sa cauti pe la prietenii tai atei.  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0EJ43yKlDLs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#247
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Hai ca ati luat-o pe aratura, numai de viata de dincolo nu discutati! Continuati discutia pe topicul despre creationism.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate