Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#1279
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Eu am luat din Carrefour, acum ceva timp, un toc de piele din ala de curea, cu inchidere pe magnet, si rezista inca foarte bine, cred ca are mai mult de doi ani; de curand l-am vazut si in Cora.

Nu este branduit, nu scrie nimic pe el, pe lista de compatibilitati de pe ambalaj erau trecute mai multe  modele de Nokia, dar s-a  potrivit foarte bine pt. HTC-ul pt. care l-am luat atunci, ca si pt. LG, acum;  desi este un pic mai lat si mai lung, LG-ul e mai subtire, asa ca tocul s-a adaptat - n-am incercat pt. ca nu m-a  interesat aspectul, eu folosesc handsfree bluetooth, dar cred ca se pot folosi si castile cu telefonul in toc, mufa vad ca este vizibila, desi cam la limita (colturile sunt decupate, si mai are o "gaura" pe mijloc, in partea de jos).

Edited by barboso, 11 January 2011 - 19:24.


#1280
dubf1r3

dubf1r3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.02.2008
am cumparat LGP500 joia trecuta, iar duminica am vrut sa ii fac un update de pe aplicatia LG PC Suite - LG Mobile Support Tool . La 4% din instalare mi-a aparut emergency mode si asa a ramas . Luni l-am dus la service ,iar azi aflu ca cei de acolo nu prea au ce sa ii faca si ca au cerut ajutor direct de la LG.
Concluzie : evitati pe cat posibil update-ul de soft din aplicatia celorde la LG ; e incredibil cum pot sa lanseze pe piata softuri care nu au fost testate (indeajuns)
Cel mai probabil o sa imi schimbe telefonul ......

#1281
MLL

MLL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 04.01.2011

View Postkrossfire, on 11th January 2011, 18:54, said:

Eu tot caut husa din silicon (n-am luat prin Vodafone) si inca n-a aparut la liber. Camera fiind pe mijloc, e mai greu cu compatibilitatea.

Incearca la www.telefonultau.eu->accesorii->Tocuri->LG->LG CCR 220 si costa 14 lei.
Avind in vedere ca este posibil sa intereseze pe multi utilizatori din acest forum sper sa nu fie considerata reclama.

#1282
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostMLL, on 11th January 2011, 20:06, said:

Incearca la www.telefonultau.eu->accesorii->Tocuri->LG->LG CCR 220 si costa 14 lei.
Avind in vedere ca este posibil sa intereseze pe multi utilizatori din acest forum sper sa nu fie considerata reclama.

+ Transportul, pentru ca firma nu-i bucuresteana!

View Postdubf1r3, on 11th January 2011, 19:50, said:

am cumparat LGP500 joia trecuta, iar duminica am vrut sa ii fac un update de pe aplicatia LG PC Suite - LG Mobile Support Tool . La 4% din instalare mi-a aparut emergency mode si asa a ramas . Luni l-am dus la service ,iar azi aflu ca cei de acolo nu prea au ce sa ii faca si ca au cerut ajutor direct de la LG.
Concluzie : evitati pe cat posibil update-ul de soft din aplicatia celorde la LG ; e incredibil cum pot sa lanseze pe piata softuri care nu au fost testate (indeajuns)
Cel mai probabil o sa imi schimbe telefonul ......

Daca citeai cate ceva de pe forum inainte, altfel se punea problema.

#1283
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
@dubf1r3 Inseamna ca era meserias ala de la service. Daca il trimit la niste oameni competenti il vor resofta (ca nu-i mare lucru). A venit saptamana trecuta cineva la mine cu un bb 8520 care nu mai boota. eroare 523. L-a dus la nush ce service si aia i-au spus ca nu mai are ce sa-i faca. Mi-a luat 2 min sa studiez pe google problema (nu mai avusesem de-a face cu bb pana atunci) si l-am resoftat in urmatoarele 10 min.
LE Ca veni vb. de baterie, dupa 31 de ore 66%

Attached Files


Edited by Florinbv, 11 January 2011 - 20:23.


#1284
silvio27

silvio27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.09.2010
Nu tine nici faza cu formatatul de card ,nici cu ridicarea pinilor de pe telefon.Azi s-a restartat de 2 ori dupa 3 zile.Acum am schimbat cardul cu un Silicon Power.Sa vedem cum merge  cu el.Apropo, se restarteaza singur numai atunci cand am bateria la sub 40%.A mai patit cineva asa ceva?

#1285
rvnfcd

rvnfcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.09.2009

View Postkrossfire, on 11th January 2011, 18:54, said:

Eu tot caut husa din silicon (n-am luat prin Vodafone) si inca n-a aparut la liber. Camera fiind pe mijloc, e mai greu cu compatibilitatea.
eu nu folosesc husa de silicon.. daca vrei da-mi un pm si ne intelegem..

Edited by rvnfcd, 11 January 2011 - 21:00.


#1286
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postrvnfcd, on 11th January 2011, 20:59, said:

eu nu folosesc husa de silicon.. daca vrei da-mi un pm si ne intelegem..

Pai cred ca-ti dau prin weekend, ca zilele astea merg sa vad daca a aparut la AFI si la Vodafone-ul mare (ziceau ca va intra curand si la ei la liber).

#1287
rvnfcd

rvnfcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.09.2009

View Postdubf1r3, on 11th January 2011, 19:50, said:

am cumparat LGP500 joia trecuta, iar duminica am vrut sa ii fac un update de pe aplicatia LG PC Suite - LG Mobile Support Tool . La 4% din instalare mi-a aparut emergency mode si asa a ramas . Luni l-am dus la service ,iar azi aflu ca cei de acolo nu prea au ce sa ii faca si ca au cerut ajutor direct de la LG.
Concluzie : evitati pe cat posibil update-ul de soft din aplicatia celorde la LG ; e incredibil cum pot sa lanseze pe piata softuri care nu au fost testate (indeajuns)
Cel mai probabil o sa imi schimbe telefonul ......
nu iti schimba nimeni telefonul, doar iti rescriu softul ( o chestie ce dureaza maxim 15 min).. peste cat timp ti-au spus ca e gata ?

#1288
android2

android2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 15.12.2010
RESTARTAREA E O PROBLEMA DE CARD.LUATI UN CARD DE MINIM CLASA 4 SI NU SE VA MAI RESTARTA!!!

#1289
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003

View Postferibalint, on 14th December 2010, 22:08, said:

Ce am mai remarcat este ca atunci cand vorbesti si iei telefonul de la ureche se reactiveaza tastatura.La vechiul LG trebuia tot timpul sa-l deblochez manual....mai ales daca mai faci si reincarcari de cartela de pe abonament


As adauga formulat astfel:
cand  iei telefonul de la ureche se intampla ceva si "apelul" se muta in taskbar sau cum se numeste bara aia de sus.

Din punctul meu de vedere, pana acum, asta este singura problema intalnita la acest telefon
Exista cumva o setare? ceva sa nu mai faca asta?
Ciudat e ca atunci cand sun eu nu face asta...

#1290
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postmasterbobs, on 11th January 2011, 21:13, said:

As adauga formulat astfel:
cand  iei telefonul de la ureche se intampla ceva si "apelul" se muta in taskbar sau cum se numeste bara aia de sus.

Din punctul meu de vedere, pana acum, asta este singura problema intalnita la acest telefon
Exista cumva o setare? ceva sa nu mai faca asta?
Ciudat e ca atunci cand sun eu nu face asta...

E un Android default setting. Chestia e ca mie nu mi se intampla mereu. Senzorul de proximitate cum e setat?

#1291
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
Cunoasteti vreo aplicatie care sa puna pe display in sleep mode (locked screen) ceva, orice care sa te atentioneze ca ai un apel ratat sau un mesaj primit? Am cautat mult si bine pe net si pe market si am dat doar de NOLED care nu functioneaza din pacate...desi se zice ca ar fi foarte tare dupa review-urile celor care il folosesc. Am gasit pentru vibratie/ton si aprinderea totala a display-ului la ratarea unui apel/sms, dar nimic care sa iti puna ceva pe display. Ceva idei?

#1292
alextirca

alextirca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.01.2007

View Postkrossfire, on 11th January 2011, 18:54, said:

Eu tot caut husa din silicon (n-am luat prin Vodafone) si inca n-a aparut la liber. Camera fiind pe mijloc, e mai greu cu compatibilitatea.
io am gasit pentru LG si nu la vodafone, undeva intre Mosilor si Bucur obor, daca esti din Bucuresti te invit pe acolo sa dau o raita.

#1293
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postgeonride, on 11th January 2011, 21:24, said:

Am gasit pentru vibratie/ton si aprinderea totala a display-ului la ratarea unui apel/sms, dar nimic care sa iti puna ceva pe display. Ceva idei?
Era o aplicatie "Missed call" care aprindea pentru perioade scurte e timp lumina tastelor hardware.

#1294
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007

View PostMarius3k, on 11th January 2011, 21:38, said:

Era o aplicatie "Missed call" care aprindea pentru perioade scurte e timp lumina tastelor hardware.

Da..o stiu..iti multumesc oricum...incercata acum 10 min.. la cat de slab iluminate sunt tastele fizice..la lumina camerei nici nu se observa, nu mai zicem la lumina naturala. Totusi interesanta aplicatia...pacat ca nu functioneaza NOLED..ar fi fost perfecta..desi unii cu optimus s spun ca le merge. La mine e dead...nu isi face treaba aplicatia!

Edited by geonride, 11 January 2011 - 21:42.


#1295
alextirca

alextirca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.01.2007

View Postkrossfire, on 11th January 2011, 20:16, said:

+ Transportul, pentru ca firma nu-i bucuresteana!



Daca citeai cate ceva de pe forum inainte, altfel se punea problema.

Io am gasit husa de silicon undeva intre intersectia cu Mihai Eminescu si Obor(mai aproape de Obor) pe partea stanga cum te duci spre Eminescu, daca esti din Bucuresti te invit pe acolo sa cauti sa vezi daca mai au(cand mam uitat eu era inainte sa cumpar LGu meu adica pe 18 decembrie). Bafta

#1296
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009
Eu mi-am luat o cartela de vodafone..setarile erau deja preinstalate..am activat casuta de Vodafone live! Pre si casuta de "date activate" dar tot nu vrea sa se conecteze la internet. M-am uitat si la setarile din el si cele care au fost scrise pe forum si sunt identice.. ce-as putea sa ii mai fac?

Edited by adriell, 11 January 2011 - 21:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate