Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#1297
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

 adriell, on 11th January 2011, 21:47, said:

Eu mi-am luat o cartela de vodafone..setarile erau deja preinstalate..am activat casuta de Vodafone live! Pre si casuta de "date activate" dar tot nu vrea sa se conecteze la internet. M-am uitat si la setarile din el si cele care au fost scrise pe forum si sunt identice.. ce-as putea sa ii mai fac?
Verifica sa vezi daca ai bifat apn corect, schimba telefonul pe retelele GSM & WCDMA, dechide 3G (data enable)--daca nici asa nu merge, da-i un restart si incearca din nou.
Si eu am avut probleme cu conexiunea de date, iar la mine a mers dupa un hard reset.

#1298
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
O tastatura cu sagetile directionale exista ?

Sau una cu cifrele si semnele speciale deasupra literelor, gen laptop, cum este la HTC ?
Mi se pare mai comoda tastatura aia, cu gestures activate.
Attached File  Picture0010.jpg   6.7K   189 downloads


Ideala ar fi tastatura de mai sus, care sa accepte gestures si sa aiba si cele patru sageti directionale...

#1299
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009

 crt17, on 11th January 2011, 21:59, said:

Verifica sa vezi daca ai bifat apn corect, schimba telefonul pe retelele GSM & WCDMA, dechide 3G (data enable)--daca nici asa nu merge, da-i un restart si incearca din nou.
Si eu am avut probleme cu conexiunea de date, iar la mine a mers dupa un hard reset.

Multumesc.. Apn e bifat corect, e setat pe WCDMA only, data enable e activat, i-am dat restart am incercat din nou si tot degeaba.
Ramane doar hard reset, dar ma ia durerea de cap cand ma gandesc ca trebuie sa instalez din nou aplicatille si ma oftica ca imbecilitatea aia de web'n'walk de la cosmote a mers fara probleme.

#1300
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 alextirca, on 11th January 2011, 21:28, said:

io am gasit pentru LG si nu la vodafone, undeva intre Mosilor si Bucur obor, daca esti din Bucuresti te invit pe acolo sa dau o raita.


 alextirca, on 11th January 2011, 21:45, said:

Io am gasit husa de silicon undeva intre intersectia cu Mihai Eminescu si Obor(mai aproape de Obor) pe partea stanga cum te duci spre Eminescu, daca esti din Bucuresti te invit pe acolo sa cauti sa vezi daca mai au(cand mam uitat eu era inainte sa cumpar LGu meu adica pe 18 decembrie). Bafta

Ceva detalii si un pret. Intre Eminescu si Obor ziceti? Sa ies mai degraba dinspre statia de metrou (decat sa ma apuc sa iau Eminescu la picior).

Altfel, pentru missed calls : Missed Call Flasher => Transforma ecranul in led de avertizare.

#1301
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

 barboso, on 11th January 2011, 22:14, said:

O tastatura cu sagetile directionale exista ?

Sau una cu cifrele si semnele speciale deasupra literelor, gen laptop, cum este la HTC ?
Mi se pare mai comoda tastatura aia, cu gestures activate.
Picture0010.jpg


Ideala ar fi tastatura de mai sus, care sa accepte gestures si sa aiba si cele patru sageti directionale...
Tastatura default LG instalata in telefon are in modul portret-T9(sau simplu ABC) sageti directionale.
Ai incercat swype ?

#1302
razvantt

razvantt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.03.2007

 krossfire, on 11th January 2011, 20:16, said:

Daca citeai cate ceva de pe forum inainte, altfel se punea problema.

cand vezi ca scrie acolo "emergency mode" te cam mananca palma si nu poti sa il lasi in "agonie". Eu cand am vazut mesajul am zis "nu il ating o ora, daca tot acolo e si peste o ora atunci imi fac probleme "  :lol:


ontopic: mi se pare interesant cum unii au fost in stare sa puna android 2.3 pe iphone si lg + alti producatori nu sunt in stare sa puna 2.3 intr-o luna de la lansare. Poate prin vara reusesc si ei  :death:

Edited by razvantt, 11 January 2011 - 22:40.


#1303
alextirca

alextirca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.01.2007

 krossfire, on 11th January 2011, 22:31, said:

Ceva detalii si un pret. Intre Eminescu si Obor ziceti? Sa ies mai degraba dinspre statia de metrou (decat sa ma apuc sa iau Eminescu la picior).

Altfel, pentru missed calls : Missed Call Flasher => Transforma ecranul in led de avertizare.

Pai cum iesi de la metrou pe partea cu flanco este magazinu(mergi foarte putin spre Mihai Eminescu, magazinul este un service, care au si accesorii), are o sigla cu rosu scris cu alb, aveau mai multe feluri de huse, dar o avea sigur pe cea de silicon de  la LG(exact ca cea de la vodafone), parca 20 lei daca imi aduc bine aminte. Pm daca vrei mai multe detalii, iti arat pe harta :coolspeak:

#1304
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 razvantt, on 11th January 2011, 22:37, said:

ontopic: mi se pare interesant cum unii au fost in stare sa puna android 2.3 pe iphone si lg + alti producatori nu sunt in stare sa puna 2.3 intr-o luna de la lansare. Poate prin vara reusesc si ei  :death:

Ce e anormal? Rata de update a HTC e cam de 3-5 luni, Samsung 3-7 iar SE a facut o actualizare intr-un an. O luna e nimic. Vedem cum sta si LG la capitolul asta, dar vorba ta, nu ma astept la minuni.

 alextirca, on 11th January 2011, 22:39, said:

Pai cum iesi de la metrou pe partea cu flanco este magazinu(mergi foarte putin spre Mihai Eminescu, magazinul este un service, care au si accesorii), are o sigla cu rosu scris cu alb, aveau mai multe feluri de huse, dar o avea sigur pe cea de silicon de  la LG(exact ca cea de la vodafone), parca 20 lei daca imi aduc bine aminte. Pm daca vrei mai multe detalii, iti arat pe harta :coolspeak:

Bine asa, hai ca trec maine pe-acolo si vad daca imi fac rost de husa. Merci de pont  :thumbup:

http://forum.softped...howtopic=740630  - Postul pe care l-am promis vineri. Numai aplicatii + scurte descrieri. N-am reusit inca sa obtin un acord de la moderatorii contactati, dar mai incerc. As prefera sa-l tinem departe de spam pentru ca topicul generalist a luat-o serios la vale :P

Edited by krossfire, 11 January 2011 - 23:00.


#1305
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

 geonride, on 11th January 2011, 21:24, said:

Cunoasteti vreo aplicatie care sa puna pe display in sleep mode (locked screen) ceva, orice care sa te atentioneze ca ai un apel ratat sau un mesaj primit? Am cautat mult si bine pe net si pe market si am dat doar de NOLED care nu functioneaza din pacate...desi se zice ca ar fi foarte tare dupa review-urile celor care il folosesc. Am gasit pentru vibratie/ton si aprinderea totala a display-ului la ratarea unui apel/sms, dar nimic care sa iti puna ceva pe display. Ceva idei?

Vrei sa spui ca in mod locked-screen nu iti arata ca ai mesaje necitite sau apeluri nepreluate? Folosesti LG Home? Cauta alt home-launcher: LauncherPro, ADWlauncher, Zeam...

#1306
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

 Florinbv, on 11th January 2011, 20:18, said:

@dubf1r3 Inseamna ca era meserias ala de la service. Daca il trimit la niste oameni competenti il vor resofta (ca nu-i mare lucru). A venit saptamana trecuta cineva la mine cu un bb 8520 care nu mai boota. eroare 523. L-a dus la nush ce service si aia i-au spus ca nu mai are ce sa-i faca. Mi-a luat 2 min sa studiez pe google problema (nu mai avusesem de-a face cu bb pana atunci) si l-am resoftat in urmatoarele 10 min.
LE Ca veni vb. de baterie, dupa 31 de ore 66%
Ce aplicatie ai pt baterie?Este interesant.
Il vreau si eu.

Cu multumiri anticipate.

#1307
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
http://forum.softped...howtopic=740630 - Tot aici ar merita plasate si aplicatiile pe care le-am mai ratat, din prima parte a topicului.

#1308
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

 krossfire, on 11th January 2011, 22:59, said:

Ce e anormal? Rata de update a HTC e cam de 3-5 luni, Samsung 3-7 iar SE a facut o actualizare intr-un an. O luna e nimic. Vedem cum sta si LG la capitolul asta, dar vorba ta, nu ma astept la minuni.

Eu am ramas surprins sa vad un telefon de clasa medie care era lansat cu OS-ul la zi. E adevarat ca nici nu avea de ce sa stea prea mult in teste: customizare simpla, la hard nu prea acea cine stie ce. Asta ar fi si motivul pentru care ar apara un update  mai repede la el decat la altii.

#1309
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 sincotan, on 11th January 2011, 23:14, said:

Eu am ramas surprins sa vad un telefon de clasa medie care era lansat cu OS-ul la zi. E adevarat ca nici nu avea de ce sa stea prea mult in teste: customizare simpla, la hard nu prea acea cine stie ce. Asta ar fi si motivul pentru care ar apara un update  mai repede la el decat la altii.

Update-ul de 2.2.1 a aparut rapid, dar cu probleme.

#1310
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005
Aș dori să achiziționez și eu un astfel de telefon, dar eu am nevoie pentru Orange, iar telefonul va veni codat pe Vodafone. L-a decodat careva? Cum și unde? Dacă găsesc pe undeva la vreun service stradal, merge? Aș dori ceva de încredere, dacă nu se poate posta aici poate îmi trimiteți un mesaj privat. Mulțumesc anticipat!

Edited by drushk, 11 January 2011 - 23:47.


#1311
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 crt17, on 11th January 2011, 22:33, said:

Tastatura default LG instalata in telefon are in modul portret-T9(sau simplu ABC) sageti directionale.
Ai incercat swype ?
Cele doua tastaturi preinstalate le-am sucit pe toate partile, dar n-am gasit asa ceva decat in tastatura "de telefon", si doar sageti laterale.

Decat sa folosesc tastatura de telefon, sau sa tot schimb de la o tastatura la alta, prefer sa ma chinui putin cu degetul pana reusesc sa pozitionez cursorul acolo unde am nevoie in text...


N-am incercat nici Swype, nici alte tastaturi, abia azi am simtit mai pregnant lipsa unei variante de navigare mai rapida / exacta in cadrul unui text.

Edited by barboso, 11 January 2011 - 23:55.


#1312
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

 drushk, on 11th January 2011, 23:45, said:

Aș dori să achiziționez și eu un astfel de telefon, dar eu am nevoie pentru Orange, iar telefonul va veni codat pe Vodafone. L-a decodat careva? Cum și unde? Dacă găsesc pe undeva la vreun service stradal, merge? Aș dori ceva de încredere, dacă nu se poate posta aici poate îmi trimiteți un mesaj privat. Mulțumesc anticipat!
Daca achizitionezi telefonul de la Vodafone le ceri codul pt deblocare si in maxim 15 zile lucratoare ar trebui sa ti-l dea.Nu te complica cu decodari la baietii de la service.
Eu am cumparat telefonul de la Vodafone si a doua zi m-a sunat pt codul de deblocare + instructuinile aferente. :D In prezent il utilizez pe Orange fara probleme indiferent de tipul de conexiune 2G/3G.

P.S.: @drushk: L-am luat la liber, dar ar trebui sa iti dea codul chiar daca prelungesti abonamnetul. Du-te si intreaba-i.

Edited by crt17, 12 January 2011 - 00:41.


#1313
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

 crt17, on 12th January 2011, 00:27, said:

Daca achizitionezi telefonul de la Vodafone le ceri codul pt deblocare si in maxim 15 zile lucratoare ar trebui sa ti-l dea.Nu te complica cu decodari la baietii de la service.
Eu am cumparat telefonul de la Vodafone si a doua zi m-a sunat pt codul de deblocare + instructuinile aferente. :D In prezent il utilizez pe Orange fara probleme indiferent de tipul de conexiune 2G/3G.

Dar l-ai luat la liber, nu? Eu nu-l iau la liber, ci cu prelungire...

#1314
zamolxe3000

zamolxe3000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.12.2008
Salut!
Am si eu urmatoarea problema cu acest elefon: cum pot sa ii personalizez agenda? adica modul in care imi arata agenda nume-prenume, prenume-nume, unde sa salveze contactele pe sim sau in tel? tre sa instalez vreo aplicatie pt asta?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate